Chodzi o odbiorców indywidualnych i małych przedsiębiorstw, dla których obniżka ceny za paliwo gazowe wynosi 6 proc., oraz dla odbiorców biznesowych, gdzie uśredniona obniżka ceny za paliwo gazowe wynosi 8,6 proc.
- Jest to szósta z rzędu obniżka od sierpnia 2014 roku, co oznacza, że uśredniony spadek cen oferowanego przez nas gazu wysokometanowego wynosi około 23 proc. – mówi Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.
Stawki opłat abonamentowych pozostają na tym samym poziomie. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo energetyczne Taryfa powinna zostać wprowadzona do stosowania nie później niż 45 dni od dnia jej opublikowania przez Prezesa URE. Wskazany w decyzji Prezesa URE termin obowiązywania nowej Taryfy upływa z dniem 31 marca 2017 roku.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
KOSZTY OGRZEWANIA MIESZKAŃ CORAZ WYŻSZE
Forum Lokalnego Biznesu w powiecie krapkowickim - Joachim Wojtala
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?