Warsztaty dla przedsiębiorców i naukowców z Mazowsza. Nawet 600 mln zł dofinansowania z NCBR

AIP
22.01.19 krakow ul warszawska politechnika krakowska prezentacja laboratorium inzynierii ruchu kolejowego n/z: fot. aneta zurek / polska pressgazeta krakowska
22.01.19 krakow ul warszawska politechnika krakowska prezentacja laboratorium inzynierii ruchu kolejowego n/z: fot. aneta zurek / polska pressgazeta krakowska Aneta Zurek / Polska Press
Jak aplikować o dofinansowanie na realizację projektów z NCBR w ramach konkursu Ścieżka dla Mazowsza oraz Szybka Ścieżka mogli się dowiedzieć przedsiębiorcy oraz naukowcy na warsztatach NCBR. - Podczas spotkań przedsiębiorcy dowiedzą się jak wypełnić wniosek, jak go przygotować, jak go opisać oraz jakie warunki muszą zostać spełnione- mówi AIP ekspert NCBR.

- Podczas szkoleń prowadzimy także warsztaty dotyczące przygotowania koncepcji pomysłu, który jest przedmiotem wniosku każdego wnioskodawcy. Prowadzimy również konsultacje. Każdy z wnioskodawców może się zapisać i zadać konkretne pytanie dotyczące swojego projektu w kontekście ogłoszonych konkursów- tłumaczy w rozmowie z AIP Marcin Pergoł, ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Ścieżka dla Mazowsza to konkurs dla przedsiębiorstw właśnie z tego regionu. O wsparcie mogą się ubiegać także konsorcja przedsiębiorstw, jak również przedsiębiorstwa i jednostki naukowe. Jest to konkurs zbliżony do konkursu Szybkiej Ścieżki, ale do spełnienia jest mniej kryteriów. Nabór trwa do 23 września.

O dofinansowanie mogą ubiegać się duże, średnie i małe przedsiębiorstwa oraz start upy. Po raz pierwszy do konkursu mogą przystąpić konsorcja przedsiębiorców oraz jednostek naukowych.

- To dwa z czterech ogólnie ogłoszonych konkursów przez NCBR. Pierwszy to Szybka Ścieżka skierowany do wszystkich przedsiębiorców oraz konsorcjów przedsiębiorców i jednostek naukowo badawczych. Drugi to Ścieżka dla Mazowsza skierowany do przedsiębiorców, konsorcjów z terenu Mazowsza. Trzeci to konkurs dla przedsiębiorców działających w branży tworzyw sztucznych. Czwarty to konkurs dla przedsiębiorców działających w branży kosmicznej- wyjaśnia Pergoł.

Aplikujący do Szybkiej Ścieżki mogą otrzymać od kilkuset tysięcy do 200 mln zł dofinansowania na działalność rozwojową oraz tworzenie innowacyjnych projektów biznesowych. Beneficjenci mogą otrzymać nawet 80 proc. wartości projektu. Pozostała część musi pochodzić ze środków własnych. Nabór do konkursu rozpocznie się16 września.

- Pula środków 2019 roku na badania i rozwój w ramach NCBR wynosi prawie 2,7 mld zł. Te środki są, nie zostały jeszcze wykorzystane. Konkursy są otwarte, wnioskodawcy zapisują się bardzo szybko na prowadzone przez nas szkolenia i spotkania. Zainteresowanie jest bardzo duże, z czego bardzo się cieszymy, ponieważ chcemy te środki wydatkować na badania i rozwój w polskich przedsiębiorstwach- dodaje ekspert.

Spotkania NCBR dla Firm składa się z dwóch części: informacyjnej oraz warsztatowej. Uczestnicy poznają zasady i udziału oraz kryteria oceny w konkursach NCBR finansowanych z POIR. Ponadto podczas spotkań istnieje możliwość odbycia indywidualnego spotkania z ekspertami podczas których można przeanalizować swój pomysł i uzyskać porady w przygotowaniu projektu.

Spotkania prowadzone są przez ekspertów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Skierowane są do przedsiębiorców oraz przedstawicieli jednostek naukowych, które planują się ubiegać o dofinansowanie w ramach konkursów NCBR, zwłaszcza konkursów w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, tutaj ze szczególnym naciskiem na konkurs Szybka Ścieżka- mówi Weronika Kopernok, NCBR. - Jest to cykl spotkań, które organizujemy od 2018 roku. Tylko w zeszłym roku zorganizowaliśmy ponad 60 takich spotkań. Kolejne jeszcze przed nami- dodaje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu