W jakim banku najlepiej założyć konto firmowe? Ranking kont firmowych kwiecień 2023

Łukasz Grochulski
Sprawdź, w którym banku warto otworzyć konto firmowe.
Sprawdź, w którym banku warto otworzyć konto firmowe. GettyImages
Jeśli planujesz założenie firmy lub już prowadzisz działalność gospodarczą i chcesz skorzystać z najlepszych warunków rachunku firmowego, zapoznaj się z najnowszym rankingiem kont dla przedsiębiorców na kwiecień 2023. W zestawieniu uwzględniliśmy różne kryteria, w tym aktualne promocje, opłaty za prowadzenie czy korzystanie z karty. Dzięki temu łatwo sprawdzisz, w jakim banku warto otworzyć konto dla swojej firmy.

Crédit Agricole – konto Solista Biznes

Zestawienie kont firmowych otwiera rachunek Solista Biznes w banku Crédit Agricole, przeznaczony dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Otwarcie rachunku jest całkowicie darmowe. Bezpłatne może być także prowadzenie rachunku oraz korzystanie z karty, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonamy min. min. 1 przelewu do ZUS/US co miesiąc lub zapewnimy wpływy w kwocie min. 2 000 zł miesięcznie. W innym wypadku opłata wynosi odpowiednio 10 i 7 zł. Bezwarunkowo bezpłatne są jednak wpłaty i wypłaty gotówki przy użyciu bankomatów oraz wpłatomatów Credit Agricole.

Warto wiedzieć, że jeśli założymy konto przez aplikację mobilną, zyskujemy 0 zł za jego prowadzenie oraz darmowe przelewy Elixir przez pierwsze 12 miesięcy. Oprócz tego mamy szansę na zyskanie do 2 400 zł premii. Aby otrzymać nagrodę pieniężną wystarczy:

 • założyć konto w aplikacji banku i wpłacić w pierwszym miesiącu min. 500 zł (100 zł);
 • wykonywać przelewy do ZUS/US od kolejnego miesiąca od otwarcia konta co miesiąc przez rok (300 zł);
 • od kolejnego miesiąca po otwarciu konta co miesiąc przez rok wykonywać min. 3 płatności kartą (zwrot 3% maks. 125 zł miesięcznie);
 • podpisać umowę o kredyt firmowy lub terminal płatniczy. Przy tym drugim rozwiązaniu należy zapewnić wpływy z transakcji w wysokości min. 500 przez kolejne 3 miesiące (500 zł).

Jest jeszcze dużo czasu, ponieważ promocja trwa do 30.06.2023 roku. Co więcej, zakładając konto w Credit Agricole możemy także skorzystać z kredytu w rachunku bieżącym, leasingu czy rachunku oszczędnościowego.

Konto Direct w ING Banku Śląskim

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje Konto Direct w ING. Bank oferuje bezpłatne prowadzenie rachunku oraz darmowe przelewy internetowe w PLN i EUR do krajów SEPA przez dwa lata. Oferta promocyjna jest przeznaczona dla przedsiębiorców prowadzących JDG, którzy jeszcze nie są klientami banku i obowiązuje do 30 września 2023 roku. Po okresie dwóch lat można uniknąć opłat, jeśli będziemy aktywni.

Aby korzystać z bezpłatnego Konta Direct, należy dokonywać przelewów do ZUS/US na kwotę nie mniejszą niż 2 000 zł miesięcznie. Można także korzystać z karty do konta za darmo, o ile co miesiąc dokonamy transakcji na kwotę nie mniejszą niż 300 zł. Warto zaznaczyć, że wpłaty i wypłaty w bankomatach ING oraz sieci PlanetCash są zawsze darmowe, bez potrzeby spełniania określonych wymogów.

Konto dla firm Direct umożliwia dodatkowo skorzystanie z usług księgowego z gwarancją stałej ceny przez 2 lata, terminali płatniczych (także mobilnych) za 0 zł przez 14 miesięcy, a także bramki płatniczej za darmo przez pierwsze 3 miesiące.

iKonto Biznes w Alior Bank

Nieco wyżej w rankingu znalazło się iKonto Biznes dla JDG, oferowane przez Alior Bank. Rachunek ten charakteryzuje się darmowym prowadzeniem rachunku oraz brakiem opłat za korzystanie z bankomatów (w oddziałach oraz pierwsze operacje w miesiącu przez urządzenia sieci Planet Cash i Euronet). Ponadto bezpłatne są także krajowe przelewy Elixir, transakcje internetowe transgraniczne/SEPA w trybie zwykłym z opcją kosztową SHA oraz wydanie karty Mastercard z Plusem. Bez opłat możemy również korzystać z wcześniej wspomnianej debetówki do końca 2023 roku.

Co więcej, aktywni właściciele rachunku iKonto Biznes mają szansę na otrzymanie do 1 500 zł rocznie. Alior Bank przyznaje bonusy za konkretne działania:

 • 20 zł za przelew do ZUS/US (na kwotę min. 500 zł);
 • 10 zł za przelew SEPA (na kwotę min. 100 EUR);
 • 25 zł za transakcje kartą (na min. 2 000 zł w miesiącu);
 • 10 zł za korzystanie z oferty kas fiskalnych (jeśli na rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF na kwotę 100 zł);
 • 25 zł za transakcje walutowe (operacje na łączną kwotę min. 5 000 jednostek waluty obcej);
 • 15 zł za przelew zagraniczny (min. trzy przelewy zagraniczne lub przelewy w walucie obcej w kraju);
 • do 20 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku (najwyższa kwota za wartość od 100 000,01 zł).

Premia wypłacana jest pod warunkiem wykonania minimum 4 transakcje kartą w miesiącu, nie dotyczy to jednak pierwszego miesiąca uczestnictwa w promocji. To nie wszystko, ponieważ możemy ponadto zyskać do 1800 zł (do 200/mies. dla nowych klientów) zwrotu za zakupy na stacjach paliw kartą debetową Mastercard z Plusem do końca września 2023 roku.

Rachunek dla firm mBiznes mBank

Konto firmowe mBiznes gwarantuje przede wszystkim 0 zł za jego prowadzenie, internetowe przelewy krajowe w PLN oraz przelewy w EUR do krajów UE, oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii. Całkowicie darmowe są także karta debetowa czy korzystanie z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu i Santander oraz wpłatomatów Euronet, mBank, Planet Cash i Cashline.

Bank dodatkowo udostępnia mOrganizer, czyli platformę umożliwiającą zarządzanie finansami firmy. Mowa tu m.in. o wystawianiu faktur czy automatycznym obliczaniu i księgowaniu podatków. Dodatkowo W ramach oferty istnieje możliwość otwarcia do 5 rachunków pomocniczych, a także kont walutowych.

Konto Mój Biznes w Millennium

Tuż za zwycięskim podium znajduje się rachunek Mój Biznes w Banku Millennium. Również ta instytucja przygotowała atrakcyjne warunki, które obejmują 0 zł za prowadzenie konta i subkonta walutowe (w GBP, EUR, CHF i USD) czy wypłaty gotówki z bankomatów Millennium. Darmowe są także 20 przelewów internetowych w miesiącu, karta kredytowa Millennium Visa Business oraz transakcje internetowe do ZUS/US. Wcześniej wspomniane warunki obowiązują przez pierwsze 2 lata. Po tym okresie można ich jednak uniknąć. W przypadku opłaty za prowadzenie konta wystarczy wykonać min. jeden przelew do ZUS/US w miesiącu lub zapewnić min. 1 000 zł wpływów zewnętrznych.

Dodatkowe korzyści z prowadzenia rachunku firmowego w Millennium to m.in. płatności telefonem, szybkie opłacanie faktur poprzez skanowanie kodu QR czy opcje wpłat gotówkowych w formie zamkniętej – nawet w dni wolne od pracy.

BIZnest Konto na podium najlepszych rachunków w kwietniu

Brązowy medal najnowszym rankingu kont firmowych zajmuje Nest Bank ze swoją ofertą rachunku dla firm BIZnest Konto. Instytucja oferują bardzo atrakcyjne warunki, takie jak bezwarunkowo 0 zł za prowadzenie konta, wszystkie internetowe przelewy krajowe Elixir (także do ZUS/US), wpłaty i wypłaty BLIKIEM z bankomatów oraz kartą w urządzeniach Euronet na terenie Polski. Nic nie zapłacimy także za pierwszą kartę debetową Visa i kody SMS do autoryzacji transakcji w bankowości internetowej.

To jednak nie koniec korzyści, które oferuje Nest Bank. BIZnest Konto uprawnia do skorzystania z terminali płatniczych bez opłat za dzierżawę przez nawet 24 miesiące i prowizji od każdej transakcji kartą przez rok. Warto też wspomnieć, że wydzierżawienie tego urządzenia to szansa na zyskanie do 400 zł premii, której wysokość zależy od średnich obrotów w każdym z trzech miesięcy po aktywacji urządzenia. Jeśli chcemy, możemy też korzystać z wygodnych terminali POS czy funkcjonalnego Portalu Obsługi Faktur.

Dodatkowo istnieje także możliwość otrzymania do 2 000 zł premii w programie poleceń rachunków i kredytów oferowanych przez Nest Bank.

Bank Pekao – Konto Przekorzystne Biznes z premią

Drugie miejsce w tym zestawieniu należy do Banku Pekao i Konta Przekorzystnego Biznes. Instytucja w ramach promocji gwarantuje 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta przez rok po objęciu promocją, a także 3% zwrotu z transakcji bezgotówkowych aplikacją PeoPay lub kartą MasterCard (nawet 600 zł). Ponadto nic nie zapłacimy za wpłaty do kwoty 100 000 zł miesięcznie i korzystanie z wpłatomatów Pekao S.A. Co z przelewami? Te wykonywane w systemie Elixir za pośrednictwem bankowości mobilnej nie są obarczone żadnymi opłatami.

Warto podkreślić, że wcześniej wspomniane 600 zł premii to nie koniec bonusów, które możemy otrzymać. Korzystanie z Konta dla firm w Pekao ponadto stwarza szansę zyskania dodatkowych bonusów w wysokości do 1 400 zł. Jednorazowa nagroda w kwocie 800 zł przyznawana jest za podpisanie umowy o kredyt/pożyczkę z gwarancją lub leasing czy faktoring. Nawet 600 zł możemy z kolei otrzymać za umowę o terminal płatniczy i przy zapewnieniu transakcji na min. 1 000 zł miesięcznie z terminala POS na rachunek firmowy (100 zł co miesiąc). Promocja przygotowana przez bank trwa do 30 czerwca 2023 roku.

Przedsiębiorców może zainteresować także platforma Księgowość z Żubrem do zarządzania finansami firmy i obsługi spraw księgowych. Serwis pozwala na m.in. łatwe rozliczenia z fiskusem, szybkie wystawianie faktur czy prognozowanie przychodów.
Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander – najlepsze w kwietniu 2023.

Santander Bank Polska - Konto Firmowe Godne Polecenia
Złoty medal w kwietniowym rankingu najlepszych rachunków dla firm otrzymuje Santander Bank Polska ze swoją ofertą Konta Firmowego Godnego Polecenia. Pierwsza pozycja w zestawieniu wynika m.in. z bardzo atrakcyjnych warunków, które obejmują m.in.:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku;
 • 0 zł za 10 pierwszych przelewów natychmiastowych w miesiącu;
 • 0 zł za przelewy internetowe Elixir w PLN;
 • 0 zł za realizację poleceń zapłaty i zleceń stałych;
 • 0 zł za korzystanie z pierwszej karty debetowej;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie.

Należy też zaznaczyć, że zwolnienie z opłat nie wymaga zapewnienia określonych wpływów na rachunek ani aktywnego korzystania z karty. Wystarczy jedynie przystąpić do promocji przed końcem lipca 2023 roku. W przypadku korzystania z darmowej karty oraz wypłat z bankomatów konieczne jest wyrażenie i utrzymanie zgód marketingowych podczas otwierania konta.

Ponadto Santander oferuje dodatkowe premie pieniężne: 900 zł za korzystanie z karty płatniczej, 300 zł za podpisanie umowy o produkt kredytowy i następne 300 zł za skorzystanie z leasingu lub pożyczki leasingowej.

Zamknięcie Fabryki ABB w Kłodzku, ponad 600 osób trafi na bruk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu
Dodaj ogłoszenie