Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wyśnił, że powrót uczniów do szkół zależy przede wszystkim od sytuacji epidemicznej w Polsce. - Jak obserwujemy to, co się dzieje w ostatnich kilkunastu dniach to dzienne liczby zakażonych są dość stabilne i na niższym poziomie niż się spodziewaliśmy – mówił na antenie RMF FM.
Polityk wyraził nadzieję na powrót uczniów do szkół w lutym. - W perspektywie tygodnia-dwóch, jeśli ta stabilizacja dotycząca liczby zakażeń będzie się utrzymywać, a być może spadać, to będziemy podejmować decyzje o powrocie ósmoklasistów i maturzystów do szkół, bo oni tego najbardziej potrzebują – stwierdził szef MEiN.
Dopytywany, o to kiedy zapadną konkretne decyzje nt. powrotu uczniów do szkół, Czarnek odpowiedział, że może być tak, iż w przyszłym tygodniu „będą pierwsze decyzje w tej sprawie”.
Szczepienia nauczycieli
Minister wyraził nadzieję, że jeszcze w pierwszym kwartale tego roku zaszczepieni zostaną nauczyciele. - Ale na razie informacje, które mamy, mówią o drugim kwartale – powiedział.
Przemysław Czarnek przypomniał, że w pierwszej grupie szczepień są seniorzy, nauczyciele i służby. - Ta kolejność została ustalona już w grudniu (…) Walczymy cały czas o nauczycieli, chcemy aby byli zaszczepieni jak najszybciej – podkreślił.
