Oto najniebezpieczniejsze miasta na świecie. Jedno państwo zdecydowanym liderem

OPRAC.:
Damian Kelman
Damian Kelman
Wideo
od 18 latprzemoc
Pozarządowa Obywatelska Rada ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Wymiaru Sprawiedliwości opublikowała raport, w którym przedstawiono 50 najbardziej niebezpiecznych miast na świecie. Lider nie ma sobie równych i może się "pochwalić" 140 zabójstwami na 100 tys. mieszkańców. W czołówce znalazły się natomiast miasta tylko z jednego kraju.

Spis treści

Najbardziej niebezpieczne miasto na świecie

Rada w swoim najnowszym raporcie przedstawiła listę 50 miast świata o najwyższym wskaźniku zabójstw na 100 tys. mieszkańców.

Colima licząca 140 tysięcy mieszkańców zajęła pierwsze miejsce w tej statystyce, notując 140 morderstw na 100 tys. mieszkańców.

Meksyk liderem w skali niebezpieczeństwa

Na kolejnych sześciu pozycjach tej listy znalazły się inne meksykańskie miasta: Ciudad Obregon, Zamora, Manzanillo, Tijuana, Zacatecas oraz Ciudad Juarez.

Pierwszą dziesiątkę najniebezpieczniejszych miast zamykają, stolica Haiti Port-au-Prince, ekwadorski Guayaquil oraz położony w RPA Mandela Bay.

W podsumowaniu autorzy raportu wskazują, że wspólną cechą najniebezpieczniejszych miast świata jest utrata na ich terenie kompetencji przez służby porządkowe podległe władzom państwowym. Ich miejsce, jak dodają, zajęły zorganizowane grupy przestępcze.

Meksykańskie gangi

W Meksyku problem z działaniem gangów jest poważnym i długotrwałym wyzwaniem dla społeczeństwa oraz władz. Gangi, takie jak kartele narkotykowe, są głównym źródłem przemocy, korupcji i nielegalnego handlu narkotykami w kraju. Te gangi kontrolują obszary na granicy, główne szlaki handlowe narkotykami oraz często zastraszają i terroryzują społeczności lokalne.

Przemoc wynikająca z działań gangów przyczynia się do wysokiego poziomu przestępczości zorganizowanej, porwań, morderstw oraz szeregu innych przestępstw. Ponadto, istnieje silne powiązanie między gangami w Meksyku a korupcją w instytucjach państwowych, co utrudnia walkę z nimi.

Meksyk podejmuje różne działania w celu zwalczania przestępczości zorganizowanej, w tym współpracę z międzynarodowymi partnerami, wzmacnianie sił policyjnych i sądowych oraz działania na rzecz zapobiegania korupcji. Jednak problem ten nadal pozostaje jednym z największych wyzwań dla kraju.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oto najniebezpieczniejsze miasta na świecie. Jedno państwo zdecydowanym liderem - Portal i.pl

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu