Nie kupuj i nie jedz tego! Są nowe ostrzeżenia GIS. Oto produkty wycofane z Biedronki, Lidla, Auchan, Netto, Kauflanda i innych sklepów

Redakcja Strefy Biznesu
Redakcja Strefy Biznesu
Zebraliśmy najnowsze ostrzeżenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zobaczcie zdjęcia produktów wycofanych ze sprzedaży. Koniecznie sprawdźcie, czy macie je w swoim domu i jak najszybciej się ich pozbądźcie! Więcej na kolejnych slajdach >>>
Zebraliśmy najnowsze ostrzeżenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zobaczcie zdjęcia produktów wycofanych ze sprzedaży. Koniecznie sprawdźcie, czy macie je w swoim domu i jak najszybciej się ich pozbądźcie! Więcej na kolejnych slajdach >>>Pixabay
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed produktami niebezpiecznymi dla naszego zdrowia! Wśród nich jest głównie żywność, ale nie tylko. Publikujemy nową listę produktów wycofanych przez sklepy sieci Biedronka, Lidl, Netto, Kaufland, Auchan czy Rossmann. Zobacz nowe ostrzeżenie sanepidu, które zostały wydane do końca marca 2024 roku.

Te produkty zostały wycofane ze sklepów. Oto aktualne ostrzeżenia sanepidu

Niektóre z produktów dostępnych w popularnych sklepach po kontroli sanepidu zostają wycofane ze sprzedaży. Nierzadko zawierają one pestycydy, bakterie, alkaloidy oraz inne niebezpieczne chemikalia zagrażające naszemu zdrowiu i życiu.

Przeglądamy ostrzeżenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego i publikujemy nową listę produktów wycofanych ze sprzedaży. Zobaczcie w galerii zdjęć, na co trzeba uważać:

Co zrobić z produktami które kupiliśmy, a zostały wycofane przez Główny Inspektorat Sanitarny?

Produktów, dla których sanepid wydał ostrzeżenia kategorycznie nie wolno spożywać. Wręcz należy się ich jak najszybciej pozbyć z domu. Jeżeli masz w domu produkt, który znajduje się na liście wycofanych przez GiS, najpierw sprawdź, czy numer partii zgadza się z tą dla której wydano ostrzeżenie. Jeśli numery partii nie są takie same, wówczas produkt można wykorzystać. Jeśli jednak numer partii jest zgodny, nie spożywaj produktu i wyrzuć go do śmieci.

Tych produktów nie kupuj i nie jedz! Zostały wycofane przez Główny Inspektorat Sanitarny

Główny Inspektorat Sanitarny w ostrzeżeniach wydanych przed konkretnymi produktami zawiera informacje, takie jak:

  • opis zagrożenia - dlaczego produkt został wycofany
  • szczegóły dotyczące produktu - nazwa, numer partii, producent, data przydatności do spożycia
  • działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli
  • zalecenia dla konsumentów - co zrobić, gdy mamy produkt wycofany w domu
  • zdjęcia produktu

W galerii zebraliśmy najnowsze ostrzeżenia sanepidu. Zobaczcie zdjęcia produktów wycofanych ze sprzedaży. Koniecznie sprawdźcie, czy macie je w swoim domu i jak najszybciej się ich pozbądźcie!

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu