Niemcy miały odejść od węgla do 2030 roku. Kwestionuje to ważny polityk

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Wideo
od 16 lat
Rząd SPD, Zielonych i FDP planuje wycofać się z węgla najpóźniej do 2038 roku, ale najlepiej do 2030 roku. Celem jest osiągnięcie przez Niemcy neutralności klimatycznej do 2045 roku. Podejście to kwestionuje minister finansów i lider FDP.

Niemiecki minister kwestionuje cel rządu, w którym zasiada

„Dopóki nie będzie jasne, że energia jest dostępna i przystępna cenowo, powinniśmy przestać marzyć o wycofaniu energii węglowej w 2030 roku” – powiedział minister finansów Niemiec i lider liberalnej partii FDP Christian Lindner gazecie „Koelner Stadt-Anzeiger”.

Minister zakwestionował tym samym cel rządu, w którym zasiada.

Christian Lindner stawia na wydobycie gazu ziemnego w Niemczech. „Krajowa produkcja gazu musi zostać zintensyfikowana” – stwierdził w rozmowie z „Koelner Stadt-Anzeiger”.

Rząd Niemiec wydłużył pracę elektrowni węglowych

We wrześniu rząd Niemiec podjął decyzję o wydłużeniu o rok pracy elektrowni węglowych, pozostających w rezerwie sieciowej. Wcześniej, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Gospodarki, elektrownie węglowe, znajdujące się w tzw. rezerwie sieciowej, były dopuszczone na rynek energii elektrycznej przez ograniczony czas do 30 kwietnia 2023 roku.

Oprócz elektrowni zasilanych węglem kamiennym od początku października na niemiecki rynek energetyczny powróciły elektrownie na węgiel brunatny, które obecnie znajdują się w tzw. trybie gotowości.

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Niemcy miały odejść od węgla do 2030 roku. Kwestionuje to ważny polityk - Portal i.pl

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu