W Polsce Tatry Mountain Resorts jest właścicielem 97 proc. udziałów w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim oraz 75 proc. udziałów w spółce zarządzającej Śląskim Wesołym Miasteczkiem, a także 7,3 proc. udziałów w projekcie rozrywkowo-edukacyjnym prowadzonym za pośrednictwem spółki Korona Ziemi Sp. z.o.o. Ponadto TMR wynajmuje innym podmiotom hotele Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky i Bungalovy. Do końca roku 2015 spółka zainwestowała w rozwój i modernizację powyższych ośrodków prawie 206 mln EUR. Akcje spółki TMR można kupić na trzech europejskich Giełdach Papierów Wartościowych – w Bratysławie, Pradze i w Warszawie.
- Nasza współpraca z Tatry Mountain Resorts pokazuje, że angażując się w przeszkodowy bieg ekstremalny marka może w innowacyjny i nieszablonowy sposób przedstawić swoją ofertę, a zwłaszcza inwestycje poczynione w infrastrukturę. Jednocześnie TMR to dla nas to silny partner biznesowy i kolejna mocna marka o zasięgu regionalnym oraz lider w swojej branży, który zdecydował się połączyć swoje siły z Runmageddonem. Udało nam się uzyskać niezwykły efekt synergii, która pozwoli obu partnerom realizować cele biznesowe i konsekwentnie budować pozytywny wizerunek w swoich grupach docelowych. Współpraca z Tatry Mountain Restorts to również dowód, że Runmageddon jest atrakcyjnym partnerem dla firm otwartych na niestandardowe działania marketingowe i biznesowe – mówi Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska i współwłaściciel Runmageddonu.
Runmageddon to lider rynku ekstremalnych biegów przeszkodowych w Polsce. Tylko w tym roku w imprezach organizowanych pod tym szyldem wzięło udział ponad 40 tys. uczestników, a w ciągu ostatnich 3 lat wyzwanie Runmageddonu podjęło ponad 100 tys. osób. Zawody odbywają się w 17 lokalizacjach rocznie. Udział w imprezach to przede wszystkim dobra zabawa, oraz okazja do sprawdzenia siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości.
Strategiczna współpraca Runmageddonu i Tatry Mountain Resorts rozpoczęła się na początku roku. Organizator dostrzegł w Szczyrku duży potencjał na organizację przeszkodowego biegu górskiego, a TMR możliwość prezentacji zmian w infrastrukturze narciarskiej przed rozpoczęciem kolejnego sezonu narciarskiego. W efekcie trasa biegu w formule Hardcore została poprowadzona w okolicach tras narciarskich, których długość w Szczyrku wynosi aż 40 km. Uczestnicy imprezy w formule Górski Hardcore będą mieli ponadto okazję zapoznać się m.in. z nowymi inwestycjami TMR w Szczyrku: kolejami – gondolą i dwoma krzesłami 6-cio osobowymi, które zostaną uruchomione w zbliżającym się sezonie narciarskim.
- Wytyczenie trasy, zaplanowanie logistyki oraz organizacja całości na żyjącym i przygotowującym się do zimy ośrodku narciarskim była sporym wyzwaniem dla naszego zespołu. Jednak już dzisiaj wiemy, że było warto podjąć to wyzwanie. Wspólnie udało nam się bowiem wypracować niesamowite trasy i tym samym Górski Runmageddon w Szczyrku był dwudniowym wydarzeniem z bardzo wysoką frekwencją. Zdecydowaliśmy się na współpracę, ponieważ dostrzegliśmy duży potencjał rozwoju biegów ekstremalnych w Polsce. Poza tym ludzie startujący w biegach ekstremalnych to nasz potencjalny klient, dlatego postanowiliśmy zaprezentować nasze nowości w ciekawy i nietypowy sposób – powiedziała Beata Markiewicz, Brand Manager w Tatry Mountain Resorts.
Strefa Biznesu: Polska w tym wyścigu wygrywa z Niemcami
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?