PUM wprowadza nowy kierunek studiów związany z branżą offshore

Małgorzata Klimczak
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie wprowadza studia podyplomowe „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Sektorze Offshore”
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie wprowadza studia podyplomowe „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Sektorze Offshore” Andrzej Szkocki
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie wprowadza studia podyplomowe „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Sektorze Offshore”, które będą realizowane we współpracy z międzynarodowymi liderami branży – Dräger, FairWind oraz Ørsted.

Program studiów został opracowany we współpracy z globalnymi liderami branży – Dräger, FairWind oraz Ørsted. Wprowadzenie nowego kierunku studiów ma na celu podniesienie standardów edukacji w zakresie BHP oraz przygotowanie wykwalifikowanej kadry dla polskiego rynku morskiej energetyki wiatrowej.

- Kwestia wykształcenia u pracowników profilaktycznych postaw to jest coś ważnego. Jeśli tak bardzo rozwijający się sektor offshore będzie generował mnóstwo miejsc pracy, to pracownicy musza zostać dobrze przeszkoleni, w jaki sposób chronić siebie, chronić otoczenie, chronić innych - mówi prof. Beata Karakiewicz, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, PUM. - Sektor offshore jest specyficznym obszarem i podstawowa wiedza inspektorów bhp jest niewystarczająca, dlatego ten program będzie rozbudowany dzięki współpracy z fachowcami praktykami, których proponują nam firmy partnerskie.

Uczestnicy studiów będą mieli okazję bezpośredniej współpracy z osobami realizującymi projekty na morskich farmach wiatrowych. Dzięki wsparciu Dräger, FairWind i Ørsted, studenci będą mogli zdobywać cenne doświadczenie, które zwiększy ich atrakcyjność na rynku pracy oraz przygotuje do pracy w wymagających warunkach offshore i nie tylko.

- Bezpieczeństwo w miejscu pracy i bezpieczeństwo ludzi jest jedną z największych wartości, której na co dzień możemy nie dostrzegać. Bezpieczeństwo jest podstawą naszego funkcjonowania, dlatego też tak chętnie biorę udział w tej inicjatywie. Mamy szansę wykształcić bardzo praktycznych adeptów, którzy zostaną inżynierami, specjalistami od bezpieczeństwa i higieny pracy w obszarze offshore, gdzie miejsc pracy będzie na pewno bardzo dużo. Jest to ciekawa praca, która umożliwia ludziom zaplanowanie przyszłości - mówi Michał Motyka, Head of Safety Division firmy Dräger.

Uczelnia planuje rozpoczęcie naboru na „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Sektorze Offshore” jesienią, a zajęcia od semestru letniego w roku akademickim 2024/2025. Program skończy się egzaminem teoretycznym i pozwali uzyskać uprawnienia starszego inspektora BHP zgodnie z polskimi przepisami prawa. Zaplanowano 30 miejsc dla studentów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

#pomagaMY czyli Polska Press dla powodzian

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu