EkoEnergia i Politechnika Świętokrzyska będą pracowały dla Tauronu. W Kielcach podpisano umowę o współpracy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Marzena Smoręda
Marzena Smoręda
Łukasz Dziedzic – prezes spółki EkoEnergia w trakcie podpisywania z Tauronem umowy o współpracy.
Łukasz Dziedzic – prezes spółki EkoEnergia w trakcie podpisywania z Tauronem umowy o współpracy. Zdjęcia Dawid Łukasik
Spółki Tauron Nowe Technologie, EkoEnergia Polska z Kielc i Politechnika Świętokrzyska nawiązały współpracę na rzecz promocji zielonej energii i wdrażania nowych technologii w przemyśle energetycznym. We wtorek, 28 września podpisały w Kielcach umowę o współpracy.

Na konferencji, która odbyła się w siedzibie firmy EkoEnergia Polska obecni byli prezes spółki Tauron Nowe Technologie Artur Warzocha, rektora Politechniki Świętokrzyskiej profesor Zbigniew Koruba oraz prezes EkoEnergii Polska Łukasz Dziedzic.

Konferencja poświęcona była współpracy między spółką Tauron Nowe Technologie, Politechniką Świętokrzyską i firmą EkoEnergia Polska. Wspólne działania mają dotyczyć między innymi realizacji przedsięwzięć w branży Odnawialnych Źródeł Energii oraz prowadzenia projektów badawczo rozwojowych.

Do tego celu wykorzystana zostanie infrastruktura EkoCentrum OZE działającego przy firmie EkoEnergia Polska w Kielcach oraz baza pomiarowo-badawcza Laboratorium Przemysłowego Niskoemisyjnych i Odnawialnych Źródeł Energii przy Politechnice Świętokrzyskiej. Celem kooperacji jest także zapewnienie studentom jeszcze lepszej możliwości zdobywania wiedzy i bardzo cennych umiejętności praktycznych.

- Razem z prezesem Piotrem Apollo reprezentujemy jedną ze spółek Grupy Tauron – spółkę Tauron Nowe Technologie, która zajmuje się wdrażaniem innowacji, rozwiązań technologicznych w zakresie energetyki i ma za zadanie podążać za najnowocześniejszymi trendami, które w najbliższej przyszłości będą wyzwaniami, jakie niesie za sobą transformacja energetyczna. Dzisiaj jest ważny dzień dla firmy EkoEnergia. Znaleźliśmy tą solidną spółkę do współpracy w w ramach OZE czy instalacji farm fotowoltaicznych jako odpowiednią, spełniającą oczekiwane przez nas standardy - mówił prezes spółki Tauron Nowe Technologie Artur Warzocha.

- Jest mi bardzo miło, że nasza praca, doświadczenie zyskało uznanie Grupy Tauron. Dziękuję za to naszemu zespołowi, który przez lata pracował na to, aby dzisiaj być w tym miejscu. Otrzymany certyfikat świadczy o tym firma EkoEnergia ma odpowiednie zasoby kadrowe, zaplecze logistyczne, finansowe, aby realizować projekty dla spółki Tauron o wartości od kilkuset tysięcy złotych do nawet kilkudziesięciu milionów złotych. Te projekty rozlokowane będą , a niektóre już są realizowane na terenie całej Polski – mówił Łukasz Dziedzic – prezes spółki EkoEnergia.

- Dzisiaj podpiszemy porozumienie, ale też przystąpimy do pracy. Uczelnia będzie kluczowym partnerem w transformacji energetycznej. Łatwy dostęp do ekspertów posiadających specjalistyczną wiedzę i nowoczesne laboratoria, na które nie mogą sobie pozwolić prywatni przedsiębiorcy, umacniają pozycję nauki w rozwoju sektora energetycznego. Politechnika Świętokrzyska może już dziś pochwalić się jedynym tego rodzaju w Polsce zapleczem badawczym, jakim jest Laboratorium Niskoemisyjnych Źródeł Energii Elektrycznej będącego częścią Centrum Naukowo Wdrożeniowego CENWIS. Przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury naukowcy z Politechniki będą projektować i wykonywać rozbudowane struktury energetyczne w oparciu o odnawialne źródła energii tak zwane mikrosieci elektroenergetyczne. Wyniki prac pozwolą firmom i instytucjom na inwestycje w technologie przyjazne dla środowiska i wspieranie innowacji przemysłowych. Nikogo nie powinno dziwić, że gigant sektora energetycznego jak Turon i lider rynku lokalnego, czyli firma EkoEnergia upatrują swojej szansy przy takim modelu współpracy – mówił rektor Politechniki Świętokrzyskiej profesor Zbigniew Koruba.

- Tylko wspólne działania nauki i przemysłu mogą przynieść wymierne korzyści i zapewnić odpowiedni rozwoju polskiej energetyki – mówi Artur Pawelec z Politechniki Świętokrzyskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu