Sukces Energi. Rośnie w ratingach ESG, najwyższy wynik w historii

Katarzyna Zawada
Opracowanie:
Grupa Energa z najlepszym wynikiem Ratingu ESG od Sustainable Fitch w historii.
Grupa Energa z najlepszym wynikiem Ratingu ESG od Sustainable Fitch w historii. mat. prasowe Energa
W pięciostopniowej skali ESG Entity Rating, która jest wykorzystywana przez agencję Sustainable Fitch do oceniania spółek, Grupa Energa po raz pierwszy w historii otrzymała ocenę „2”. W porównaniu do dotychczasowych ratingów to skok o jedno miejsce.

Podwyższenie oceny ogólnej to zasługa wzrostu w przyznanej Enerdze punktacji cząstkowej, z 53 na 63 punkty. Możliwych łącznie jest 100 punktów. Wpływ na sukces miała realizacja celów w obszarze ESG: środowiska, ładu korporacyjnego i kwestii społecznych.

Nie bez znaczenia są też Strategiczny Plan Rozwoju i nowa polityka klimatyczna. Energa zmniejszyła swoją zależność od paliw kopalnych, zgodnie z planem dekarbonizacji, a jej działalność w zakresie dystrybucji energii elektrycznej została uznana za zgodną z unijną taksonomią. Efekt? Wysoka punktacja dla działalności biznesowej.

W profilu społecznym agencja dostrzegła zaś m.in. zmniejszenie negatywnego wpływu zewnętrznego ryzyka i incydentów z udziałem Grupy Energa.

Rankingi ESG pozwalają określić zaangażowanie danego podmiotu gospodarczego w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego, a także zwracają uwagę na integrację tych kwestii w sposobie zarządzania.

Nowy wyższy rating wydany przez Sustainable Fitch to kolejny dowód na zaangażowanie Grupy Energa w zrównoważony rozwój i transformację energetyczną. W październiku br. na kolejny rok przedłużyła wpis do rejestru systemu ekozarządzania i audytu EMAS (Eco-Management and Audit Scheme). Energa SA widnieje w EMAS od 2016 r., a cała Grupa jest reprezentowana w rejestrze przez aż 16 spółek. To jedyna tak liczna reprezentacja w EMAS wśród polskich grup energetycznych, czytamy w komunikacie firmy.

Sam system EMAS to promowany przez Komisję Europejską sposób na wiarygodne raportowanie środowiska. Można nie tylko osiągać cele biznesowe, ale też uwzględniać aspekty środowiskowe i energetyczne.

Źródło: Energa

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu