Lotnisko w Radomiu wystartuje z nowymi kierunkami

Katarzyna Laszczak
Opracowanie:
Lotnisko w Radomiu zapowiada uruchomienie lotów czarterowych na popularnych wakacyjnych kierunkach.
Lotnisko w Radomiu zapowiada uruchomienie lotów czarterowych na popularnych wakacyjnych kierunkach. Janusz Petz
Radomskie lotnisko przygotowuje się na sezon letni 2025 z nowymi kierunkami lotów czarterowych. Od maja pasażerowie będą mogli ponownie podróżować do popularnych wakacyjnych destynacji, takich jak Egipt, Turcja, Albania, Grecja i Cypr. Polskie Porty Lotnicze (PPL) zapowiadają rozwój oferty, mając na celu przyciągnięcie większej liczby przewoźników oraz pasażerów.

Spis treści

Od maja wrócą popularne loty czarterowe. Na liście wakacyjne kierunki

Lotnisko w Radomiu, najmłodszy port lotniczy w Polsce, ogłosiło powrót popularnych lotów czarterowych. Od maja w siatce połączeń pojawią się rejsy do Sharm el-Sheikh i Hurghady w Egipcie.

W sezonie letnim pasażerowie będą mogli również skorzystać z lotów do:

  • Antalyi w Turcji,

  • Tirany w Albanii,

  • Prewezy w Grecji

  • oraz Larnaki na Cyprze.

Polskie Porty Lotnicze (PPL) zakładają dalszy rozwój oferty lotów, choć przyznają, że tempo wzrostu może być wolniejsze, niż wcześniej zakładano.

Lotnisko w Radomiu ma być komplementarne dla rynku Warszawy i Mazowsza

Członek zarządu PPL do spraw finansowo-handlowych, Marcin Danił, podkreśla znaczenie lotniska w Radomiu jako portu komplementarnego dla rynku Warszawy i Mazowsza.

Otwarcie mówimy przewoźnikom, że chcemy, aby Radom był przez nich traktowany na równi z Modlinem jako lotnisko komplementarne i port drugiego wyboru dla rynku Warszawy i Mazowsza – powiedział Marcin Danił.

PPL planuje stworzenie transparentnego systemu zachęt i wsparcia marketingowego dla linii lotniczych i biur podróży, które zdecydują się na uruchomienie lub zwiększenie liczby lotów z Radomia. Dodatkowo PPL stara się o uruchomienie lotów nocnych, co ma przyciągnąć przewoźników czarterowych.

Potrzebne są nowe, stałe kierunki emigracyjno-pracownicze oraz optymalizacja kosztów

Marcin Danił wskazuje na potrzebę wprowadzenia nowych kierunków emigracyjno-pracowniczych, które mogłyby zwiększyć wolumen ruchu regularnego przez cały rok.

Rozważane są również inne scenariusze rozwoju, takie jak stworzenie bazy serwisowej MRO (Maintenance, Repair, and Operations) oraz optymalizacja kosztów, aby port przynosił jak najmniejsze straty.

Liczymy, że w tych działaniach wesprze nas Radom i województwo świętokrzyskie. Mając dobrą, choć trochę przeskalowaną infrastrukturę, można skutecznie rozwijać ten port – zauważył Danił.

Port w Radomiu to najmłodsze lotnisko w Polsce. Jest nastawione na obsługę ruchu niskokosztowego i czarterowego. 2024 rok był pierwszym pełnym rokiem jego funkcjonowanie po jego przejęciu przez PPL i ponownym otwarciu w kwietniu 2023 r. W ubiegłym roku port lotniczy obsłużył w 112 610 pasażerów, czyli więcej o ponad 9 proc. w porównaniu do wyniku na koniec 2023 roku, kiedy to z usług lotniska skorzystało 103 418 podróżnych.

Źródło: PAP

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu