Ważny kontrakt z podpisem szefa MON. Będzie nowe uzbrojenie dla polskiej armii

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Mariusz Błaszczak: Zatwierdziłem dziś kolejną umowę na dostawy armatohaubic KRAB, która wzmocni nasz potencjał wojskowy.
Mariusz Błaszczak: Zatwierdziłem dziś kolejną umowę na dostawy armatohaubic KRAB, która wzmocni nasz potencjał wojskowy. X@MON_GOV_PL
Jesteśmy świadkami gwałtownego procesu przezbrajania polskiego wojska ze sprzętu postsowieckiego w nowoczesny sprzęt – powiedział w piątek w Warszawie szef MON Mariusz Błaszczak, informując o zatwierdzeniu umowy dot. pozyskania 152 egzemplarzy samobieżnych armatohaubic KRAB dla WP.

Szef MON: Zatwierdziłem umowę dot. pozyskania kolejnych 152 samobieżnych armatohaubic KRAB dla WP

– Dziś zatwierdziłem kolejną umowę, która stanowi ważny element rozwoju polskich Sił Zbrojnych. Do wcześniej zamówionych 6 dywizjonowych modułów ogniowych Regina, dołączamy kolejne 6, a więc zamówienie dot. pozyskania 152 armatohaubic KRAB wraz z wozami towarzyszącymi, a więc z wozami amunicyjnymi, z wozami dozoru technicznego, z wozami przeznaczonymi dla dowództwa poszczególnych jednostek. To jest kontrakt, który został podpisany przed chwilą, który stanowi ważny element wzmacniania polskich Sił Zbrojnych – powiedział w piątek minister Mariusz Błaszczak.

"Wojsko Polskie może być najsilniejszą armią lądową w Europie"

Przypomniał, że "dziś Wojsko Polskie liczy 193 tys. żołnierzy". – Czekamy na finał ostatniego kursu dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, ostatniego w tym roku, na który zgłosiło się ponad 8 tys. żołnierzy. Również mogę bardzo jasno powiedzieć, że ten cel, który sobie postawiliśmy, a więc zbudowania armii 300 tysięcznej jest jak najbardziej realny, jest jak najbardziej możliwy do spełnienia. Trzeba tylko być zaangażowanym, zdeterminowanym, żeby ten cel osiągnąć. Wojsko Polskie może liczyć 300 tysięcy żołnierzy, może być najsilniejszą armią lądową w Europie, tylko trzeba tego chcieć, trzeba potrafić też zarządzać tymi procesami i doprowadzić te procesy do skutku – podkreślił szef MON.

Zaznaczył, że "liczebność to jest jeden z elementów siły Wojska Polskiego, drugim elementem jest nowoczesna broń". – W związku z tym wykorzystujemy moce produkcyjne polskiego przemysłu zbrojeniowego w pełnym zakresie. Dzisiejsza umowa jest zdefiniowana, jeżeli chodzi o zakres, jeżeli chodzi o budżet i jeżeli chodzi o czas realizacji. Jest to kolejna umowa – wskazał.

– Chcemy doprowadzić do tego, żeby w jak najkrótszym czasie Wojsko Polskie było wyposażone w nowoczesną broń. Jesteśmy świadkami gwałtownego procesu przezbrajania polskiego wojska ze sprzętu postsowieckiego w nowoczesny sprzęt – zaznaczył minister obrony narodowej.

Podkreślił, że "siła Wojska Polskiego jest pochodną siły i potencjału polskiego przemysłu zbrojeniowego".

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

od 16 lat

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Ważny kontrakt z podpisem szefa MON. Będzie nowe uzbrojenie dla polskiej armii - Portal i.pl

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu