Spis treści

Hakerzy z Kremla włamali się do systemu firmy Microsoft
Rosyjscy hakerzy uzyskali dostęp do niektórych podstawowych systemów oprogramowania Microsoftu. Uzyskali dostęp poprzez korporacyjną pocztę elektroniczną i wykradli repozytoria kodu źródłowego marki. Microsoft złożył już wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.
Ci sami hakerzy włamali się już do m.in. HP. Kreml umywa ręce
Pierwsze informacje, że hakerzy z Rosji naruszyli system marki, pojawiły się w styczniu. Kilka dni wcześniej, ci sami hakerzy włamali się do systemów poczty elektronicznej w chmurze marki Hewlett Packard Enterprise. Co gorsza, ci sami hakerzy kilka razy włamali się przez pocztę do systemów SolarWinds. Było to w 2020 roku. Wtedy to, hakerzy przez kilka mieli dostęp do kont e-mail m.in. w departamentach bezpieczeństwa wewnętrznego i sprawiedliwości.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuji.pl!
Microsoft poinformował, że jak na obecną chwilę, hakerzy nie wyrządzili szkód w komputerach klientów, oraz że systemy obsługi klienta hostowane przez markę nie zostały naruszone. Rosja od lat zaprzecza, jakoby miała coś wspólnego z podobnym procederem. Zaprzeczyła także tym razem.
Źródło: CNN