Totalizator Sportowy wsparł walkę z pandemią kwotą sięgającą 10 mln zł

AIP
Z końcem marca zarząd spółki podjął decyzję o bezterminowym przekazywaniu 10 procent ze wszystkich zakładów i losów zawieranych za pośrednictwem strony internetowej lotto.pl na walkę z pandemią.
Z końcem marca zarząd spółki podjął decyzję o bezterminowym przekazywaniu 10 procent ze wszystkich zakładów i losów zawieranych za pośrednictwem strony internetowej lotto.pl na walkę z pandemią. Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, przekazał już blisko 10 mln złotych na walkę z koronawirusem. Rozpoczęto również sukcesywne przekazywanie środków aktualnie zbieranych dzięki sprzedaży produktów LOTTO online.

Totalizator Sportowy pierwsze działania wspierające polską służbę zdrowia podjął już w marcu, kiedy przekazał darowiznę w wysokości 4 mln złotych na rzecz 6 szpitali. Pieniądze trafiły do placówek w Tychach (MEGREZ Spółka z o.o.), Lublinie (Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1), Tomaszowie Mazowieckim (Tomaszowskie Centrum Zdrowia), Warszawie (Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego), Jarosławiu (Centrum Opieki Medycznej) oraz Sanoku (Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej). Środki przeznaczono na zakup sprzętu medycznego i materiałów ochrony osobistej.

410 tys. zł z tej darowizny przeznaczono na działania diagnostyczne prowadzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, na wykonywanie badań laboratoryjnych w kierunku COVID-19.

Poza wsparciem finansowym, Totalizator Sportowy pomógł kilkudziesięciu szpitalom również rzeczowo – spółka rozdysponowała ze swojej floty 90 samochodów. Auta służą m.in. do przewozu personelu medycznego, transportu sprzętu, środków ochrony osobistej i leków, a także ewakuacji pacjentów z ognisk koronawirusa. Zarówno samochody, jak i darowizna pieniężna, zostały przekazane za pośrednictwem Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Z końcem marca zarząd spółki podjął decyzję o bezterminowym przekazywaniu 10 procent ze wszystkich zakładów i losów zawieranych za pośrednictwem strony internetowej lotto.pl na walkę z pandemią i - co ważne – ograniczenie jej skutków. Aktualnie zebrano prawie 3 mln złotych, a każdy zakład zawierany internetowo nadal powiększa tę kwotę.

Totalizator Sportowy rozpoczął już przekazywanie zbieranych dzięki internautom środków potrzebującym instytucjom. W pierwszej kolejności 502 tys. zł z puli „10 procent” trafi do Wojskowego Instytutu Medycznego z siedzibą przy ul. Szaserów w Warszawie. Szpital przeznaczy je na zakup sprzętu (m.in. aparatów EKG, defibrylatorów, kardiomonitorów, materaców odleżynowych, zestawów do infuzjoterapii i monitorowania parametrów życiowych).

–Cieszy nas, że podjęta w 2018 roku decyzja o umożliwieniu Polakom grania przez Internet teraz procentuje w dosłownym tego słowa znaczeniu. Każdy gracz lotto.pl dokłada cegiełkę do wsparcia przekazywanego na rzecz służby zdrowia – mówi Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego, Olgierd Cieślik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu