Stypendia Intela dla studentek i absolwentek uczelni [ZDJĘCIA]

Kazimierz Netka
Uczestniczki programu „Nowe technologie dla dziewczyn” podczas zwiedzania laboratoriów Intela w Gdańsku
Uczestniczki programu „Nowe technologie dla dziewczyn” podczas zwiedzania laboratoriów Intela w Gdańsku Przemysław Świderski
W siedzibie gdańskiego oddziału firmy Intel pojawiły się studentki z różnych uczelni w kraju - zwyciężczynie konkursu stypendialnego o nazwie: „Nowe technologie dla dziewczyn”, organizowanego przez Intel i Fundację Edukacyjną Perspektywy. 5 października 2016 r. zainicjowano drugą edycję tego programu, a także programu AlumnITkom - dla absolwentek.

Stypendystki otrzymają wsparcie finansowe i merytoryczne oraz możliwość odbycia stażu w Centrum Badawczo-Rozwojowym Intela w Gdańsku.

- Chociaż liczba kobiet pracujących w branży informatycznej rośnie, wciąż jest to obszar zdominowany przez mężczyzn - powiedział Michał Dżoga - dyrektor Corporate & Government Affairs na region Europy, Intel. - Potrzeba inicjatyw, które otworzą drzwi do tego świata kobietom. Spożytkowanie ich wielkiego potencjału w kluczowym dla rozwoju cywilizacyjnego obszarze nowych technologii ma ogromne znaczenie. Dlatego chcemy zainteresować maturzystki i studentki nowymi technologiami i związanym z nimi wykształceniem.

W rekrutacji do programu stypendialnego udział wzięły studentki z 21 uczelni oraz maturzystki zainteresowane studiami technicznymi. Każda z 25 laureatek wyłonionych spośród ponad 600 studentek, które zgłosiły się do konkursu, objęta zostanie 8-miesięczną indywidualną opieką doświadczonych specjalistów z gdańskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego Intela. To pierwszy tego typu program stypendialny w Polsce.

Miejsce do zdobywania wiedzy jest wręcz doskonałe. Centrum R&D Intela w Gdańsku (za obwodnicą, niedaleko lotniska) jest największym ośrodkiem badawczo-rozwojowym firmy w Europie, zatrudniającym blisko 1800 osób.

- Proces rekrutacyjny był bardzo trudny - wspominała po zakończeniu uroczystości Maja Trębacz, studentka Politechniki Warszawskiej. - Trzeba było wykazać się wiedzą z różnych dziedzin, pasjonowaniem informatyką.

- To stypendium dało mi wiarę, że mogę zrobić o wiele więcej, niż mi się wydaje - mówiła Joanna Maraszek z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. - Dlatego zaangażowałam się w pomaganie studentom z Tadżykistanu.

Wśród tegorocznych uczestniczek programu stypendialnego Intela zabrakło reprezentantek trójmiejskich uczelni. A szkoda, bo to bardzo blisko. Niebawem Intel - miasteczko za obwodnicą się powiększy. Zostanie wzniesiony kolejny budynek.

[email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu