Tarcza Antykryzysowa obowiązuje: 4.05.2020 r. Odroczenie zaliczek, wsteczne rozliczanie strat. Ułatwienia podatkowe na czas koronawirusa

AIP
Toczące się postępowanie lub kontrola podatkowa mogą zostać zawieszone na wniosek podatnika, na czas obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego.
Toczące się postępowanie lub kontrola podatkowa mogą zostać zawieszone na wniosek podatnika, na czas obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego. Andrzej Banaś / Polska Press
Oto krótkie omówienie najważniejszych zmian w ustawach podatkowych, które znalazły się w przyjętej 31 marca 2020 r. ostatecznie przez Sejm, po rozpatrzeniu poprawek Senatu, specustawie zwanej Tarczą Antykryzysową oraz ekspresowym podpisaniu ustaw przez prezydenta. Zmiany te są ważne dla wszystkich podatników, mniejszych i większych oraz także ważne dla poszczególnych grup branżowych czy pod względem wielkości.

Sejm w ekspresowym tempie w sobotę 28 marca wczesnym porankiem uchwalił ustawy zwane tarczą Antykryzysową. Choć w poniedziałek 30 marca Senat wniósł do tych rozstrzygnięć wiele poprawek, to dziś 31 marca Sejm wszystkie je odrzucił - za wyjątkiem drobnych korekt, nie zmieniających zasadniczych rozstrzygnięć. Prezydent jeszcze wczoraj, 31 marca podpisał ustawy i po publikacji w Dzienniku Ustaw większość przepisów obowiązuje już od 1 kwietnia, a inne nawet w terminach jeszcze sprzed daty uchwalenia.

Nic też nie zmieniło się w toku legislacji w kwestiach podatkowych, o których rozstrzyga specustawa, a o których niżej.

Rozwiązania ważne dla firm dużych i małych

Zaliczki PIT-4 za marzec-kwiecień dopiero w czerwcu

Wydłużenie terminu na przekazanie przez płatników zaliczek na podatek od wynagrodzeń pobranych za marzec i kwiecień
Wprowadzenie prolongaty terminu przekazania przez pracodawcę zaliczek na podatek PIT od przychodów z szeroko rozumianej pracy pobranych w marcu i kwietniu (tzw. PIT-4). Zapłata zaliczki, zamiast odpowiednio do 20 kwietnia i 20 maja, będzie mogła być dokonana w późniejszym terminie.

Z ostatniej chwili:

Zaniechanie poboru opłaty prolongacyjnej

Podatnik nie będzie musiał ponosić kosztu opłaty w związku z odroczeniem terminu płatności podatku lub rozłożenia zapłaty podatku na raty, albo odroczeniem lub rozłożeniem na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami.
Taka opłata, nazywana opłatą prolongacyjną, wynosi aktualnie 4% kwoty podatku lub zaległości podatkowej. Zwolnienie z obowiązku jej opłacenia będzie trwać w okresie stanu zagrożenia epidemicznego albo w okresie 30 dni bezpośrednio następujących po jego odwołaniu.

Możliwość rezygnacji z uproszczonych zaliczek w 2020 r.

i obliczanie zaliczek miesięcznych od bieżących dochodów
Zrezygnować z uproszczonych zaliczek będą mogli „mali podatnicy”. Podatnicy, którzy zrezygnują z uproszczonych zaliczek, za okres marzec–grudzień 2020 r., obliczą zaliczki miesięczne od bieżących dochodów na ogólnych zasadach (zapłacą niższe zaliczki, co poprawi ich płynność).

Możliwość wstecznego rozliczania strat

podatkowych w PIT i CIT
Stratę poniesioną w 2020 r. podatnicy, pod pewnymi warunkami, będą mogli odliczyć od dochodu uzyskanego w 2019 r. W tym celu, podatnicy złożą korektę zeznania za 2019 r. i dostaną zwrot.

Wyłączenie - złe długi

Wyłączenie stosowania regulacji w podatkach dochodowych dotyczących tzw. złych długów
Przepisy dot. złych długów w PIT i CIT, pod pewnymi warunkami, nie będą stosowane w odniesieniu do zaliczek dłużników, którzy powinni uwzględniać niezapłacone zobowiązania przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy. Dzięki temu dłużnik nie będzie miał wyższych obciążeń, a wierzyciel skorzysta z ulgi tak jak obecnie.

Zawieszone kontrole podatkowe

Możliwość zawieszenia kontroli podatkowych, postępowań podatkowych, kontroli celno- skarbowych na czas obowiązywania stanu epidemicznego
Toczące się postępowanie lub kontrola podatkowa mogą zostać zawieszone na wniosek podatnika, na czas obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego. Takiego zawieszenia będzie mógł też indywidualnie dokonać organ prowadzący dane postępowanie lub kontrolę, a jeżeli zajdzie potrzeba – mając na względzie okres obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego oraz skutki nimi wywołane – również Minister Finansów. Będzie on mógł zawiesić postępowania i kontrole podatkowe w drodze ogólnokrajowego rozporządzenia.

Wstrzymanie egzekucji

Możliwość wstrzymania administracyjnego postępowania egzekucyjnego należności pieniężnych
W okresie stanu zagrożenia epidemicznego Rada Ministrów będzie uprawniona do wydania rozporządzenia, na podstawie którego dojdzie do wstrzymania administracyjnych postępowań egzekucyjnych. Celem tej zmiany jest ochrona zobowiązanych, wobec których prowadzone jest postępowanie egzekucyjne, w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego.

31 marca, po zakończeniu prac parlamentarnych, prezydent Andrzej Duda podpisał pakiet ustaw wprowadzających szereg udogodnień dla osób samozatrudnionych, mikrofirm oraz zleceniobiorców, dziełobiorców i osób z umowami agencyjnymi.  Oto lista najważniejszych zmian w przepisach.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zwolnieniu z ZUS i świadczeni...

Możliwość wprowadzenia przez gminy zwolnień z podatku od nieruchomości

Rada danej gminy może uchwalić, za część roku 2020, zwolnienie z podatku gruntów, budynków i budowli, wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej. Zwolnienia są dla wskazanych przez gminę grup przedsiębiorców, których sytuacja finansowa pogorszyła się wskutek koronawirusa. W tej gminie przedsiębiorca nie będzie musiał płacić podatku od nieruchomości.

Możliwość wprowadzenia przez gminy przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości

Wójt (burmistrz, prezydent miasta), w drodze zarządzenia, będzie miał możliwość przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości, płatnych w kwietniu, maju i czerwcu 2020 r., nie dłużej niż do 30 września 2020 r. Przedłużenie terminów obejmie wskazane grupy przedsiębiorców, których sytuacja finansowa pogorszyła się wskutek koronawirusa.

Ważne głównie dla dużych przedsiębiorstw

Odroczenie do 1 lipca 2020 r. obowiązku składania nowych JPK_VAT

z deklaracją dla dużych podatników
Duzi przedsiębiorcy zyskują dodatkowe 3 miesiące na dopasowanie swoich systemów do wymogów nowego sposobu raportowania. Mają więcej czasu na przeszkolenie swoich pracowników. Pracownicy mają więcej czasu na prace związane z dopasowaniem systemów księgowych i informatycznych do nowego JPK. Eksperci IT mają więcej czasu na wykonie u swoich klientów prac związanych z wdrożeniem nowego JPK.

Informacja o cenach transferowych (TP-R)

w zależności od przyjętego wariantu
Rozwiązanie dla podatników zobowiązanych do złożenia TP-R przed 30.09.2020. Przedsiębiorca ma dodatkowy czas do 30 września do złożenia informacji o cenach transferowych za 2019r.

Odroczenie CRBR

Odroczenie do 13 lipca 2020 r. zgłoszeń do Centralnego Rejestru Beneficjenta Rzeczywistego (CRBR)
Przedsiębiorcy zyskują więcej czasu na nowy obowiązek sprawozdawczy. Zmniejszenie bieżących obciążeń logistycznych i finansowych.

Zawieszenie podatku od sprzedaży detalicznej

Kontynuacja zawieszenia działania ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Podatnik nie będzie musiał płacić podatku za okresy rozliczeniowe lipiec-grudzień 2020. Zmniejszenie bieżących obciążeń finansowych.

Przesunięcie terminu do zapłacenia podatku od przychodów z budynków

Z przesunięcia terminu do zapłaty podatku od przychodów z budynków (czyli tzw. podatku minimalnego od nieruchomości komercyjnych), za miesiące marzec-maj 2020 do 20 lipca 2020 r. będą mogli skorzystać podatnicy, którzy spełnią określone warunki.

Inne ważne ułatwienia dla zainteresowanych grup podatników

Ulga z tytułu darowizn przekazanych na walkę z koronawirusem

Wprowadzenie odliczenia w podatku PIT i CIT z tytułu darowizn (pieniężnych lub rzeczowych) przekazanych na cele związane z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia koronawirusem dla podmiotów świadczących opiekę zdrowotną, w tym transport sanitarny, a także przekazane Agencji Rezerw Materiałowych oraz Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych.

Przedłużenie terminu do złożenia zeznania CIT-8

dla organizacji pozarządowych
Przesunięcie terminu do złożenia zeznania CIT-8 i zapłaty podatku za 2019 r. przez organizacji pozarządowych: podatników osiągających wyłącznie dochody zwolnione od podatku, a także przez podatników działających w sferze pożytku publicznego, jeżeli ich przychody z tej działalności stanowią co najmniej 80% wszystkich przychodów. Termin ulega przesunięciu z 31 marca na 31 lipca.

Forum Lokalnego Biznesu w powiecie krapkowickim - Joachim Wojtala

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 23

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Paweł

Umowy śmieciowe i pośrednictwo pracy to złodziejstwo, więc tzw. pracodawców w ogóle mi nie szkoda. Żal mi tylko zwykłych ludzi, którzy nie mają teraz nawet na zwykły chleb, a państwo już dwa miesiące zwleka z pomocą dla nich. Mam nadzieję, że to wszystko teraz p.i.e.r.d.y.k.n.i.e. i wróci na zgliszczach normalność, czyli traktowanie pracownika z szacunkiem i pełne etaty!

G
Gość
19 kwietnia, 15:20, konwojent:

W h..ju mam już ten cały kraj i tych złodziejskich "pracodawców", wielce skrzywdzonych, a systematycznie okradających pracowników, i jeszcze ten pseudobank, komunistyczny moloch pko bp, który świadomie i z premedytacją skazuje konwojentów na ryzyko utraty zdrowia i życia stosując kary za nieużywanie tzw. kart antyskimmingowych, co trzeba zrobić dotykając bankomatu od strony narażenia na kontakt z wirusem, sami w pko są poubierani w maski i przyłbice i rękawiczki, a konwojenci mogą być nawet nago, jak stwierdzili, każda śmierć konwojenta to dla nich śmiech i radość....tak się pracuje w tym parszywym kraju.... za najniższą krajową....

"...Maseczki?

One nie chronią przed niczym. Od wczoraj musimy je nosić i będzie to „sztuka dla sztuki”. Ta maseczka nie będzie broniła przed wnikaniem wirusa. Absolutnie. Ktoś ponosi tę maseczkę kilka godzin, na jej powierzchni zbiera się wilgoć, namnażają się bakterie. Taką maseczkę po kwadransie powinno się zmienić.

Wylądował w Warszawie największy samolot na świecie. Maseczki przywiózł. Prawie święto narodowe. Na lotnisku był nawet premier na powitanie.

Święto narodowe, świętem narodowym. Tylko jak szczelne są te maseczki, że tak zapytam. Czy maja ten super filtr? Nie umiem powiedzieć. Czy wystarczy dla ludzi, którzy pracują po sześć godzin dziennie i żeby je zmieniali co określony czas? Oby tak nie było, że „Macie te maseczki, macie rękawiczki, nic wam nie grozi” A to jest nieprawda...

...Wysłałby pan ludzi w długi weekend na spacery lub do kawiarni?

Trzeba zachować rozsądek. Starszym bym odradzał. Ale jak patrzę, ile przychodzi do mnie do szpitala, na wymaz... Naprawdę niewielu ma koronawirusa. Prawie wszyscy łagodnie to przeszli, poza jedną osobą, która była ciężko schorowana. Wie pan, w świecie medycznym jest takie powiedzenie, że najlepszą oceną jest ocena patomorfologiczna. Robi sekcję, więc się nie myli, bo widzi wszystko."

https://gazetakrakowska.pl/koronawirus-jak-nie-zadbacie-o-swoja-odpornosc-maseczki-nie-pomoga-rozmowa/ar/c1-14919962?fbclid=IwAR12BIdh_3m0bwLFWQidcUxyvcYCVWl8MRiziNmSVA4f0HxyJ8MGgU0qQuw

G
Gość

"Teorie" wybrańca z Wiejskiej...

"Koronawirus to klamstwo i Nowy Porządek Świata. Spiskowa praktyka dziejów - Grzegorz Braun"

https://www.youtube.com/watch?v=PaFQ_1RCkgI

r
rew

A po wyborach zacznie się dokręcanie śruby. PiS musi tylko wygrać i się zacznie.

G
Gość

"Pandemii"?

"Dr. Wodarg mówi wprost – nie istnieje żadna pandemia Koronawirusa!

Wodarg mówi wprost – nie istnieje żadna pandemia Koronawirusa! Żąda on komisji śledczej w parlamencie Niemiec z powodu pozbawienia ludności wolności i drastycznego naruszania praw człowieka i radzi mądrym prawnikom zająć się poważnie tym skandalem.

Jest pulmonologiem, internistą, specjalistą w zakresie higieny i medycyny środowiskowej oraz zdrowia publicznego, był wiele lat posłem SPD i przewodniczącym Komisji Zdrowia w Radzie Europy.

Mówi on: Samo określenie pandemia zostało nie wiadomo dlaczego zmienione i używane jest w innym znaczeniu. Do tej pory słowo „pandemia” było określeniem choroby, która w wielkiej sile objawiała się na całym globusie. Takie coś nie ma obecnie miejsca. Teraz zmieniono znaczenie tego terminu w tym sensie, że jest to choroba występująca na całym świecie, niezależnie w jakim nasileniu. Tylko że – w tym sensie co roku mamy pandemię!

Opracowano szybkie testy, potem wprowadzono ludzi w panikę poprzez media… Ludzie biegną w panice do lekarzy, a potem są na potęgę testowani, jak nigdy dotąd! ponieważ do tej pory nikogo to nie interesowało, ponieważ każdego roku pojawiają się nowe wirusy koronowe. To jest całkiem normalne. Ale teraz wszyscy, którzy doświadczają objawów grypy, są testowani i oczywiście wirus zostaje znaleziony…

Statystyki rosną… ponieważ on jest … ponieważ nosimy go w sobie, prawie wszyscy … jak co roku … Chorzy idą więc do szpitala, chociaż w normalnych okolicznościach wyleczyliby grypę w domu … i tylko niektórzy poszliby do lekarza. W szpitalu dochodzą do tego niebezpieczne wirusy szpitalne … które jak zawsze – powodują większość zgonów … zawsze i na całym świecie …

Dzieci są traktowane prawie jak przestępcy, ponieważ nie chorują … ale tak jest z każdym, kto ma zdrowy układ odpornościowy. Więc zabrania się wszystkim kontaktów socjalnych, towarzyskich spotkań, normalnego życia … Wszyscy są traktowani jako potencjalne niebezpieczeństwo. Ludzie stali się dla siebie wrogami. I nakręcają się sami dalej w tym kierunku.

Poniżej cała wypowiedź dr. Wolfgang Wodarga w j.niemieckim z napisami w j.angielskim"

https://opolczykpl.wordpress.com/2020/03/18/dr-wolfgang-wodarg-domniemana-epidemia-koronawirusa-to-oszustwo/?fbclid=IwAR06ihm5IFwjDFWcGOW6XsfHFDYLzb0b6y5Uyahn77AcagKHLfkQLd3o300

h
haczyk

Koronawirus przyćmił już alerty smogowe, kampanię wyborczą i okrągłą rocznicę tragedii smoleńskiej. Na szczęście życie trwa dalej a już w środę odbędzie się głosowanie nad projektem obywatelskim #STOP447. Do oglądania na kanale YouTube Mediów Narodowych, który będzie na bieżąco informować o wydarzeniach z Sejmu - https://medianarodowe.com/live

G
Gość

Włos się na głowie jeży... panie Jerzy

"Dr Jerzy Jaśkowski (2/2)Cd.: Tzw. "pandemia" uderza w religię i gospodarkę a głównie w klasę średnią"

https://www.youtube.com/watch?v=ONFP0WdrO1Q

W
Wujek Dobra Rada

"Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, a konkretnie na początku marca żyliśmy normalnie. Dziś jest początek kwietnia i o normalnym życiu mowy nie ma. Rządzi koronawirus. Symbolem obecnej nienormalności stał się zakaz wstępu do lasu i mandaty za skorzystanie z bezdotykowej myjni samochodowej. Ludzie miotają się jak wystraszone owce. Kolejne restrykcje stają się coraz mniej zrozumiałe. Komunikaty wysyłane przez rządzących są sprzeczne i to, co było dobre wczoraj, dziś jest złe, a to co wczoraj było odradzane, dziś jest zalecane. Przykład? Minister zdrowia Łukasz Szumowski oświadczył 26 lutego, że maseczki nie chronią przed koronawirusem, więc nie wie, po co ludzie je noszą. Ten sam minister stwierdził na początku kwietnia, że „powinniśmy już powoli iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy”. Nic dziwnego, że część Polaków uważa, iż rząd mataczy. A przecież chodzi o naszą przyszłość.

Jaka ma być ta przyszłość? Czy politycy pozwolą nam żyć jak dawniej? Obawiam się, że z tym może być problem. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w Sejmie 6 kwietnia, że „nie wrócimy do stanu dawnego”, a nowe mechanizmy finansowania gospodarki mają „przywracać życie gospodarcze, społeczne i publiczne do kształtu nowej normalności”. Jak ta nowa normalność ma wyglądać? Tego premier nie powiedział. Spróbujmy zatem wyobrazić sobie, co nas czeka.

Pomimo tego, że koronawirus nie jest dżumą, a 80% infekcji ma charakter łagodny lub bezobjawowy, politycy postanowili zamknąć całe społeczeństwa na kwarantannie. Na jak długo? Raport niemieckiego rządu przewiduje, że pandemia będzie trwać rok. Ale czy wirus, który nauczył się atakować człowieka, zniknie, czy też zostanie z nami na zawsze? To zresztą nie jest już ten sam wirus, który był w Wuhan. Wirusy mutują i to bardzo szybko. Co roku mamy epidemię grypy, bo ci, którzy zachorują, nie stają się odporni na wszystkie wirusy grypy. Czy zatem przebycie tej konkretnej infekcji koronawirusowej uodporni nas na całe życie? Średnio raz na dekadę pojawia się nowy koronawirus u ludzi, który wywołuje rozmaite choroby układu oddechowego. Na dożywotnią odporność nie ma więc co liczyć. A to oznacza, że będą kolejne pandemie. Czy cała ludzkość ma dożywotnio siedzieć na kwarantannie?

Oczywistym jest, że długotrwałe utrzymywanie takiej kwarantanny doprowadzi do katastrofy gospodarczej. Politycy muszą zatem wypuścić lud z zamknięcia, bo jeśli tego nie zrobią, to zdesperowany lud sam wyjdzie z domów i rozliczy się z politykami w sposób dla nich mało przyjemny. Ale jak wypuścić z kwarantanny ludzi, których najpierw nastraszyło się wizją milionów ofiar koronawirusa umierających na ulicach? W związku z SARS-CoV-2 urządzono panikę na takim poziomie, jakby to była dżuma. Nic dziwnego, ze wiele osób jest przeświadczonych, iż wszyscy umrzemy od tego koronawirusa. Czy politykom będzie opłacało się wyprowadzić ich z błędu? Moim skromnym zdaniem politykom będzie opłacało się robić ludziom wodę z mózgu, żeby w każdej chwili mieć możliwość skrócenia smyczy, na którą dziś wzięli całe społeczeństwa. Trochę odkręcą śrubę, trochę przykręcą i tak to będzie się odbywać.

Jak będzie wyglądać to odkręcenie śruby? To własnie będzie ta nowa normalność. W ramach nowej normalności będziemy mogli wychodzić z domu, ale zapewne dostaniemy nakaz noszenia maseczek i utrzymany zostanie zakaz zgromadzeń. Ale jak wyegzekwować taki zakaz? Przecież policjanci nie mogą zajmować się wyłącznie pilnowaniem, czy gdzieś nie stoi jakaś grupka zgromadzonych. Rozwiązanie już jest – lokalizacja przez telefon komórkowy i drakońskie mandaty dla tych, którzy nie przestrzegają zakazu. W ramach nowej normalności zgromadzenia będą odbywać się w formie online. Czyż to nie jest genialne rozwiązanie? Chcecie protestować przeciw decyzjom polityków, to sobie protestujcie na Skypie. Tyle wam wolno..."

cdn.

https://wprawo.pl/katarzyna-ts-nowa-normalnosc-czy-politycy-pozwola-nam-zyc-jak-dawniej/

W
Wujek Dobra Rada

cd.

"...Co jeszcze czeka nas w ramach nowej normalności? O takich rzeczach jak wielogodzinne stanie w kolejkach, żeby wejść do sklepu, nie ma co pisać, bo to drobiazg. Zapewne praca zdalna stanie się normą, a nie wyjątkiem. Ale to też drobiazg. Sprawą większej wagi jest kwestia prawa do swobody przemieszczania się. Być może zostanie ono w pełni przyznane tylko tym, którzy uzyskają certyfikat zdrowotny potwierdzający, że są uodpornieni na ten konkretny wirus? Taki pomysł ma już rząd Austrii i zapewne zostanie on podchwycony przez inne rządy. Nie trzeba będzie nawet wprowadzać obowiązku szczepień, gdy koncerny farmaceutyczne ogłoszą, że wyprodukowały już szczepionkę na SARS-CoV-2. Wystarczy, że niezaszczepieni zostaną poddani takim obostrzeniom i rygorom, iż sami będą prosić, aby ich zaszczepić, żeby mogli pójść do kina lub pojechać na wycieczkę do lasu. W nowej normalności może to być zupełnie normalne.

Nowa normalność to również ciągły strach. Strach przed koronawirusem, strach przed kontaktami międzyludzkimi, strach przed kwarantanną dla pojedynczych osób i strach przed obostrzeniami dla całego społeczeństwa. Strach to doskonałe narzędzie do rządzenia. Al Capone wiedział, co mówi, gdy stwierdził, że więcej niż dobrym słowem zdziałasz dobrym słowem i pistoletem. A jeśli tym pistoletem jest koronawirus przedstawiany jako dżuma, to politycy mają samograj, dzięki któremu mogą zrobić z nami, co chcą. Kto będzie buntował się w takiej sytuacji?

Pozostaje zadać pytanie: na jak długo utkniemy w tej nowej normalności? Czy to w ogóle się skończy? Nie zapominajmy, że jeszcze przed pandemią koronawirusa politycy usiłowali zafundować nam Zielony Ład, czyli restrykcje, zakazy i nakazy rzekomo służące ratowaniu klimatu. Czy teraz zrezygnowali z tego projektu? Nie zrezygnowali. Komisja Europejska zapowiada, że nie ustąpi ani na krok i będzie wdrażać „ambitne cele” klimatyczne. Czy zastraszone koronawirusem społeczeństwa będą zdolne do przeciwstawienia się tym pomysłom? Czy będziemy zdolni do buntu w sytuacji, gdy politycy mogą nas w każdej chwili skierować na kwarantannę i pozbawić pracy? Katastrofa klimatyczna była straszakiem dla dzieci. Koronawirus to idealny straszak dla dorosłych. Przecież zawsze można ogłosić, że tych zapowiadanych milionów trupów nie ma tylko dlatego, że żyjemy w nowej normalności, więc dziób na kłódkę i nie podskakiwać. Jaki polityk zrezygnuje z takiego straszaka?"

https://wprawo.pl/katarzyna-ts-nowa-normalnosc-czy-politycy-pozwola-nam-zyc-jak-dawniej/

s
sylwester engel

Moje komentarze odnoszę do sytuacji, która nastapiła lub może nastąpić wokoł nas ,a także do sytuacji podmiotu i osoby fizycznej ,która ma pelną świadomość jako czlowiek który jest pracownikiem i który prowadzi jednoosobową działalność .

Teraz postwamy się w sytuacji dużych graczy na rynku ,jak i średnich przedsiębiorstw ,zakladów usługowych ...

Wiadomym jest ,że świat jest tak poukladany ,że kazdy ma swoją rolę w nim.Jak czytam opimie człowieka (kilka komentarzy niżej), że "JAKOBY DOBRZE NAM "tym co lecą na własnym rachunku-to mam takie pytanie do Ciebie-podpisz się własnym imieniem i nazwiskiem ,wtedy zobaczymy jak zareaguje Twoj Szef na takie inwektywy ,Facet ,który daje Ci pracę ,zwany dalej pracodawcą .

Wiadomym jest ,iz jak zerwie się ten" łańcuszek "to wszyscy mamy "przechlapane"

Nie zarobisz ty i nie zarobię ja,

nie zarobi twój mechanik samochodowy,

mechanik nie zarobi i nie da zarobic malarzowi,

malarz nie zarobi i nie da zarobic dentysćie,

dentysta nie zarobi i nie da zarobić fryzjerowi,

fryzjer nie zarobi i nie da zrobić babce ze sklepu z warzywami...

Facet ,ktory prowadzi firmę budowlana nie zarobi i będzie musiłą zwolnić ludzi ,bo klienci nie dostana kredytu ,bo nie zarobią .

Hurtownia elektrycznobudowlana zawinie interes i zwolni ludzi ,bo nikt nie będzie kupowal ich "produktow"...

nie wyjedziesz na wczasy i nie dasz zarobić ludziom,ktorzy prowadzą interesy w miejscowościach turystycznych...

Jeszcze wezmy pod uwagę "transport,infrastrukturę kolejową, branże strategiczne dla przemyslu..."itd

Nie będzie wplywow do "budżetu" i nie będzie pieniędzy na 2.000.000 armię Urzędnikow...itd

Oczywiście znajdzie się kilku większych "graczy"z branży np.spożywczej ,którzy już teraz są mocni, a za chwilę "łykną "nastepny kawalek tortu...

I tak sobie myślę, jaki cel (początek lat 90'tych) - w jakim celu zniszczyliśmy(ście) strategiczne dla gospodarki ,gałęzie przemysłu...

https://www.money.pl/gospodarka/ruszyla-lawina-zawieszonych-dzialalnosci-gospodarczych-ponad-48-tys-firm-powiedzialo-stop-6495160246491265a.html

s
sylwester engel

moje przemyślenia sprzed trzech,czterech tygodni :

A teraz sprawdzam statystyki :

Co znowu zrobiliśmy(cie) nie tak ?:

Czy nie można wtedy bylo wprowadzic obostrzeń ?

GDZIE WY jesteście papierowe ludziki ?

napisane okolo od dwu do czterech tygodni temu:

KOVID

Dokładnie miesiąc temu 20 lutego rozmawiając i ustalając szczegóły z moim Klientem z Rzymu na serwis zakupionych u mnie rowerów . ...mija kilka dni -media bombrdują nas o sytuacji w Wuhan .A już za chwilkę zaraza dopada Włochy .Po krótkim okresie czasu piszę z moim włoskim znajomym z i facet jest przerazony...

Czasem wśrod grupy osob rozmawiamy o tej sytuacji etc .Dwa tygodnie temu(pierwszy tydzień marca) zaczynam się martwić poważnie. Już w Polsce zaczyna sie taniec z koroną .W weekend (trzeci tydzień marca) -dostalem bardzo złe informacje od mojego kontrahenta z północy Niemiec(drugi tydzień marca) -całe wybrzeże zamknięte dla turystów ,lmieszkańcy muszą sie legitymować dowodem tożsamości etc....

Wiem ,że w tym roku wypadłem z gry i nie pojadę na KONTRAKT do Niemiec. W tym czasie rośnie liczba zakażonych w Polsce(kilkadziesiat osób).

W tym samym czasie w Polsce ludzie zachowują się jak GDYBY nic sie nie stało:jakieś grille nad rzeka,lasy pękają w szwach od turystów...Gdzieś tam w podśwaidomosci umysl kreuje czarne scenariusze o tym co się dzieje, i co może się wydarzyć...dbajcie o siebie ...Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 650 zarażonych , w na dolnym slasku 79...NIE POWTARZAJMY SCENARIUSZA NASZYCH SĄSIADOW...

Na dzień wczorajszy na godz 17.00 w Niemczech ludzi zakażonych było 22.453 osoby...Każdy wie jak jest ,każdy wie jak u nas ze służbą zdrowia-przecież mamy znajomych i kogoś z rodziny kto pracuje w szpitalach? Popatrzcie jak kraje ,które mają rozwinietą służbę zdrowia na BARDZO WYSOKIM poziomie i już maja problem .

Czy my "mądrzy po szkodzie" nie mogliśmy wcześniej przedsiewziąć radykalnych środkow ostrożności?

luty/marzec/kwiecień

Pozdrawiam

s
sylwester engel

W tamtym komentarzu milem troche bledow-sorki ale lapek mi fiksuje ( :

To moj komentarz odnoszacy sie do tego co sie dzieje ..."tarcza antykryzysowa"

Haubica czyli 2.0 sekundy do setki ,w ubieraniu maski na "ryj", w potocznym wojskowym żargonie, czyli bogate Polskie nowoczesne państwo ,o silnych strukturach ekonomicznych ,które stać na pensje dla urzędników i znajdą się także eu-posażenia dla "operatorów dronów" ,w celu dalszej inwigilacji społeczeństwa i dla zapewnienia bezpieczeństwa owych WSAŻĄ ci jak żyć(ale tylko teoretycznie).A ja się spytam w imieniu "małych ludzi" tych zepchanych na ostatnią stronę książki ...chętnie nas poddanych się "łoi" z danin ...NIE ? Zaraz się okaże ,ze gro z nas "zaliczy " upadek...czy wielcy tego świata biorą poprawkę na to?Jesteście tam...Doufam ,że za jakiś czas znajdą się pieniądze na nagrody dla siebie(was)...Sluchajcie WY tam ...są tacy ludzie ,którzy w zimie zagryzają się z tęsknoty za ciepłem i mają taki fach lub inny ,że BARDZIEJ niosą "Dobrą robotę " niż zarobią niewiele więcej od" soli do chleba"....mamy sobie dać RADĘ ...ALE GDZIE WY JESTEŚCIE ?JAKI MACIE PLAN RATOWANIA GOSPODARKI ?Może trzeba WAM powiedzieć dość i wziąć przykład z dalekich krajów...

s
sylwester engel
24 marca, 21:38, Jogi:

czyli jak zwykle g,owno nie pomoc. odroczenie podatku i to jeszcze jak wójt pozwoli to wielka mi pomoc i tak trzeba zapłacić i tak. A pracownikowi z czego zapłacić jak firma zamknięta od 16 marca ? A z czego zapłacić kredyty i leasingi, my się musimy martwić bo rząd i pracownicy niestety mają to w d pie.

25 marca, 9:41, Gość:

Teraz jacy wszyscy biedni,momentalnie na nic nie mają,a gdzie macie te pieniądze co okradaliscie pracowników cały czas,tak to cały czas rząd nie pasował a jak trwoga to do Boga,ja bym wam dał ale kopa chamy, teraz chcecie się nachapac pieniędzy od rządu,zamykaj grajdol i przestań marudzić [wulgaryzm]ac innych płaczki zasrane

25 marca, 9:54, Obywatelka:

Człowieku jakie okradanie pracownika? Dlaczego jest w was tyle jadu. Zrozum, że przedsiębiorcy napędzają gospodarkę. Bez nich będzie ogromne bezrobocie. Teraz jest rynek pracownika, ale po kryz się będzie rynek pracodawcy. Ludzie obudźcie się, jest czas na przemyślenie swoich błędów popełnianych jako cała ludzkość. Przestańcie być egoistami. Zobaczcie coś więcej niż czubek własnego nosa. Teraz mamy czas zobaczyć drugiego człowieka i zastanowić się jak możemy pomóc naturze. Obudźcie się, drugiego ostrzeżenia nie dostaniemy. Kochajcie siebie nawzajem, bądźcie mili dla siebie.

25 marca, 12:20, Gość:

Zgadzam się.Ale matołom nie ma co tłumaczyć

26 marca, 10:49, Gość:

Pracodawcy okradali i będą okradać a co z pracownikami jak są zwolnieni.

26 marca, 17:41, A:

A byles kiedys pracodawca? Jesli nie to zapraszam. Ja chetnie zatrudnie sie u Ciebie. Pokombinuje troche pojde pare razy na chorobowe moze zajde w ciaze i oczywiscie zaraz po tescie ciazowym bede chora potem jeszcze macierzyński a pozniej Ty wyplacusz mi za dwa lata zaleglego urlopu pozniej jeszcze kilka razy w roku wezme opieke na chore dziecko i tak moge dlugo pisac.... No ale ci wredni przedsiebiorcy wyzyskiwacze....

Cześć. Mam troche znajomych prowadzących firmy jak i w Polsec tak i w Niemczech. Sam prowadze punkt uslugowy - sprzedaz rowerow ,a takze w sezonach zimowych robie inne rzeczy .Czasem jest to praca specjalistyczna, a czasem jade do Niemiec skladac rowery. Tak zarabiam pieniadze - zeby oddac panstwu czesc pieniedzy z zusem i podatkami musze zarobic najpierw dla nich. I sa to niemale pieniazki...I ten gosc co tam sapie ...gosciu czasem jestem pracownikiem, lu pracownikiem kontraktowym. Musze czasem zostawic rodzine i stad wyjechac-a jak prowadze firmr od rana do wieczora swoimi rekami, zebys ty mogl sobie w ladna pogode pojezdzic na rowerku...to ja wtym czsie krece to wszystko, zeby bylo w 100%. Pracowalem w roznych branzach, zeby przezyc i nie byly to branze "siedzenia" na stolku. Mam prawie 50ke i z niejednego pieca chleb jadlem. Mysle czasem sobie ze za duzo robilem = ale to mnie zahartowalo...Pmietam kiedys pracowalem u Pana N, przy produkcji lancuchow- to byla ciezka orka-miale wtedy po trzydziestce...a pare taka ze nijeden po silowni i prochach wymiekal...Czasem zdrzarzylo sie ze przyjechal mial do kotlowni i Stary spytal sie czy mu nie wrzucimy..Ok Szef - we dwóch ,przerobilismy w pol dnia caly wagon...Wiesz chlopie zeby otworzyc swoj serwis, musialem wieczorami prac owac u siebie z infrastruktura, do 15.00 pracowalem,u znajomego,zeby zarobic na kredyt na narzedzia.Czasem skaldalem rowery duzemu podmiotowi po nocach dwa trzy razy w tygodniu-mialem wtedy po czterdziestce...Chlopie jeszce wtedy dziwgalem zelastwo i cwiczylem Karate. A teraz opowiem ci inny motyw- jak juz rozkrecilem swoj serwis to miasto zamknelo mi ulice miedzy 2014-2016 , an asasiedniej dzialce jeden drugiemu(szemrany biznesmen)wynajal dzialke pod skladowanie GRUZU I ZLOMU budowlnaego...I wiesz co kolego? Wyslalem kilkadziesiat maili do podmiotow w Niemczech do pracy jako Fahrradmechaniker i pojechalem dalej zarabiac na zycie...do tej pory utzrymuje kontakty z Kontrahentem...i w ym roku tez bym pojechal...lecz stalo sie to co sie stalo...

Zrob 10% tego co ja w zyciu...

G
Gość
26 marca, 11:41, Gość:

Czytam te komentarze i muszę stwierdzić, że sztuczka znowu się udała, znowu udało się napuścić jednych na drugich. Otóż drodzy państwo ucierpią i pracodawcy i pracownicy. Sprawa jest prosta, jeżeli firmy nie zostaną utrzymane na powierzchni ( z czego o dziwo cieszy się część pracowników), to ci właśnie pracownicy w najdalej 3 miesiące zostaną bez jakichkolwiek środków do życia. W interesie pracowników jest utrzymanie firm na rynku, módlcie sie o to, by wasz pracodawca okazał się zamożnym człowiekiem, bo to jedyna wasza szansa na zachowanie stanowiska pracy....

TO zamierzony "efekt wirusa" . Teraz Eskimosy drukują elektroniczne euro.dolary ,a po-lsko-języczne dług-złotówki.

Będą "bogami" dla plebsu.

G
Gość

Czytam te komentarze i muszę stwierdzić, że sztuczka znowu się udała, znowu udało się napuścić jednych na drugich. Otóż drodzy państwo ucierpią i pracodawcy i pracownicy. Sprawa jest prosta, jeżeli firmy nie zostaną utrzymane na powierzchni ( z czego o dziwo cieszy się część pracowników), to ci właśnie pracownicy w najdalej 3 miesiące zostaną bez jakichkolwiek środków do życia. W interesie pracowników jest utrzymanie firm na rynku, módlcie sie o to, by wasz pracodawca okazał się zamożnym człowiekiem, bo to jedyna wasza szansa na zachowanie stanowiska pracy....

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu
Dodaj ogłoszenie