Piwo i lody ze Stargardu nagrodzone na gali Stargardzkiej Izby Gospodarczej. Szef Klippana Przedsiębiorcą Roku 2018 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Emila Chanczewska
W piątkowy wieczór, na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury, odbyła się doroczna, uroczysta gala Stargardzkiej Izby Gospodarczej. Zostały na niej ogłoszone wyniki konkursów dla lokalnych biznesmenów. Prezydent miasta nagrodził laureatów I edycji konkursu Marki Miasta Stargardzki Produkt Lokalny. Galę uświetniły występy duetu skrzypaczek z Bydgoszczy, Queens of Violin, grającego m.in. muzykę klasyczną w nowoczesnych aranżacjach.

Mottem gali były słowa:

Stawiamy na lokalność!

Rozstrzygnięta została IX edycja konkursu SIG na najlepszą pracę dyplomową wśród studentów stargardzkich uczelni. Nagrodę główną, w wysokości 500 zł, otrzymał Adrian Kochman z Wydziału Przedsiębiorczości w Stargardzie Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, za pracę pt. "Projekt automatyzacji procesów magazynowych sklepu meblowego firmy XYZ w Stargardzie".
Nagrodę dodatkową, w wysokości 300 zł, otrzymał Arkadiusz Kowalski, także student Wydziału Przedsiębiorczości w Stargardzie ZSBT, za pracę "Rola zasobów ludzkich w organizacji pozarządowej".

Nadano członkostwo 15 nowym firmom, które w 2018 roku przystąpiły do Stargardzkiej Izby Gospodarczej. Są to:
1. HM Serwis Group Sp. z o.o. - agencja zatrudnienia
2. ELEKTEL Marcin Mucha - usługi elektryczne, teletechniczne
3. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe i Produkcji Metalowej M.DM WID-BUD - konstrukcje stalowe
4. iCentrum Marlena Płonka - bezpieczeństwo danych osobowych i informacji
5. EUROSTAR Sp. z o.o. Spółka komandytowa - działalność budowlana jako inwestor zastępczy
6. NIWROKA Firma Budowlana - budowa i wynajem nieruchomości
7. Browar Stargard Sp. z o.o. - produkcja piwa
8. Spójnia Stargard Sportowa Spółka Akcyjna - działalność sportowa
9. Kancelaria Radcy Prawnego Weronika Szagdaj - usługi prawne
10. Studio Dobrego Zdrowia - doradztwo żywieniowe
11. AKT Kazimierz Tomala - roboty inżynieryjne
12. Usługi Fotograficzne Tomasz Kutelski - fotografia, wirtualne spacery
13. KUŹNIAK NIERUCHOMOŚCI Sp. j. - budowa i wynajem nieruchomości
14. KUCA Serwis Kolejowy Sp. z o.o. - modernizacja infrastruktury kolejowej i tramwajowej
15. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PARES II s.c. - reklama, poligrafia

W tym roku odbyła się już XI edycja Konkursu Gospodarczego Stargardzkiej Izby Gospodarczej, którego celem jest promocja działalności gospodarczej, wspieranie rozwoju firm oraz promowanie zwycięzców. Skład kapituły konkursu to przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Stargardzie, Starostwa Powiatowego w Stargardzie, Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. oraz Stargardzkiej Izby Gospodarczej.

Oto tegoroczni finaliści:

Wybranych zostało dwóch Liderów Stargardzkiego Biznesu w skali MIKRO Przedsiębiorstwa 2018: DELTA TECHNIQUE Daniela Kibinia z Lipnika.
Firma powstała w 2011 roku. Jest firmą produkcyjno-usługową zajmującą się wdrożeniami nowoczesnych technologii w przemyśle produkcyjnym. Działa na podstawie wieloletnich doświadczeń z zakresu projektowania maszyn, elementów ich sterowania oraz zawodowego utrzymania ruchu. Firma prowadzi badania i bierze udział w wielu inicjatywach, aby stale się rozwijać, zwiększać innowacyjność oraz poziom technologiczny produktów.

Drugi laureat, to PROTECH Paweł Kruk, Sławomir Tworek Sp. j. ze Stargardu.
Firma PROTECH powstała w 2008 roku i od wielu lat zajmuje się projektowaniem, wykonawstwem i konserwacją instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Działalność prowadzi na terenie całego kraju. Oferta firmy obejmuje m in. instalacje elektryczne, przyłącza energetyczne, systemy alarmowe włamania i napadu, instalacje telefoniczne i internetowe, systemy telewizji dozorowej z podglądem przez internet, sieci światłowodowe, certyfikowane sieci strukturalne itp.

Dwóch Liderów Stargardzkiego Biznesu w skali MAŁEGO Przedsiębiorstwa 2018. To BEN BRUK, którego właścicielem jest Benedykt Chłap. Firma powstała w 1997 i oferuje usługi: brukarskie – układanie kostki brukowej oraz granitowej; ogrodnicze; remontowo – budowlane; wyburzeniowe – według najnowszych technologii. Firma realizuje zlecenia dla inwestorów indywidualnych jak i dużych firm oraz instytucji. W 2010 firma utworzyła dział remontowo-budowlany, gdzie wyspecjalizowani fachowcy podejmują się stawianym zadaniom, służą radą w doborze materiałów, zagospodarowaniu przestrzeni. Usługi wykonywane są z materiałów własnych jak i powierzonych przez klienta.

Drugi laureat, to STARKAN Przedsiębiorstwo Usługowe ze Stargardu, którego właścicielem jest Marcin Pardus.
Firma powstała w 2008 roku i działa na rynku budowlanym w dziedzinie budownictwa sanitarnego. Firma ma duże możliwości mobilne oraz posiada wykwalifikowany personel - w zależności od potrzeb klienta i rodzaju usług, jest w stanie sprostać każdemu zadaniu inwestycyjnemu. Zakres usług to m.in.: sieci i przyłącza wodociągowe; sieci i przyłącza kanalizacyjne; sieci i przyłącza gazowe; przydomowe oczyszczalnie ścieków; bezodpływowe zbiorniki na ścieki; rozprowadzenie kanalizacji w domu; odwodnienia; drenaże; roboty ziemne itp.

Liderem Stargardzkiego Biznesu w skali ŚREDNIEGO przedsiębiorstwa 2018 został stargardzki Zakład Wielobranżowy DARKAT, którego właścicielem jest Wiesław Jurczyk. Firma powstała w 1986 roku. Wizytówką przedsiębiorstwa jest salon i autoryzowany serwis samochodów Hyundai. Oprócz branży motoryzacyjnej znakomicie prosperuje sieć sklepów spożywczych pod wspólną nazwą Darkat Market. Coraz więcej budynków Stargardu zawdzięcza swój nowoczesny wygląd ekipie budowlanej - w zakresie kompleksowego wykonawstwa robót budowlanych, remontowych, dociepleń, modernizacji i adaptacji budynków. Na rynku gastronomicznym miasta prym wiedzie restauracja Ratuszowa oraz nowy od kilku lat obiekt z charakterem - Hotel Grodzki.

Wybrano też dwóch laureatów Usługa Roku 2018. To Biuro Projektów ART-PROJEKT Sp. z o.o. ze Stargardu, którego prezesem jest Tomasz Cisek, za opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla budowy Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 1 przy ul. Twardowskiego 1 w Stargardzie.
Firma powstała w 1990 roku. Oferuje przygotowanie kompleksowych, wielobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych, a jedną z dziedzin jest kompleksowa obsługa inwestycji od momentu powstania zamierzenia inwestycyjnego, poprzez fazę przygotowawczo-projektową, aż po nadzór nad jego realizacją i odbiór do użytkowania.

Drugi laureat to Enterprise Logistics Sp. z o.o. S.K.A. ze Stargardu. Właściciel firmy to Maciej Gonerko. Firmę nagrodzono za usługę systemowej kompletacji wysyłek w magazynie wysokiego składowania.
Firma powstała w 1990 roku. Jest operatorem logistycznym świadczącym usługi w rejonie państw Morza Bałtyckiego. Prowadzi serwis drobnicowy w ramach 11 stałych linii do i ze Skandynawii. Jest operatorem logistycznym, spedytorem a także przewoźnikiem. Obsługuje transporty w temperaturze kontrolowanej i transporty materiałów niebezpiecznych. Od 2016 roku firma ma siedzibę w Stargardzie.

Inwestorem Roku 2018 został SCANWIR sp. j. w Stargardzie, której właścicielami są Łukasz Wojtkun i Rafał Pankowski. Firma powstała w 2005 roku. Scanwir jest firmą stargardzką i zajmuje się remontami specjalistycznych maszyn przemysłowych oraz projektowaniem, diagnozowaniem przyczyn awarii i uszkodzeń oraz naprawą lub całkowitą modernizacją. W ramach serwisu wykonuje m. in. osiowanie maszyn, wyważanie wałów i wentylatorów, a także pomiary drgań i wibracji. Doświadczenie i wiedza na temat technologii stosowanych w produkcji maszyn przemysłowych powoduje, że może zaproponować klientom projekty i obsługę techniczną również niestandardowych urządzeń.

Wręczona też została nagrody prezydenta Stargardu w konkursie Przedsiębiorca Roku, przyznawana przedsiębiorstwom, które w danym roku zrealizowały największe oraz najciekawsze projekty inwestycyjne na terenie miasta.

Laureatem została firma KLIPPAN SAFETY POLSKA Sp. z o.o., której dyrektorem zarządzającym jest Marek Pałac.
Mówi Marek Pałac:

Historia firmy Klippan w Stargardzie:

Gala SIG była też okazją do rozstrzygnięcia I edycji konkursu Marki Miasta - Stargardzki Produkt Lokalny.
Celem marki Stargardzki Produkt Lokalny jest eksponowanie osiągnięć lokalnych przedsiębiorstw i promocję ich renomowanych produktów i usług. Marka przyznawana jest w dwóch kategoriach Stargardzki Produkt Lokalny – dla firm działających od ponad 2 lat oraz Stargardzki Produkt Lokalny – Debiut Roku – dla młodszych firm. Nagrodzone produkty i usługi to w skrócie - wizytówki miasta, które przez miasto będą promowane.

Pierwszymi Markami Miasta, które otrzymały certyfikaty Stargardzki Produkt Lokalny zostały: układarka pobocza i spryskiwarka firmy Madrog zajmującej się produkcją i serwisem maszyn drogowych oraz prowadzona przez Beatę i Sławomira Postawę Kawiarenka Baks za pyszne lody, zaś Stargardzkim Produktem Lokalnym - Debiutem Roku - rzemieślnicze piwo z Browaru Stargard, prowadzonego przez Tomasza de Weyhera i Wojciecha Naklickiego. Piwa z Browaru Stargard noszą nazwy rzeki i miejskich zabytków: Ina, Basteja, Białogłówka, a ostatnie - Spichrz.

O realizowanym w mijającym roku stargardzkim projekcie gospodarczym mówił szef SIG i SARL.
Mówi Krzysztof Furmańczyk:

Jak informował Krzysztof Furmańczyk, w ramach projektu miasto przekazało 18 ha terenu w Parku Nowoczesnych Technologii, do którego można w 10 minut dojechać z centrum. W pełni uzbrojonych działek jest w sumie 18, o wielkości od 5 tys. m kw. do prawie 30 tys. m kw. Cztery działki już zostały sprzedane. Ich cena rozpoczyna się od 55 zł za m kw. Oprócz drogowej, gotowa jest infrastruktura techniczna.

Grają Queens of Violin:

Wideo

Materiał oryginalny: Piwo i lody ze Stargardu nagrodzone na gali Stargardzkiej Izby Gospodarczej. Szef Klippana Przedsiębiorcą Roku 2018 [ZDJĘCIA, WIDEO] - Głos Szczeciński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3