Ubezpieczyciele coraz częściej dają klientom możliwość włączenia do zakresu polisy turystycznej szkód spowodowanych „pod wpływem”

AIP
W 2018 roku ok. 30 proc. sprzedanych przez nas polis turystycznych zostało rozbudowanych o tzw. klauzulę alkoholową- mówi ekspert.
W 2018 roku ok. 30 proc. sprzedanych przez nas polis turystycznych zostało rozbudowanych o tzw. klauzulę alkoholową- mówi ekspert. Szymon Starnawski
To nie tajemnica, że wielu turystów spożywa alkohol podczas wakacyjnych wyjazdów – wypoczywając na plaży czy uprawiając sporty zimowe. Mają tego świadomość ubezpieczyciele, którzy coraz częściej dają klientom możliwość włączenia do zakresu polisy turystycznej szkód spowodowanych „pod wpływem”.

- Do wiosny 2017 roku w zasadzie nie istniały na polskim rynku takie produkty ubezpieczeniowe, ale dziś jest zdecydowanie inaczej. Także w efekcie zainteresowania klientów, które szybko stało się duże i systematycznie rośnie. W 2018 roku ok. 30 proc. sprzedanych przez nas polis turystycznych zostało rozbudowanych o tzw. klauzulę alkoholową. Rozszerzeniem zainteresowane są różne grupy klientów. Zarówno turyści wybierający się na popularne także zimą wczasy all inclusive, jak i narciarze, którzy z reguły bardzo świadomie korzystają z ubezpieczeń – mówi Andrzej Paduszyński, Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

Osoby wybierające się na zagraniczny wyjazd narciarski przy zakupie polisy muszą poinformować ubezpieczyciela, jaki sport i jak bardzo ekstremalnie zamierzają uprawiać. Kontuzje przydarzają się narciarzom często i przeważnie wiążą się z koniecznością korzystania z zagranicznej opieki medycznej (zazwyczaj niedostępnej w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego), a nieraz także wsparcia ratowników bezpośrednio na stoku.

Przeczytaj także:

Przydatne podczas wyjazdu na narty

Materiały promocyjne partnera

Jeżeli do szkody dojdzie po spożyciu alkoholu, np. grzanego wina czy piwa pomiędzy zjazdami, koszty leczenia i ratownictwa górskiego nie zostaną pokryte z polisy obejmującej jedynie podstawowy zakres ochrony. Podobnie będzie z przejęciem przez ubezpieczyciela odpowiedzialności za spowodowanie wypadku i poturbowanie innych uczestników stoku – za wyrządzone im szkody (urazy i zniszczony sprzęt) narciarz z polski będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Co sprawdzić przed rozszerzeniem polisy o klauzulę alkoholową?

Rozszerzenie polisy (w zależności od zakładu ubezpieczeń za dopłatą lub za darmo) o klauzulę alkoholową polega na zmianie zapisów umowy w taki sposób, aby szkody po spożyciu alkoholu nie były wyłączone z ochrony. Dzięki temu alkohol nie przestanie być przeszkodą w uzyskaniu wsparcia po wypadku poza krajem. Przed podjęciem decyzji o dodaniu tej opcji do polisy warto jednak zweryfikować, czy po zmianie jej zakres na pewno będzie wystarczający.

Wygodne ubrania na zimę

- Przede wszystkim proponuję sprawdzić, czy rozszerzenie ochrony będzie dotyczyło wszystkich ryzyk składających się na ubezpieczenie turystyczne: pokrycia kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. A także, czy u danego ubezpieczyciela nie obowiązują limity stężenia alkoholu we krwi, które mogłyby powodować, że polisa nie zawsze zadziała. Mówię o tym, bo np. niektóre firmy mogą nie obejmować ochroną zdarzeń, do których doprowadziły osoby mające powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi – podpowiada Paduszyński.

Ferie 2021: pomysły na spędzanie czasu

Obejrzyj wideo:

60 Sekund Biznesu: Teresa Czerwińska: Budowa dobrobytu jest wspólną sprawą państwa, pracodawcy i pracownika.

od 7 lat
Wideo

Materiał partnera zewnętrznego NBP

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marek
Kupując polisę turystyczną na narty, należy pamiętać aby obejmowała refundację kosztów nieprzewidzianych wizyt lekarskich do odpowiednio wysokiej sumy, a także pozwalała na skorzystanie z ratownictwa medycznego w razie wypadku. Należy pamiętać, żeby dopasować odpowiednią sumę ubezpieczenia i ustalić dokładnie cel naszego wyjazdu, przewidywane aktywności oraz inne potrzebne dodatki takie jak np. klauzula alkoholowa, która może przydać się w każdym momencie podczas urlopu. Warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń Superpolisy. Jest łatwa w obsłudze i pozwala szybko sprawdzić różne oferty interesującego nas ubezpieczenia.
d
dfvdfv
Zarabiaj 12,300zł miesięcznie przez internet w łatwy sposób
praca dla każdego, zapisz sie tu systemzarabiania.pl
Zacznij dzisiaj i wypłać dzisiaj, szybkie wypłaty, zacznij zarabiać wygodnie z domu przed komputerem!!!
Liczba miejsc ograniczona!!! Mamy tylko 3 miejsca
C
CCC
No pieknie czekamy na nastepny krok dot. OC i AC w komunikacji,ladowej i wodnej.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu