Organizatorzy Krynica Forum z Instytutu Kościuszki, wspierani od początku przez władze województwa małopolskiego, a merytorycznie przez grono intelektualistów skupionych wokół Nowej Konfederacji, postanowili wykorzystać genius loci Krynicy-Zdrój – miasta cieszącego się od 100 lat sławą jednego z najważniejszych uzdrowisk, odwiedzanego gremialnie przez europejskich przedsiębiorców, liderów politycznych, prezydentów, premierów i koronowane głowy. Miejsce zawdzięcza popularność naturze, klimatowi i niespotykanemu w świecie bogactwu leczniczych źródeł.
Krynica, Małopolska – idealne miejsce do ważnych dyskusji
Odnowiona infrastruktura miejska z urokliwym deptakiem to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w Polsce do organizacji międzynarodowej konferencji. Geograficzna bliskość Ukrainy sprzyja obecności przedstawicieli ukraińskich władz państwowych i samorządowych oraz przedsiębiorców, co ma ogromne znaczenie w czasach, gdy nasza sąsiadka toczy morderczą wojnę z rosyjskim najeźdźcą, a Polska w największym stopniu ją wspiera – i to na wielu kluczowych polach. Bezprecedensowe zaangażowanie Polaków w pomoc walczącej o niepodległość Ukrainie, w wymiarze politycznym, gospodarczym, militarnym, a także humanitarnym (przyjęcie ponad 3 mln uchodźców) spotkało się z międzynarodowym uznaniem i wzmocniło rolę naszego kraju w regionie.
Małopolska - jeden z najprężniej rozwijających się gospodarczo regionów w Europie – wydaje się idealnym miejscem do rozmowy o przyszłości Polski, Starego Kontynentu i całego świata.
- Duża atrakcyjność inwestycyjna oraz położenie na skrzyżowaniu międzynarodowych szlaków logistycznych budzi zainteresowanie zagranicznych inwestorów. W procesie odbudowy Ukrainy to właśnie Małopolska wraz z sąsiadującym Podkarpaciem będą odgrywały kluczową rolę w kontekście logistyki, infrastruktury i niezbędnych zasobów – podkreśla Witold Kozłowski, marszałek Małopolski.
Instytut Kościuszki i Nowa Konfederacja
Organizatorem Krynica Forum jest Instytut Kościuszki, który od ponad dwóch dekad formułuje rekomendacje w kluczowych obszarach polityk publicznych, m.in.: bezpieczeństwa energetycznego, cyberbezpieczeństwa oraz ekonomii. Byli i obecni eksperci Instytutu Kościuszki zajmują kluczowe stanowiska w dyplomacji, biznesie oraz instytucjach krajowych i międzynarodowych. Raporty tworzone przez IK są cytowane w opiniotwórczych mediach. Ostatni, przygotowany na zlecenie BGK i Google, został zaprezentowany przez ekspertów Instytutu podczas World Economic Forum w Davos w czerwcu 2022 r. Instytut jest pomysłodawcą i organizatorem jednej z największych konferencji dotyczących cyberbezpieczeństwa w Europie – CYBERSEC Forum & EXPO.
Wyłącznym partnerem programowym Krynica Forum ’22 jest Nowa Konfederacja.
– Naszym wspólnym celem jest stworzenie z czasem najlepszej konferencji tego typu w Polsce, a w kolejnych latach – wydarzenia cenionego globalnie. Chcemy, by ta konferencja była miejscem spotkania biznesu, polityki i świata intelektualnego. Ale też pluralistycznych dyskusji i konfrontacji ideowych od lewa do prawa. Kto zna Nową Konfederację, wie, że mówimy poważnie. Nie interesuje nas tworzenie towarzystw wzajemnej adoracji ani odbębnianie rytuałów panelowych. Interesuje nas synergia rożnych światów, realna wymiana myśli, podnoszenie poziomu polskiej kultury strategicznej, praca organiczna przybliżająca silną i mądrą Polskę
– wyjaśnia Bartłomiej Radziejewski, dyrektor programowy Krynica Forum i zarazem prezes Nowej Konfederacji, której arcyciekawe i inspirujące oceny i analizy można znaleźć na portalu nowakonfederacja.pl.
Dyskusje w ramach Krynica Forum’22 będą trwały przez trzy dni (19-21 października 2022) w pięciu miejscach i zarazem ścieżkach tematycznych: bezpieczeństwo i geopolityka, gospodarka zmiany, energia i klimat, społeczeństwo przyszłości, trendy zdrowia. Najważniejsze wydarzenia będziemy na bieżąco relacjonować.
