Ponad 4 miliony wyprawek szkolnych przyznanych przez ZUS w ramach programu Dobry Start

Justyna Madan
Opracowanie:
Program Dobry Start to pomoc dla rodziców i opiekunów uczniów, ułatwiająca przygotowanie do nowego roku szkolnego.
Program Dobry Start to pomoc dla rodziców i opiekunów uczniów, ułatwiająca przygotowanie do nowego roku szkolnego. 123rf.com
Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o przyznaniu ponad 4 milionów świadczeń na wyprawki szkolne dla uczniów, zrealizowanych w ramach programu Dobry Start. Łączna suma wypłat przekroczyła już 1,1 miliarda złotych, a kolejne wypłaty są przygotowywane. Rodzice i opiekunowie mają czas do końca listopada na złożenie wniosków o wsparcie.

Spis treści

Program Dobry Start, znany również jako „300 plus”, został wprowadzony, aby wesprzeć rodziny w przygotowaniach do nowego roku szkolnego. Oferuje jednorazową pomoc finansową w wysokości 300 zł na dziecko, przeznaczoną na zakup niezbędnych artykułów szkolnych, takich jak podręczniki, zeszyty czy przybory. Świadczenie to przysługuje uczniom w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością, wsparcie można otrzymać aż do ukończenia 24. roku życia.

Wsparcie na edukację - Program Dobry Start

Inicjatywa Dobry Start ma na celu zmniejszenie obciążenia finansowego, jakie ponoszą rodziny związane z początkiem roku szkolnego. Wartość świadczenia, choć wydaje się nieznaczna, może znacząco pomóc w pokryciu kosztów związanych z edukacją dzieci. Rodzice mogą wykorzystać otrzymane środki na zakup nowych podręczników, zeszytów, a także innych niezbędnych przyborów szkolnych, co jest szczególnie ważne w kontekście ciągle rosnących cen materiałów edukacyjnych.

Nabór wniosków rozpoczął się 1 lipca. „Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał już ponad 4 mln świadczeń na wyprawki szkolne w ramach programu Dobry Start. Do tej pory wypłacono na ten cel ponad 1,1 mld zł. Przygotowywane są kolejne wypłaty” - przekazał Żebrowski.

Jak złożyć wniosek?

Złożenie wniosku o świadczenie Dobry Start jest możliwe poprzez kilka kanałów, co ułatwia dostęp do programu szerokiej grupie rodziców i opiekunów. Jedną z najwygodniejszych metod aplikowania jest użycie aplikacji mZUS, dostępnej do pobrania za darmo w sklepach Google Play i App Store. Aby móc korzystać z aplikacji, konieczne jest połączenie jej z profilem użytkownika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Rodzice, którzy nie posiadają konta na PUE ZUS, mają alternatywę w postaci złożenia wniosku przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. To sprawia, że proces aplikacyjny jest dostępny i wygodny, co zachęca do korzystania z programu Dobry Start.

Wnioski można składać do końca listopada. Po tym terminie będzie to możliwe tylko wtedy, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska po 30 listopada orzeczenie o niepełnosprawności.

Program Dobry Start to istotna pomoc dla rodziców i opiekunów uczniów, ułatwiająca przygotowanie do nowego roku szkolnego. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego na zakup niezbędnych artykułów szkolnych. ZUS aktywnie realizuje program, przyznając już ponad 4 miliony świadczeń i wypłacając ponad 1,1 miliarda złotych na ten cel. Zachęcamy rodziców do skorzystania z możliwości złożenia wniosku do końca listopada, aby móc skorzystać z tej formy wsparcia.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

Źródło:

Polska Agencja Prasowa
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu