ZOBACZ TAKŻE:
Elektryczny Solaris Urbino autobusem roku 2017
(Dostawca: x-news)
Jak potwierdza Anita Młodawska-Okła, specjalista do spraw komunikacji w MAN Bus w Starachowicach, w piątek 7 października z fabryki w Starachowicach do Sadów pod Poznaniem wyjedzie ostatni autobus, który w Wielkopolsce zostanie wykonany na gotowo. Kolejne kompletne pojazdy będą opuszczać od tej pory zakład w Starachowicach.
- Wykonane na gotowo autobusy będziemy przekazywać naszym klientom w nowym Centrum Obsługi Klienta - mówi Anita Młodawska-Okła.
Ogromna praca i są efekty
Starachowice mają szansę stać się autobusową potęgą. Od kilkunastu miesięcy rozwój firmy jest bardzo dynamiczny. Jeszcze kilka miesięcy temu teren fabryki w niektórych miejscach przypominał plac budowy. Wyburzono stare budynki, wybudowane zostały całkiem nowe obiekty, a niektóre hale przeszły generalny remont. Całkowicie zmieniło się otoczenie wjazdu na teren zakładu. Powstała nowoczesna portiernia, a obok okazałe Centrum Obsługi Klienta. Wybudowana została myjnia dla autobusów, kabina szczelności, stacja paliw i parking na nowe autobusy. Powstał nowy budynek socjalno- biurowy, gruntownie wyremontowane zostały hale magazynowe i hala logistyczna.
Jednocześnie przenoszono produkcję kolejnych elementów autobusów do Starachowic. W marcu po raz pierwszy w autobusach zaczęto montować silniki, ale na ostateczne wykończenie autobusy były wożone do Sadów pod Poznań. Tam montowano w nich poręcze i wyrywano programy komputerowe zgodnie z życzeniem klienta. Od poniedziałku 10 października wszystkie prace wykonywane będą w Starachowicach i stamtąd będą trafiały do klientów.
Testy w mieście
Wyprodukowane w Starachowicach pojazdy, zanim trafią do sprzedaży, będą testowane w Starachowicach. Jak informuje Wydział Komunikacji i Dróg w Starostwie Powiatowym, prawdopodobnie już 12 października, w środę na drogi powiatu starachowickiego wyjadą pierwsze pojazdy. Średnio codziennie z fabryki wyjeżdżać ma 12 autobusów, które najpierw muszą zostać zarejestrowane. Kierowcy indywidualni rejestrujący swoje auta nie powinni jednak obawiać się, że kolejki w Wydziale Komunikacji i Dróg się wydłużą. Tymczasowa rejestracja autobusów i wydawanie pozwoleń badawczych ma odbywać się w innym miejscu, w pokoju 303. Tam prowadzona będzie wyłącznie obsługa MANa i jego klientów.
Będzie jeszcze jedna hala
Obecnie w fabryce w Starachowicach pracuje - według stanu na 30 września - 2100 osób oraz około 300 osób zatrudnionych przez agencję pracy tymczasowej przy realizacji kontraktu na dostawę 120 grup podłogowych dla firmy w Indonezji.
Liczba zatrudnionych na pewno się zwiększy, ponieważ w Starachowicach mają być produkowane podwozia samojezdne do autobusów wysokopodłogowych. Do tej pory produkowano tu podwozia do autobusów niskopodwoziowych. Zabiegi zarządu starachowickiej fabryki MAN przyniosły jednak efekt w postaci decyzji o przeniesieniu do nas i tej części produkcji z niemieckiego Salzgitter. Ile dokładnie osób może znaleźć pracę w Starachowicach jeszcze nie wiadomo.
- Trwają prace przygotowawcze do wdrożenia tej produkcji. Będziemy na bieżąco informować o ich postępach - powiedziała Anita Młodawska-Okła.
Trwa loteria Echa Dnia. KLIKNIJ I SPRAWDŹ, JAK WYGRAĆ MIESZKANIE, SAMOCHÓD I NAGRODY PIENIĘŻNE
