GIS wydał ostrzeżenie przed bambusowymi kubkami termicznym, których dystrybutorem jest znana sieć marketów ALDIi! Jak można przeczytać w komunikacie: "W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów".

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące wyrobu do kontaktu z żywnością. Chodzi o popularne termiczne kubki bambusowe, które można kupić w znanej sieci ALDI.

Przeczytaj także:

- W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów - czytamy w komunikacie: Produkt – Kubek termiczny bambusowy Dystrybutor – Karpati Handels – GmbH Domstr. 19 20095 Hamburg Dystrybutor w Polsce: ALDI Sp. z o.o., Niedźwiedziniec 10 41-506 Chorzów

Firma ALDI Sp. z o.o., po otrzymaniu sprawozdania z badań podjęła natychmiast procedurę wycofania „Kubków”, które pozostały w sprzedaży. Wszystkie niezgodne wyroby zostały zutylizowane w punktach sprzedaży - informuje GIS Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę. GIS zaleca, aby nie należy używać kubków wskazanych w komunikacie do spożywania żywności, w tym napojów.

Obejrzyj wideo:

Paweł Borys: PPK nie prowadzą do obniżenia pensji Polaków