Taki ma być wiek emerytalny w Polsce. Oto nowe przepisy i stanowcze deklaracje rządu o podwyżce wieku emerytalnego 12.10.2023

Natalia Dec
Natalia Dec
Wideo
od 16 lat
Podniesienie wieku emerytalnego - czy będzie konieczne i kiedy się odbędzie? Pojawia się wiele spekulacji na ten temat. Rząd szybko i stanowczo komentuje różne doniesienia. Eksperci uważają, że podniesienie wieku emerytalnego będzie konieczne w dłuższej perspektywie czasu i przyniesie więcej korzyści. Jakie zmiany nadchodzą? Oto komentarze rządu. Sprawdź szczegóły!

Rząd będzie musiał podnieść wiek emerytalny?

Nie po to przywracaliśmy wiek emerytalny, aby pracować nad jego wydłużeniem. Przywróciliśmy godność naszym seniorom i dajemy możliwość wyboru - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Nie przewidujemy i nie będziemy wydłużać wieku emerytalnego - dodała.

Wcześniej ponad 80 proc. osób, osiągając wiek emerytalny, przechodziło na emeryturę. - Po naszych zmianach to 60 proc. Stosujemy przede wszystkim system zachęt - przekonywała Maląg.

Przepisy związane z wiekiem emerytalnym, które wprowadziliśmy, zostawiamy, nie ruszamy ich - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Podniesienie wieku emerytalnego - czy będzie konieczne i kiedy się odbędzie?

W prognozach m.in. Komisji Europejskiej widnieją dane, które nie spodobają się Polakom. Mówi się, że przejście na emeryturę w Polsce powinno następować nawet w wieku 70 lat. Takie działania umożliwiłyby utrzymanie odpowiednich proporcji między liczbą pracownikami a emerytami. Wprowadzenie wyższego wieku emerytalnego w Polsce rekomenduje również Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Wiele specjalistów zwraca uwagę na fakt, aby kontrolować stan swojego konta emerytalnego. To jaką dostaniemy emeryturę zależy od kilku czynników – ile lat pracujemy, ile uzbieramy kapitału i kiedy przejdziemy na emeryturę.

Wypłata trzynastek przed Wielkanocą? Znamy terminy, kiedy listonosze Poczty Polskiej dostarczą emerytury >>>  >>>

Wypłata trzynastek przed Wielkanocą? To możliwe! Znamy termi...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu