FlixBus wznawia połączenia ale bez maseczki nie pojedziesz. Sprawdź co jeszcze się zmieniło

Maciej Badowski
Maciej Badowski
W ramach sześciu regularnych połączeń FlixBus Polska, które będą kursowały od 28 maja, będzie można dotrzeć do ponad 30 europejskich miast, w tym 14 w Polsce.
W ramach sześciu regularnych połączeń FlixBus Polska, które będą kursowały od 28 maja, będzie można dotrzeć do ponad 30 europejskich miast, w tym 14 w Polsce. Łukasz Kowalski/ Polska Press
- 28 maja chcemy uruchomić nowe „powrotne” połączenia z naszej siatki połączeń, które dadzą nam połączenia do 33 miast na 6 regularnych liniach. Będzie to 14 miast w Polsce, 18 miast w Niemczech i jedno miasto w Holandii- zapowiedziano podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Wybrane lokalizacje dostępne są już w systemie rezerwacyjnym.

- W pierwszej kolejności wznawiamy połączenia, na które widzimy największe zapotrzebowanie wśród naszych pasażerów i których uruchomienie jest możliwe pod kątem obostrzeń na poszczególnych granicach. Są to przede wszystkim kierunki do Niemiec i Holandii, dokąd wielu Polaków jeździ do pracy, oraz główne miasta w Polsce. Uruchomienie kolejnych połączeń będzie odbywało się sukcesywnie w najbliższych tygodniach- powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

W ramach sześciu regularnych połączeń FlixBus Polska, które będą kursowały od 28 maja, będzie można dotrzeć do ponad 30 europejskich miast, w tym 14 w Polsce i 19 w Niemczech i Holandii. Wśród głównych kierunków znajdą się:

 • Polska: Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Zakopane, Poznań, Kielce, Rzeszów, Przemyśl
 • Niemcy i Holandia: Berlin, Hamburg, Hanower, Brema, Dortmund, Drezno, Dussedorf, Bonn, Amsterdam

- W Polsce to będą między innymi nasze główne centra przesiadkowe: Warszawa, Wrocław, Kraków ale oprócz tego duże miasta takie jak Katowice, Poznań, Rzeszów, czy tez mniejsze związane z atrakcjami turystycznymi, np. Zakopane- powiedział Leman.

- W zasadzie wszystkie kraje w Europie pozamykały swoje granice, oczywiście w sposób całkowicie nie skoordynowany i dalej to nieskoordynowanie panuje, ponieważ jeden kraj potrafi granice tworzyć, drugi niekoniecznie. Dlatego bacznie się przyglądamy tym procesom i próbujemy zrozumieć co poszczególne restrykcje w różnych krajach oznaczają. W jaki sposób funkcjonują i w jaki sposób są znoszone, żeby dostosować do tego swoja siatkę- dodał.

Jak tłumaczył podczas konferencji prasowej, ważne jest to w jaki sposób odmrażane są kolejne obszary naszego życia i gospodarki. - Nie chodzi tylko o to, żeby autobus mógł pojechać ale że by też było gdzie i po co nim pojechać. Z tego punktu widzenia istotne dla nas było otwarcie hoteli oraz atrakcji turystycznych- mówił.

Zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, Komisji Europejskiej oraz krajowych organów państwowych, firma opracowała procedury, które mają być przestrzegane od momentu wznowienia połączeń we wszystkich 31 krajach, w których operuje spółka i będą systematycznie wdrażane we współpracy z partnerami autobusowymi.

- Będą one dotyczyć m.in. profesjonalnej dezynfekcji pojazdów po każdym kursie, obowiązku zakrywania nosa i ust na pokładzie przez pasażerów i kierowców czy zmian w odprawie polegających m.in. na wyłącznie cyfrowej kontroli biletów, bezdotykowej inspekcji dokumentów uprawniających do podróży, obowiązkowej dezynfekcji rąk przez pasażerów przy wejściu do pojazdu czy zachowaniu 2-metrowych odstępów przy umieszczeniu bagażu w luku i wejściu na pokład- tłumaczył Konrad Bąbliński, dyrektor ds. bezpieczeństwa we FlixMobility.

Główne elementy wymogów bezpieczeństwa we FlixBusie:

 • Kompleksowa dezynfekcja pojazdów po każdej podróży oraz dodatkowa dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni realizowana przez personel FlixBusa na głównych dworcach.
 • Zwiększona częstotliwość wymiany filtrów klimatyzacji, częstsza wentylacja wnętrza.
 • Obowiązek noszenia maseczki lub zasłaniania ust i nosa przez pasażerów podczas odprawy oraz podróży FlixBusem.
 • Cyfrowa kontrola biletów i bezdotykowa inspekcja dokumentów przy wejściu na pokład.
 • Obowiązek dezynfekcji rąk przez pasażerów podczas wejścia do pojazdu.
 • Wejście na pokład odbywa się wyłącznie środkowymi drzwiami, a środek dezynfekujący będzie udostępniony przez przewoźnika.
 • Załadunek i pobranie bagażu z luku, a także wchodzenie na oraz opuszczanie pokładu pojazdu wyłącznie pod nadzorem personelu FlixBusa z uwzględnieniem 2-metrowych odstępów.
 • Dostępna do rezerwacji odpowiednio zmniejszona liczba miejsc w pojazdach zgodnie z wymogami obowiązującymi w danym kraju.
 • Wyłączenie z możliwości rezerwacji i zajmowania miejsc w pierwszym rzędzie bezpośrednio za kierowcą.
 • Kierowcy i personel stacyjny FlixBusa wyposażeni w środki ochrony indywidualnej (m.in. maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji).
 • Tymczasowe zamknięcie toalet pokładowych (zapewnione dodatkowe postoje).
 • Punkty stacjonarne FlixBus wyposażone w dodatkowe przesłony oddzielające pasażerów i pracowników, obowiązują limity osób mogących przebywać jednocześnie w punkcie.

Linie FlixBus Polska, które będą kursowały od 28 maja 2020:

 • 057 Szczecin – Berlin
  Szczecin główny – Berlin Tegel – Berlin ZOB
 • 1261/N1261 Warszawa – Kraków – Zakopane
  Warszawa – Radom – Kielce – Kraków – Zakopane
 • N1360: Medyka – Brema
  Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Cottbus – Berlin – Hamburg – Brema
 • N20: Medyka – Amsterdam
  Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Drezno – Chemnitz – Giessen – Siegen – Bergisch Gladbach – Leverkusen – Dusseldorf – Duisburg – Amsterdam
 • N1320: Warszawa – Bonn
  Warszawa – Konin – Poznań – Berlin – Hanower – Dortmund – Bochum – Essen – Duisburg – Düsseldorf – Leverkusen – Kolonia Lotnisko – Bonn
 • 1322: Warszawa – Hamburg
  Warszawa – Poznań – Świebodzin – Berlin SXF – Berlin Sudkreuz – Berlin ZOB – Hamburg

Obejrzyj wideo:

60 Sekund Biznesu: Ponowne otwarcie restauracji. "Teraz wszystko zależy od klientów"

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu