Kurzętnik nową kolebką Młodych Liderów Przedsiębiorczości

Materiał informacyjny Młodzieżowej Fundacji Przedsiębiorczości

W dniach 11-12 kwietnia br. w Warszawie odbyła się 8. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości 2024. Konkurs ten jest kulminacyjnym elementem programu „Moje finanse”, realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Cała tegoroczna edycja programu „Moje finanse” poświęcona była tematyce kompetencji 4K, czyli kreatywności, krytycznemu myśleniu, kooperacji i komunikacji. Wiedzę tę uczniowie wykorzystywali podczas wcześniejszych etapów konkursu, gdzie czekał na nich do rozwiązania test, projekt dotyczący umiejętności miękkich w miejscu pracy oraz film pt. „Kompetencje jutra”, jaki musieli nakręcić w II etapie rozgrywek.

W finale osiem drużyn ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski tworzyło zadania projektowe dotyczące autorskiej inicjatywy, która ich zdaniem jest istotna z punktu widzenia potrzeb społeczności lokalnej i tym samym warta realizacji. Finał konkursu miał formułę Innovation camp, podczas której młodzież pracowała w sesjach i mogła liczyć na wsparcie mentorskie, udzielane przez ekspertów - wolontariuszy z ramienia EY GDS Poland, będącego firmą partnerską programu.

Uczniowie prezentowali swój pomysł przed panelem jury w następującym składzie:

Małgorzata Sobkowicz – Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości,
Marta Nowicka – Internal Communications Manager Coca-Cola HBC Poland & Baltics,
Magdalena Sobiak – Assistant Director & Corporate Responsibility Lead EY GDS Poland, Spain & Hungary,
Danuta Musiał – Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Generali Investments TFI S.A.

Ocenie jurorów podlegała innowacyjność i kreatywność zaproponowanego rozwiązania, spójność pomysłu z potrzebami środowiska lokalnego a także autoprezentacja i „team spirit” w zespole.

Pierwsze miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku, pod kierunkiem Pani Anetty Jabłońskiej. Uczniowie ujęli jury swoim pomysłem na aranżację terenów zielonych i przestrzeni wokół szkoły a także sposobem przedstawienia tej inicjatywy.

Drugie miejsce trafiło do zespołu z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, pod opieką Pani Agnieszki Umer. Laureaci zaproponowali stworzenie Stowarzyszenia Aktywnej Młodzieży jako odpowiedzi na brak miejsca, w którym młodzież mogłaby się spotykać, rozwijać swoje talenty czy poszerzać kompetencje.

Jako trzeci na podium uplasowali się reprezentanci Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu, pod kierunkiem Pani Emilii Mendak. Zaprezentowali oni długofalowy projekt dla uczniów swojej szkoły, mający na celu podniesienie i rozwój kompetencji 4K u kolegów i koleżanek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom oraz ich nauczycielom.

Dziękujemy także firmie Generali Investments TFI S.A. za udostępnienie swoich wnętrz do realizacji finału konkursu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu