Polski fundusz inwestuje w rewolucję. To może być przełom

Agnieszka Kamińska
Opracowanie:
Nasz udział w finansowaniu Nanovery udowadnia, że polski kapitał może wspierać najbardziej przełomowe projekty na świecie - powiedział Bartłomiej Kurylak, partner zarządzający Smartlink Partners i dyrektor finansowy JRH ASI, fot. ilustracyjne 123 rf
Nasz udział w finansowaniu Nanovery udowadnia, że polski kapitał może wspierać najbardziej przełomowe projekty na świecie - powiedział Bartłomiej Kurylak, partner zarządzający Smartlink Partners i dyrektor finansowy JRH ASI, fot. ilustracyjne 123 rf
Smartlink, fundusz venture capital współtworzony przez JRH ASI oraz polskich przedsiębiorców z Corporate Connections Polska, zainwestował 0,5 mln GBP w Nanovery, brytyjską firmę biotechnologiczną z Newcastle. Dzięki tej inwestycji, Nanovery będzie mogło przyspieszyć komercjalizację swojej innowacyjnej technologii nanorobotów, która ma potencjał zrewolucjonizować diagnostykę i terapię chorób uznawanych dotąd za nieuleczalne.

Spis treści

Smartlink, polski fundusz venture capital, ogłosił inwestycję w wysokości 0,5 mln GBP w Nanovery, firmę biotechnologiczną z siedzibą w Newcastle. Inwestycja ma na celu przyspieszenie komercjalizacji technologii nanorobotów, która już teraz znajduje zastosowanie w projektach dla wiodących firm farmaceutycznych. Ta technologia otwiera nowe możliwości w diagnostyce oraz terapii chorób, które dotychczas były uznawane za nieuleczalne.

Bartłomiej Kurylak, partner zarządzający Smartlink Partners i CFO JRH ASI, podkreślił znaczenie tej inwestycji:

"Nasz udział w finansowaniu Nanovery udowadnia, że polski kapitał może wspierać najbardziej przełomowe projekty na świecie. Jako Smartlink konsekwentnie szukamy spółek, które nie tylko rozwijają nowatorskie technologie, ale realnie zmieniają przyszłość całych branż. Nanovery idealnie wpisuje się w tę strategię, oferując rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować rozwój leków RNA oraz diagnostykę molekularną - powiedział Bartłomiej Kurylak, partner zarządzający Smartlink Partners i dyrektor finansowy JRH ASI, cytowany przez PAP Biznes.

Wśród inwestorów znalazły się fundusze Northstar Ventures, w tym North East Innovation Fund oraz Northstar EIS Growth Fund

Zakończona właśnie runda inwestycyjna late seed osiągnęła łączną wartość 1,1 mln GBP. Oprócz Smartlink Partners, wśród inwestorów znalazły się fundusze Northstar Ventures, w tym North East Innovation Fund oraz Northstar EIS Growth Fund, które łącznie zainwestowały 645 tys. GBP. Dodatkowo, Nanovery otrzymało grant z programu Innovate UK.

W poprzednich rundach finansowania Nanovery przyciągnęło uwagę inwestorów takich jak Prostate Cancer Research, JRH ASI oraz aniołów biznesu z Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Od początku swojej działalności, Nanovery zebrało już ponad 5,5 mln GBP na rozwój swojej przełomowej technologii.

Smartlink Partners to polski fundusz venture capital, który specjalizuje się w inwestycjach w innowacyjne spółki z różnych branż, takich jak biotechnologia, medtech, AI, deeptech czy cyfrowy biznes. Fundusz inwestuje w rundach seed i A, z typowym ticketem inwestycyjnym od 2 do 8 mln zł. Do tej pory Smartlink zamknął już 12 inwestycji.

źródło: PAP

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu