LOT pilnie odwołuje popularne loty do Niemiec

Maciej Badowski
Opracowanie:
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły, że z powodu strajku związków zawodowych na niemieckich lotniskach, odwołują część lotów.
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły, że z powodu strajku związków zawodowych na niemieckich lotniskach, odwołują część lotów. Robert Woźniak/ Polska Press
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły, że z powodu strajku związków zawodowych na niemieckich lotniskach, odwołują dziesięć poniedziałkowych lotów do Berlina, Monachium i Frankfurtu. Strajk, który obejmuje wiele niemieckich portów lotniczych, spowodował chaos w podróżach lotniczych, zmuszając przewoźników do podjęcia drastycznych kroków.

Odwołane loty i ich numery

LOT poinformował, że odwołane zostały loty o numerach:

  • LO387 z Warszawy do Berlina,

  • LO388 z Berlina do Warszawy,

  • LO389 Warszawa-Berlin,

  • LO390 Berlin-Warszawa,

  • LO351 Warszawa-Monachium,

  • LO352 Monachium-Warszawa,

  • LO353 Warszawa-Monachium,

  • LO354 Monachium-Warszawa,

  • LO381 Warszawa-Frankfurt,

  • LO382 Frankfurtu-Warszawa.

Decyzja ta jest bezpośrednią odpowiedzią na strajk ostrzegawczy zorganizowany przez niemiecki związek zawodowy Verdi.

Strajk dotyczy wielu lotnisk w Niemczech, w tym w Monachium, Stuttgarcie, Frankfurcie, Kolonii/Bonn, Duesseldorfie, Dortmundzie, Hanowerze, Bremie, Hamburgu, Berlinie-Brandenburgii i Lipsku-Halle. Pasażerowie muszą być przygotowani na odwołania i opóźnienia lotów, co może wpłynąć na ich plany podróży.

Reakcja LOT i komunikacja z pasażerami

Rzecznik LOT, Krzysztof Moczulski, zapowiedział, że linie lotnicze będą kontaktować się z pasażerami dotkniętych rejsów w celu zmiany rezerwacji.

"Z pasażerami dotkniętych rejsów skontaktuje się nasze Call Center celem zmiany rezerwacji" - zapowiedział na platformie X rzecznik LOT Krzysztof Moczulski.

Działania te mają na celu minimalizację niedogodności dla podróżnych i zapewnienie im alternatywnych opcji podróży. LOT stara się jak najszybciej rozwiązać sytuację, aby pasażerowie mogli kontynuować swoje podróże.

Skala strajku i jego konsekwencje

Związek zawodowy Verdi wezwał do całodniowego strajku ostrzegawczego, który ma na celu zwrócenie uwagi na ich żądania dotyczące podwyżek płac i dodatkowych dni wolnych. Verdi domaga się m.in. podwyżki płac o 8 proc., ale co najmniej 350 euro więcej miesięcznie, a także trzech dodatkowych dni wolnych. Pracodawcy odrzucili te żądania, uznając je za nieosiągalne.

Strajk spowodował zamknięcie lotniska w Hamburgu, co potwierdziła rzeczniczka lotniska, cytowana przez agencję dpa.

– Lotnisko zostało zamknięte ze skutkiem natychmiastowym – zaznaczyła przedstawicielka lotniska.

Na niedzielę zaplanowano 144 przyloty i 139 wylotów, jednak przed ogłoszeniem zamknięcia lotniska wykonano jedynie 10 lotów. Pozostałe zostały odwołane.

Perspektywy na przyszłość

Kolejne negocjacje między związkiem Verdi a pracodawcami zaplanowano na 14–16 marca w Poczdamie. Wynik tych rozmów będzie kluczowy dla przyszłości pracowników lotnisk i może wpłynąć na dalsze działania związków zawodowych.

Strajki takie jak ten pokazują, jak ważne są negocjacje między pracownikami a pracodawcami w branży lotniczej. Wpływają one nie tylko na bezpośrednio zaangażowane strony, ale także na pasażerów i całą branżę turystyczną. LOT, podobnie jak inne linie lotnicze, musi być przygotowany na szybkie reagowanie na takie sytuacje, aby minimalizować ich wpływ na podróże pasażerów.

źródło: PAP

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu