Transport spod granicy oraz darmowa dostawa darów. Społeczność Uber pomaga uchodźcom

Akcja specjalna
Paul Hanaoka/Unsplash
Ostatnie dni to czas niezwykłej mobilizacji i solidarności w związku z wojną w Ukrainie. Do licznych inicjatyw pomocowych dołączył Uber, który przeznaczy 2 miliony złotych na działania na rzecz osób dotkniętych konfliktem i zachęca do korzystania z aplikacji, by nieść pomoc.

W związku z wojną na Ukrainie, Uber angażuje swoją społeczność w pomoc dla osób przekraczających granicę polsko-ukraińską i uciekających przed działaniami zbrojnymi. Wsparcia można udzielić na kilka sposobów:

1. Osobiste dostarczenie darów: aby dostarczyć paczkę pomocową do jednego z punktów PCK na terenie miast, w których dostępne są przejazdy w aplikacji Uber, można skorzystać z kodu*:

 • PCKWARSZAWA w Warszawie
 • PCKKRAKOW w Krakowie
 • PCKGDANSK w Trójmieście
 • PCKWROCLAW we Wrocławiu
 • PCKPOZNAN w Poznaniu
 • PCKKATOWICE w Katowicach
 • PCKLODZ w Łodzi
 • PCKLUBLIN w Lublinie
 • PCKSZCZECIN w Szczecinie
 • PCKBYDGOSZCZ w Bydgoszczy
 • PCKRZESZOW w Rzeszowie

Kod umożliwia bezpłatny dojazd do punktu lub powrót.
Lista rzeczy, które mogą znaleźć się w paczce znajduje się na stronie: https://www.uber.com/pl/blog/pomoc-dla-ukrainy

2. Pomoc dla uchodźcy, który obecnie znajduje się na przejściu granicznym i chce przedostać się do Lublina lub Rzeszowa: jeśli na przejściu granicznym w Hrebennem, Budomierzu, Korczowej lub Medyce znajduje się osoba potrzebująca pomocy w przedostaniu się do Rzeszowa, a w Dolhobryczu, Dobrohusku i Zosinie - do Lublina, z kodem POMOCLUBELSKIE lub POMOCPODKARPACKIE** można za darmo dojechać do okolicznych przejść i wrócić do miasta. Kod można także przekazać kod bezpośrednio osobom potrzebującym.

3. Przekazanie pomocy finansowej: aby przekazać pieniądze, Uber zachęca do zapoznania się z listą sprawdzonych, przynoszących uchodźcom realną pomoc, organizacji na stronie: https://www.uber.com/pl/blog/pomoc-dla-ukrainy .

Zespół Uber w Polsce i w Europie aktywnie angażuje się w inicjatywy niosące pomoc Ukrainie, dlatego też przekaże 2 miliony złotych - w postaci voucherów, darowizn, dofinansowań i innych form wsparcia. Minione dni pokazały jak wspaniale społeczeństwo potrafi się jednoczyć. Cieszymy się, że w tych trudnych chwilach możemy służyć pomocą, wykorzystując naszą technologię w dobrym celu. Zachęcamy do przyłączenia się i pomagania na miarę własnych możliwości.

* Kod upoważnia do bezpłatnego przejazdu (max. 30 zł) do lub z miejsca zbiórki PCK. Adres zbiórki znajdziesz na naszym blogu. Kod jest ważny do 13 kwietnia 2022 roku.
** Kod upoważnia do 2 bezpłatnych przejazdów (max. 300 zł każdy) pomiędzy Lublinem a przejściami granicznymi w Dolhobryczu, Dobrohusku, Zosinie, lub pomiędzy Rzeszowem a przejściami w Hrebennem, Budomierzu, Korczowej lub Medyce. Kod jest ważny do 13 kwietnia 2022 roku.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu