Praca zdalna w czasach koronawirusa. Teraz polisa ochroni najmniejsze firmy przed skutkami cyberataków

AIP
W najmniejszych firmach w epoce pandemii z domu pracują przede wszystkim menadżerowie, w tym kadry czy księgowość. A właśnie takie osoby dysponują danymi, które dla hakerów stanowią najbardziej łakomy kąsek.
W najmniejszych firmach w epoce pandemii z domu pracują przede wszystkim menadżerowie, w tym kadry czy księgowość. A właśnie takie osoby dysponują danymi, które dla hakerów stanowią najbardziej łakomy kąsek. Łukasz Kaczanowski/Polska Press
Pandemia i związane z nią ograniczenia sprawiły, że niemal z dnia na dzień setki tysięcy osób z typowej pracy biurowej musiały przenieść swoją aktywność do prywatnych pomieszczeń. Duże korporacje musiały dostosować się tylko do skali pracy zdalnej - posiadając z reguły procedury, w tym bezpieczeństwa, na taki wariant. gorzej z firmami małymi i średnimi gdzie praca z domu do tej pory była epizodem - niewiele z nich posiadało i nadal posiada odpowiednie zabezpieczenia IT niezbędne do pracy zdalnej na taką skalę. Jest więc problem...

Co gorsza, w tych najmniejszych firmach w epoce pandemii z domu pracują przede wszystkim menadżerowie, w tym kadry czy księgowość. A właśnie takie osoby dysponują danymi, które dla hakerów stanowią najbardziej łakomy kąsek.
Oczywiście firmy na bieżąco starają się dostosować pracę zdalną swojego personelu do warunków cyberbezpieczeństwa, ale to wymaga czasu. A w okresie przejściowym?

Polisa na ewentualną szkodę

Pracując zdalnie, znacznie częściej korzystamy z narzędzi informatycznych. Ułatwiają wykonywanie zadań na odległość, ale dają też pole do popisu hakerom, którzy uaktywnili się w ostatnim okresie.
– Może się okazać, że zabezpieczenie komputerów i infrastruktury sieciowej oraz podnoszenie świadomości pracowników nie wystarczą. Cyberprzestępcy są bardzo pomysłowi i chętnie korzystają z zamieszania wywołanego pandemią. Dlatego zapewniamy ochronę przed zagrożeniami płynącymi z sieci i szybką pomoc w przypadku cyberataków – mówi Jakub Orlicz z Biura Produktów Masowych PZU.

Dostosowując się do potrzeb rynkowych, PZU rozszerzyło ofertę pakietu ochrony dla małych i średnich firm o ubezpieczenie Cyber. Przedsiębiorcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw mogą wybrać ubezpieczenie PZU Cyber, które chroni od ryzyk cybernetycznych i związanych z RODO lub ubezpieczenie PZU Ochrona Danych, które zapewnia pomoc w przypadku naruszenia danych osobowych.

Z ostatniej chwili:

Wsparcie na specjalistów

W przypadku cyberataku ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty pomocy specjalistów zarządzających incydentami, informatyków śledczych, kancelarii prawnych i agencji PR. – Zorganizowanie szybkiej i skutecznej pomocy wyspecjalizowanych zespołów może być dla przedsiębiorców trudne i czasochłonne. Dlatego gwarantujemy im wsparcie w kryzysowej sytuacji – podkreśla Dyrektor ds. Ubezpieczeń Majątkowych PZU Paweł Żmudzki. Dodatkowo PZU rekompensuje utratę zysku i wydatki niezbędne do podtrzymania działalności firmy, a także pokrywa koszty ewentualnych kar i roszczeń.

Z ostatniej chwili:

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu
Dodaj ogłoszenie