Twój e-PIT to jedna z najpopularniejszych e-usług polskiej administracji. W ubiegłym roku została za jej pośrednictwem złożona prawie połowa z 18,3 mln elektronicznych deklaracji PIT.
- Liczymy, że w 2021 r. pobijemy ten rekord. Dzięki usłudze Twój e-PIT podatnicy mają możliwość rozliczenia podatku w dogodnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym
– twierdzi Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej.
PRZECZYTAJ TEŻ:
Składanie deklaracji podatkowych przez usługę Twój e-PIT jest bezpieczne, ale również o wiele wygodniejsze od innych form. Dlaczego? System od razu wyłapie różne błędy, które możemy popełnić przy wypełnianiu PIT w tradycyjny sposób, czy poprzez różne programy komputerowe. Ponadto niemal od razu otrzymujemy elektroniczne potwierdzenie złożenia PIT i możemy liczyć na szybszy zwrot ewentualnej nadpłaty podatku.
- Podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć na łatwiejsze rozliczenie rocznego podatku. Przygotowane przez KAS deklaracje PIT będą uwzględniać ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia. Wszyscy, którzy złożą PIT elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie 45 dni - deklaruje Magdalena Rzeczkowska, szefowa KAS.
Do 30 kwietnia 2021 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań.
Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl. Zalogowanie do e-Urzędu Skarbowego (e-US) Profilem Zaufanym, e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną, umożliwia korzystanie z usługi Twój e-PIT.
Do samej usługi będzie można zalogować się także danymi podatkowymi, podając: PESEL (albo NIP i datę urodzenia), kwotę przychodu z rozliczenia za 2019 r., kwotę przychodu z jednej z informacji od płatników za 2020 r. (np. z PIT-11 od pracodawcy) i potwierdzając kwotą nadpłaty lub podatku do zapłaty z rozliczenia na 2019 r.
Ulgi podatkowe 2021. Co można odliczyć od podatku, dochodu i...
