W Polsce trzeba segregować śmieci, nie każdy jednak wie, jak to robić. Warto rozróżniać, co z odpadów nadaje się do powtórnego przetworzenia. Zasada obowiązuje także na cmentarzach, ustawione są tam odpowiednie kosze.
Znicze czy sztuczne kwiaty segreguje się jako odpady komunalne, a więc wymagają rozdzielenia na papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło i bioodpady. Czy jednak każdy lampion lub latarenkę trzeba wyrzucać? Niekoniecznie, jeśli znicze są czyste i nadają się do wymiany wkładu, można ustawić je w tzw. zniczodzielni.

Jak przypomina RegioDom, jeśli znicz lub stroik posiada różne materiały, trzeba go wyrzucać do pojemnika z odpadami mieszanymi. Dotyczy to m.in. szklanych zniczy z domieszkami lub zniczy z tworzywa sztucznego zanieczyszczonych m.in. parafiną.
Sztuczne kwiaty lądują w pojemniku z plastikiem; żywe i trawę wyrzuca się do kontenera na odpady biodegradowalne.
Po 1 listopada wzrasta ilość odpadów, liczone są w tonach. Barwione szkło, plastik czy ozdoby ceramiczne już nie cieszą tak oka, jak w sezonie świątecznym. Czy można ozdobić groby w zgodzie z naturą? Rozwiązaniem jest naturalne rękodzieło. Wieniec zrobiony z szyszek, jarzębiny, gałązek jałowca czy świerku i suszonych cytrusów nie będzie rozkładał się tak długo, jak inne tworzywa.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!
