Duże firmy coraz częściej wymieniają waluty w ekantorach

Redakcja
Bartłomiej Wutke
Popularność polskich firm na zagranicznych rynkach jest coraz większa. W związku z tym wzrosło ich zapotrzebowanie na wymianę walut, w których regulują zobowiązania lub otrzymują wynagrodzenia. To się opłaca Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma kosztami. Rzeczą normalną jest, że przedsiębiorcy szukają oszczędności. Wielu z nich znalazło je w kantorach internetowych. Działanie platform do e-wymiany walut wzbudza zaufanie, ponieważ jest proste, intuicyjne i nie zabiera zbyt wiele czasu, który w biznesie jest bardzo cenny.

Wymiana walut w ekantorach jest bardziej opłacalna niż w instytucji finansowej ze względu na niski spread (różnica między ceną kupna a sprzedaży) oraz minimalną marżę. Dokonując transakcji możemy zakupić lub sprzedać waluty nawet 20 razy taniej niż w banku. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakim banku posiadamy konta (walutowe oraz złotówkowe) oraz to, jaką jednostkę płatniczą potrzebujemy.

Wystarczy porównać

Zmieszczone na stronach ekantorów kalkulatory korzyści umożliwiają szybkie porównanie cen interesujących nas walut w banku i kantorze internetowym. Firmy handlujące za granicą, których roczne obroty przekraczają, np. 10 mln EUR, będą bardziej zwracać uwagę na potencjalnie małe różnice sięgające kliku groszy aniżeli klienci indywidualni. To jednak w nich kryje się  ogromny zysk, który do tej pory zostawiały w banku. Z pozoru niewielka oszczędność, w skali roku zamienia się w pokaźną sumę.

Dealerzy walutowi firmy Ekantor.pl, która specjalizuje się z wymianie walut online podkreślają, że przedsiębiorstwa, które regularnie wymieniają duże kwoty mają możliwość jeszcze większej oszczędności dzięki możliwości negocjowania cen walut - mówi Aniela Agopsowicz, Analityk Rynku Walutowego i Kapitałowego Ekantor.pl

Coraz więcej Polaków wymienia waluty w internecie. Do grupy, która jest najbardziej narażona na koszty związane z ryzykiem walutowym oraz na straty wynikające z niekorzystnych kursów są niezmiennie eksporterzy i importerzy. Dlatego do kręgu najchętniej korzystających z usług platform do wymiany walut, poza osobami posiadającymi kredyty w walutach obcych oraz pracujących za granicą, należy zaliczyć jeszcze przedsiębiorców właśnie z tego sektora.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu