Jak wynika z raportu „Oczekiwania i wydatki par młodych”, Polacy na wesele wydają do 60 tys. zł. Najczęstszym prezentem ślubnym wybieranym przez gości jest koperta z gotówką. Większość osób stawia na tę formę upominku z czysto praktycznego punktu widzenia. Nierzadko wybierając tę formę podziękowania za zaproszenie obliczamy kwotę, która w przybliżeniu równa się sumie wydanej przez młodych na przygotowanie uroczystości.
Jednak ostatnio wśród prezentów ślubnych pojawia się złoto inwestycyjne w postaci monet lub sztabek. Para Młoda może sama zdecydować, czy zachowa złoto jako inwestycję na przyszłość, czy – w razie chęci lub nagłej potrzeby posiadania gotówki – zdecyduje się spieniężyć otrzymany upominek.
- Trend ten zyskuje na coraz większej popularności na całym świecie. Produkty te zachowują swoją wartość i są odporne na inflację. To z pewnością stawia je ponad gotówką i lokatami bankowymi. Cena kruszcu rośnie więc nie dajemy młodym jedynie „pieniędzy” a szanse na wzbogacenie się oraz ochronę oszczędności. Królewski metal sprawdza się w sytuacjach, gdy inne aktywa tracą. Niezależnie od tego, jakie będą perspektywy i prognozy gospodarcze dla świata, złoto może być jedną z nielicznych lokat odpornych na wszelkie zawirowania – wskazuje Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex, cytowany w komunikacie.
Najczęściej na prezent wybierane są sztabki od 1 do 5 gram. Można je kupić już za około 250 zł. Ceny różnią się w zależności od gramatury i dodatkowych elementów widniejących na produkcie. Większe sztabki to wydatek kilku tysięcy złotych.
Obejrzyj wideo:
Rzecznik MŚP: Kończą się programy pomocowe, kończą się pieniądze i teraz trzeba przejść przez ten trudny okres
