NCBR dla firm. Ekspert: Polscy przedsiębiorcy są nowocześni i innowacyjni

AIP
Celem spotkań było przygotowanie uczestników do tworzenia wysokiej jakości projektów badawczo-rozwojowych i zachęcenie do aplikowania w konkursach NCBR.
Celem spotkań było przygotowanie uczestników do tworzenia wysokiej jakości projektów badawczo-rozwojowych i zachęcenie do aplikowania w konkursach NCBR. AIP
We wtorek 19 listopada zakończył się cykl spotkań NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR. -Dzisiaj odbyło się ostatnie spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z cyklu NCBR dla Firm na którym przedsiębiorcy mogą zdobyć wiedzę i umiejętności, które będą przydatne do aplikacji wniosków w ramach programu „Szybka Ścieżka”- mówi AIP ekspert NCBR.

- Na warsztatowych zajęciach przedsiębiorcy mogą zdobyć praktyczne umiejętności służące do przygotowania wniosku. Pozwalają się zapoznać przedsiębiorcom jak zmierzyć się z dokumentacją. To jest zawsze najważniejsze, żeby odpowiednio przygotować wniosek- tłumaczy w rozmowie z AIP Jarosława Rutkowska, ekspert NCBR. - Na spotkaniach pojawiło się wiele pytań dotyczących budżetu. Na pewno wiele pytań dotyczyło tego czym jest innowacja oraz tego jaka innowacja otrzymuje dofinansowanie w ramach programu „Szybka Ścieżka”- dodaje.

Od początku 2019 roku odbyło się 40 spotkań w 21 miastach i wszystkie były wyjątkowe dzięki Waszemu zaangażowaniu. Eksperci NCBR przeprowadzili ponad 300 rozmów indywidualnych.

- Zawsze nam brakowało miejsc do zapisani wszystkich osób. Polscy przedsiębiorcy interesują się wdrażaniem innowacji. Widzimy, że nasze spotkania organizowane w całej Polsce przynoszą pozytywne skutki, zarówno w liczbie wniosków jaki zwiększającej się liczbie zainteresowanych przedsiębiorców aplikowaniem do programu „Szybka Ścieżka”- mówi Rutkowska.

Celem spotkań było przygotowanie uczestników do tworzenia wysokiej jakości projektów badawczo-rozwojowych i zachęcenie do aplikowania w konkursach NCBR, z akcentem na konkurs „Szybka Ścieżka

- Spotkania indywidualne cieszą się dużym powodzeniem, przeważnie mamy więcej chętnych niż miejsc. Beneficjenci często przychodzą z gotowymi pytaniami, równie często te pytania pojawiają się podczas części szkoleniowej. Pytania najczęściej dotyczą budżetów, zasobów jakie mogą nabyć, w jaki sposób będą później rozliczani, w jaki sposób mogą sobie zaplanować te zakupy, jakie osoby mogą zatrudniać albo z jakimi podmiotami mogą się łączyć, żeby dany projekt zrealizować- mówi AIP Rafał Setlak, ekspert NCBR.

Spotkania składały się z dwóch części. W pierwszym bloku uczestnicy dowiedzieli się o aktualnej ofercie NCBR w ramach POIR oraz dowiedzieli się jak wygląda proces realizacji projektu i współpraca z NCBR od strony Beneficjenta. Druga część bloku to warsztaty. Uczestnicy poznali dobre praktyki i wskazówki dotyczące wypełniania wniosku o dofinansowanie oraz najczęściej popełniane błędy.

- Jesteśmy bardzo nowocześni, jesteśmy rządni wprowadzania innowacji i konkurowania z innymi firmami, bo widzimy, że czasy w których konkurowało się niższą ceną skończyły się. Żeby zaistnieć na rynku, żeby przetrwać musimy konkurować wartością dodaną, pewnymi cechami, parametrami swoich produktów, usług, procesów takimi których nie ma konkurencja na zachodzie. To pobudza firmy do tego, żeby myśleć o innowacjach i wdrażać je- podsumowuje Setlak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Te firmy będą zatrudniały w najbliższym czasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu