Ostatnie godziny. To jedyna taka oferta: skarbowe obligacje po 100 zł. Dostaniesz odsetki i losujesz premię do 100 tys. zł! [30.03.2022]

OPRAC.:
Zbigniew Biskupski
Zbigniew Biskupski
Poprzednie emisje z 2018 i 2019 roku cieszyły się dużym zainteresowaniem.[/b] Emisja kolejnej już serii instrumentów premiowych jest odpowiedzią na duże zainteresowanie tego typu obligacjami i stanowi uatrakcyjnienie oferty dla nabywców indywidualnych. Ma również na celu zwiększenie skali oszczędności i promocję wszystkich skarbowych obligacji oszczędnościowych.
Poprzednie emisje z 2018 i 2019 roku cieszyły się dużym zainteresowaniem.[/b] Emisja kolejnej już serii instrumentów premiowych jest odpowiedzią na duże zainteresowanie tego typu obligacjami i stanowi uatrakcyjnienie oferty dla nabywców indywidualnych. Ma również na celu zwiększenie skali oszczędności i promocję wszystkich skarbowych obligacji oszczędnościowych. Bartek Syta / Polska Press
To rzadka okazja, bo na podobne emisje - łączące standardowe odsetki z elementami loterii pieniężnej - resort finansów decydował się jedynie trzy i cztery lata wstecz. Wtedy cieszyły się one ogromną popularnością, więc w marcu 2022 będą miały na pewno duże wzięcie, zwłaszczazwłaszcza że wysoka inflacja i brak pozbawionych ryzyka narzędzi do ratowania oszczędności przed utratą wartości wskutek inflacji na pewno czynią obligacje premiowe tym ciekawszą ofertą. Co ważne, można zainwestować dowolną kwotę podzieloną na 100-złotowe pojedyncze obligacje - na rok, oprocentowane 1,5 proc., z opcją wycofania zamrożonych środków w dowolnej chwili - i to z zachowaniem części odsetek.

Tylko w marcu, w ofercie, dostępna będzie 12-miesięczna premiowa obligacja oszczędnościowa POS - to forma oszczędzania, która łączy gwarantowany zysk w postaci odsetek (1,50% w skali roku) z szansą na wygranie premii pieniężnej.

Konstrukcja obligacji premiowej scala zalety obligacji oszczędnościowych z elementem gry losowej. To możliwość pomnożenia zainwestowanego kapitału i wygrania dodatkowej premii pieniężnej w wysokości: 10 zł, 100 zł, 1.000 zł, 10.000 zł, a nawet 100.000 zł.

Premiowe obligacje oszczędnościowe 2022: dostępne tylko w marcu

- Obligacja 12-miesięczna będzie dostępna w sprzedaży tylko w marcu. Tak jak w przypadku pozostałych obligacji skarbowych oszczędzanie będzie można rozpocząć już od kwoty 100 zł – tyle wynosi cena jednej obligacji. Jest ona stała przez cały okres sprzedaży. Na zakup obligacji premiowych można przeznaczyć dowolną kwotę, bez limitów - komentuje Sebastian Skuza, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Przede wszystkim już widać osłabienie sprzedaży, co jest bezpośrednio związane z nagłym przeniesieniem uwagi konsumentów na sytuację na Ukrainie.

Wojna na Ukrainie mocno wpływa na polski rynek mieszkaniowy:...

Premiowe obligacje oszczędnościowe 2022: na czym polega?

Oto podstawowe założenia "loteryjnej" obligacji oszczędnościowej:

  • Krótki okres do wykupu – 12 miesięcy.
  • Każda obligacja to szansa na wygraną – nawet 100.000 złotych.
  • Stałe oprocentowanie 1,50% w skali roku.
  • Jednorazowa sprzedaż – obligacje premiowe będą sprzedawane tylko w marcu.
  • Możliwość wycofania oszczędności przed terminem.
  • Szansa na wygranie premii pieniężnej – jedna obligacja może wygrać nawet 100.000 zł

Premiowe obligacje oszczędnościowe 2022: ile premii, jakiej wartości

Każda kupiona obligacja to szansa na wygranie premii w wysokości: 10 zł, 100 zł, 1.000 zł, 10.000 zł, a nawet 100.000 zł.

Im większa liczba nabytych obligacji, tym większa szansa na wygranie premii. Minimalna liczba premii przewidzianych do wylosowania wynosi 11.111 szt.

szynka wieprzowa 36-44 złboczek - 30-41 zł/kg

Ceny białej kiełbasy, jaj, chrzanu, szynki. Zakupy na Wielka...

Liczba nagród i wartość puli premii rośnie wraz ze wzrostem sprzedaży. Minimalna wartość puli premii wynosi 500.000 zł. Ostatecznie ustalona zostanie ona po zakończeniu sprzedaży.

- Nowa seria obligacji premiowych to możliwość wygrania nawet 100.000 zł za zakup jednej obligacji. Oznacza to, że maksymalna wygrana od jednej sztuki obligacji premiowej to tysiąckrotność ceny jej zakupu. Im więcej zakupionych sztuk, tym większa szansa na wygranie premii – komentuje Sebastian Skuza, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Premiowe obligacje oszczędnościowe 2022: kiedy i jak wylosują premie

Każda zakupiona obligacja otrzyma swój unikalny numer i weźmie udział w losowaniu premii. Losowanie przeprowadzone zostanie 16 lutego 2023 r. Organizacja losowania została powierzona agentowi emisji – Powszechnej Kasie Oszczędności Bankowi Polskiemu S.A. Losowanie obligacji odbędzie się przy pomocy profesjonalnego elektronicznego programu losującego, który umożliwia losowy wybór numerów nabytych obligacji.

Wyniki losowania, prezentowane w postaci wylosowanych numerów nabytych obligacji wraz z przypadającymi na te obligacje premiami, będą umieszczone w serwisie obligacjeskarbowe.pl najpóźniej w dniu następującym po dniu losowania. Dodatkowo agent emisji będzie informował nabywców o wygranej za pośrednictwem SMS-a i poczty elektronicznej.

Premiowe obligacje oszczędnościowe 2022: co z odsetkami

Każdy, kto dokonał zakupu obligacji premiowych, ma zagwarantowany zysk w postaci odsetek. Oprocentowanie 12-miesięcznych obligacji premiowych jest stałe przez cały okres i wynosi 1,50% w skali roku.

- Obligacje premiowe mają krótki – 12 miesięczny okres do wykupu i gwarantują zysk – 1,50% w skali roku. Klient, który kupi obligacje, ma zagwarantowane odsetki i dodatkowo szansę na wygranie premii pieniężnych, w tym najwyższej, wynoszącej 100.000 złotych – komentuje Sebastian Skuza,

Premiowe obligacje oszczędnościowe 2022: możliwość wcześniejszego zakończenia oszczędzania

W razie konieczności wcześniejszego zakończenia oszczędzania można skorzystać z opcji przedterminowego wykupu obligacji. Jest to możliwość wycofania wpłaconych pieniędzy w dowolnej wysokości (można zwrócić dowolną liczbę posiadanych obligacji). W przypadku skorzystania z tej możliwości wartość narosłych odsetek zostanie pomniejszona o opłatę w wysokości 70 gr za każdą sztukę obligacji. Przedterminowego wykupu można dokonać już 7 dni po zakupie i najpóźniej do 14 lutego 2023 roku.

Obligacje wykupione przed terminem, nie biorą udziału w losowaniu premii.

Premiowe obligacje oszczędnościowe 2022: kiedy wypłata odsetek i premii

Po upływie 12 miesięcy od dnia zakupu nabywca otrzyma całą wpłaconą kwotę powiększoną o należne odsetki oraz dodatkową premię w przypadku jej wygrania.

Premie przyznane wylosowanym obligacjom nie będą podlegać podatkowi od gier hazardowych, a jedynie podatkowi dochodowemu na zasadach analogicznych jak odsetki od obligacji.

- Poprzednie emisje z 2018 i 2019 roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Emisja kolejnej już serii instrumentów premiowych jest odpowiedzią na duże zainteresowanie tego typu obligacjami i stanowi uatrakcyjnienie oferty dla nabywców indywidualnych. Ma również na celu zwiększenie skali oszczędności i promocję wszystkich skarbowych obligacji oszczędnościowych – komentuje Sebastian Skuza, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu