W nowej rzeczywistości Internet stał się powszechnym narzędziem zarówno dla firm jak i dla konsumentów

OPRAC.:
Zbigniew Biskupski
Zbigniew Biskupski
Prowadzenie biznesu w nowej rzeczywistości wiąże się ze stosowaniem nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym ludziom żyje się łatwiej.
Prowadzenie biznesu w nowej rzeczywistości wiąże się ze stosowaniem nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym ludziom żyje się łatwiej. Łukasz Kaczanowski/Polska Press
Udostępnij:
Epidemia koronawirusa przyspieszyła wprowadzanie innowacji w polskich firmach. Wielu z nas zaczęło załatwiać więcej spraw przez internet i nierzadko po raz pierwszy sięgnęło po nowoczesne technologie. O tym, że dynamiczne zmiany na rynku mają też ogromne znaczenie dla funkcjonowania firm, świadczą wyniki badań przeprowadzonych przez ING.

Aż 73 proc. Polaków uznało stosowanie innowacyjnych rozwiązań za bardzo ważne dla przedsiębiorców, a 69 proc. stwierdziło, że nowa rzeczywistość zachęciła prowadzących biznes do rozpoczęcia działalności w internecie.

Nowa rzeczywistość, nowe sposoby działania

Trudne sytuacje, w których – przynajmniej na chwilę – tracimy poczucie kontroli nazywamy w psychologii kryzysami. Takim kryzysem jest bez wątpienia epidemia koronawirusa, której konsekwencje dotyczą nie tylko sfery ściśle zdrowotnej, ale także kondycji psychicznej ludzi, a nawet sytuacji ekonomicznej i finansów. Trudna sytuacja bywa jednak dobrym momentem do tego, aby zatrzymać się na chwilę, przyjrzeć problemowi i wygenerować rozwiązania.

- Mówiąc inaczej –

kryzys stymuluje do kreatywności, szukania innowacji i nowych rozwiązań, które mogą prowadzić do wyników przerastających te, uzyskiwane w czasach stabilizacji.

Poczucie bezpieczeństwa i przewidywalność są wprawdzie przyjemne, ale mogą sprawiać, że nie dostrzegamy okazji do zmiany i doskonalenia się – mówi dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog, Uniwersytet SWPS.
Prowadzenie biznesu w nowej rzeczywistości wiąże się ze stosowaniem nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym ludziom żyje się łatwiej. Polacy doceniają te zaimplementowane przez firmy i przedsiębiorców innowacje. Aż 58% przyznało, że ułatwiają nam one codzienne funkcjonowanie w czasach epidemii. Z tym stwierdzeniem nie zgadza się jedynie 5% z nas. Pomaganie i ułatwianie innym życia dzięki stosowaniu nowoczesnych rozwiązań niesie także satysfakcję dla właścicieli firm – tak uważa 62% respondentów. Tymczasem, prawie połowa z nas (46%) sądzi, że przeszkodą we wprowadzaniu innowacyjności może być brak czasu związany z bieżącym prowadzeniem firmy.

CZYTAJ DZISIAJ. Kliknij i przeczytaj!

CZYTAJ DZISIAJ. Kliknij i przeczytaj!

Inicjatywy, które warto wspierać

Inicjatywa i pomysłowość firm działających na rynku sprawia, że wielu z nas żyje się po prostu łatwiej. Widzimy, jak wiele tego typu działań podejmowanych jest codziennie przez firmy, małe i średnie, ale również przez te najmniejsze. Warto te inicjatywy wspierać i pomagać w ich realizacji. Robimy to także poprzez udostępnianie firmom rozwiązań, które usprawniają obrót bezgotówkowy, rozwijanie metod płatności czy szybszą zamianę należności na gotówkę – powiedział Marcin Kościński, Dyrektor Zarządzający w pionie klientów biznesowych ING Banku Śląskiego.

O sukcesie, czyli przetrwaniu tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji światowej epidemii zadecydują między innymi dwa ważne czynniki – innowacyjność rozwiązań biznesowych oraz solidarność i wspólnotowość społeczeństwa. Wspierajmy się wzajemnie, zachowując życzliwość i otwartość na drugiego człowieka oraz korzystając z lokalnych usług i produktów, a dzięki temu zadbamy nie tylko o interesy innych, ale także pozytywną ocenę samych siebie – podsumowuje dr Ewa Jarczewska-Gerc.

Chcesz być szybko i dobrze poinformowany w sprawie pieniędzy: zarabiania, oszczędzania, wydawania, inwestowania? Zapewniamy szybkie informacje, analizy i porady ekspertów. Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Wtedy wszystkie godne Twojej uwagi nowości i porady znajdziesz na swojej osi czasu bez zbędnego szukania. Naprawdę warto!

TO JEST WAŻNE!. Kliknij i przeczytaj!

CZYTAJ DZISIAJ. Kliknij i przeczytaj!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie