Stary Sącz rozwija się wieloetapowo. Teraz powstaną kolejne miejsca pracy i osiedla. Chcą zatrzymać mieszkańców, ale też przyciągnąć nowych

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
Stary Sącz chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Oferta ciągle się powiększa
Stary Sącz chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Oferta ciągle się powiększa UM Stary Sącz
W Starym Sączu Strefa Aktywności Gospodarczej wkrótce się powiększy. Miasto podpisało umowę na budowę ponad kilometrowego odcinka nowej drogi. Ta inwestycja da zielone światło nowym inwestorom, którzy chcą tam ulokować swoje przedsiębiorstwa. Będą też nowe osiedla. Burmistrz liczy, że to pozwoli nie tylko zatrzymać mieszkańców, ale też przyciągnąć nowych.

Premier zapowiada wzmożone kontrole

od 16 lat

Od nowego ronda, które znajduje w ciągu drogi wojewódzkiej 969 ma powstać całkiem nowy, ponad kilometrowy odcinek drogi, która będzie przedłużeniem ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ramach inwestycji powstanie także mostek na potoku Moszczeniczanka, będzie też przebudowany odcinek ulicy Podegrodzkiej.

- Umowa jest już podpisana, finansowanie inwestycji jest zapewnione, natomiast jest to inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj. Dopiero po zaprojektowaniu i uzyskaniu zgody na realizację inwestycji drogowej dopiero wtedy będą mogły się rozpocząć prace w terenie, przypuszczam że te będą mogły się rozpocząć za rok - mówi "Gazecie Krakowskiej" Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Dzięki temu Strefa Aktywności Gospodarczej powiększy się aż o 40 hektarów. Na tych terenach będą mogły powstać nowe miejsca pracy. Poszerzona strefa będzie ciągnęła się aż do osiedla mieszkaniowego budowanego i planowanego.

- Ta droga otworzy nowe tereny zarówno pod inwestycje komercyjne, które w planach zagospodarowania przestrzennego są przewidziane, czyli nieuciążliwa produkcja i usługi. Strefa, szczególnie po przekroczeniu potoku Moszczeniczanka, będzie przeznaczone na budownictwo wielorodzinne - tłumaczy burmistrz.

Czy to przyciągnie nowych mieszkańców?

Atrakcyjny Stary Sącz staje się teraz coraz bardziej przyjazny dla ludzi, którzy chcą tam osiąść na stałe. Gmina i miasto Stary Sącz ma także bogatą ofertę turystyczną. Leśne molo na Miejskiej Górze jeszcze zanim zostało oficjalnie otwarte stało się hitem rodzinnych wycieczek. Odwiedziły go już setki tysięcy turystów. Także platforma widokowa w Woli Kroguleckiej cieszy się popularnością, tak samo jak "Bobrowisko". Kolejne atrakcje są w trakcie realizacji, to m.in. platforma widokowa w Przysietnicy czy kładka w koronach drzew prowadząca do Park&ride.

Oferta kulturalna jest także na bardzo wysokim poziome. Organizowane są tam wydarzenia o randze ogólnopolskiej. To m.in. Festiwal Podróży i Przygody Bonawentura, Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej czy Jazz Festiwal. Popularna Pannonica Folk Festiwal od lat przyciąga prawdziwe tłumy z różnych stron Polski. Ciekawym wydarzeniem jest Peryferiada czyli plenerowy festiwal filmowy, który trwa jeszcze do poniedziałku 15 sierpnia. Od niedawna w Starym Sączu organizowany jest Jesienny Festiwal Teatralny, który po ponad dwudziestu latach przeniósł się z Nowego Sącza.

Burmistrz podkreśla, że Stary Sącz stawia na zrównoważony rozwój.

- Chcemy nie tylko zatrzymać mieszkańców, ale również zaprosić i przyciągnąć nowych, którzy zechcą tu zamieszkać - dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu