Otwarcie punktu w Łanach stanowi uzupełnienie gęstej siatki dilerskiej lidera branży rolniczej, komunalnej i recyklingowej z Narwi. Razem z prezesem Rady Właścicieli Pronaru Sergiuszem Martyniukiem wstęgę przecinać będą lokalni włodarze, przedstawiciele duchowieństwa, ośrodków doradztwa rolniczego, a także Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To niezwykle ważne wydarzenie dla Pronaru, bo odbywa się w roku, kiedy firma świętuje swoje trzydziestolecie.
Na otwarciu nie może zabraknąć samych rolników.
- Otwarcie punktu jest bowiem bezpośrednią odpowiedzią na wielokrotnie zgłaszane przez nich zapotrzebowanie na tego typu inwestycję w woj. lubelskim - podkreśla Mateusz Pietruszka, specjalista ds. PR i marketingu.
Wśród zaprezentowanych maszyn znajdą się przyczepy o różnej ładowności i przeznaczeniu (m.in. popularne PT610 czy pojemna T700XL), rozrzutniki oraz asortyment do zbioru zielonek - kosiarki (zarówno tylne jak i frontowe), prasy belujące, owijarki, zgrabiarki oraz przetrząsacze. Nie zabraknie paszowozów, które świetnie wpasowują się w profil nowoczesnych gospodarstw i osprzętu do ciągników.
Otwarcie Fabrycznego Punktu Sprzedaży w Łanach będzie też świetną okazją do zapoznania się z ofertą komunalną Pronaru. Pojawią się tam zamiatarki, kosiarki bijakowe, wysięgniki wielofunkcyjne, a także przypominające o nadchodzącym sezonie – pługi oraz posypywarki.
Fabryczny Punkt Sprzedaży w Łanach zlokalizowano w bardzo dogodnym miejscu. Znajduje się w pobliżu drogi krajowej nr 12. Prowadzi do niego asfaltowy dojazd, a szeroki wjazd na posesję umożliwia łatwe manewrowanie nawet dużym sprzętem.
- Oprócz utwardzonej powierzchni liczącej ponad 9 tys. mkw. do punktu należą jeszcze 3 hektary pola, gdzie w przyszłości organizowane będą niezwykle pożądane przez rolników pokazy maszyn - dodaje Mateusz Pietruszka.
Punkt w Łanach dołącza do sześciu już prężnie działających w Sztabinie, Koszarówce, Wasilkowie, Andrzejewie, Brańsku i Jaszczołtach. Wszystkie z nich są zlokalizowane na terenie woj. podlaskiego. Klienci mogą tu liczyć na fachowe doradztwo, krótkie terminy realizacji zamówień, a także bardzo atrakcyjne ceny.
Cały prezentowany podczas otwarcia asortyment przyczep, sprzętu rolniczego i komunalnego ma logo Pronaru – lidera produkcji maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych z Podlasia. To tutaj zlokalizowanych jest siedem nowoczesnych i ekologicznych fabryk. Główna siedziba znajduje się w Narwi, gdzie nieprzerwanie trwa produkcja przyczep, kół tarczowych, elementów do pneumatyki i hydrauliki, montuje ciągniki i bada nowe rozwiązania w centrum badawczo-rozwojowym. Druga fabryka w Narwi to miejsce, gdzie powstają profile burtowe i skąd sprzedawana jest stal. W obiekcie tuż obok wytwarza się elementy z tworzyw sztucznych. Pracownicy oddziału w Narewce zajmują się produkcją przyczep wielkogabarytowych i tarcz do kół. Maszyny zielonkowe opuszczają fabrykę w Strabli, a z Hajnówki wyjeżdżają gotowe osie, przekładnie, układy jezdne i przeniesienia napędu. Głównym zadaniem fabryki w Siemiatyczach jest produkcja maszyn recyklingowych i komunalnych.
Pronar to w 100 proc. polska firma. Przez 30 lat swojego istnienia zbudowała silną pozycję nie tylko na rynku polskim, ale także za granicą – eksport odbywa się do ponad 60 krajów. Firma zatrudnia 2200 osób, co czyni z niej największego pracodawcę w woj. podlaskim. Status firmy podkreślają liczne nagrody (m.in. Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich, Diamenty Forbes) oraz własne lotnisko, które znajduje się przy siedzibie w Narwi. Być może w przyszłości, jeśli branża na tym terenie i w tym temacie będzie miała wzięcie, to wybudujemy tutaj kolejną fabrykę.
Nowa fabryka Pronaru otwarta w Hajnówce