Znana sieć sklepów oferuje czyszczenie i naprawę butów. Od 5 czerwca klienci mogą korzystać z nowej usługi. Ile zapłacimy za umycie obuwia?

Bartłomiej Ciepielewski
Bartłomiej Ciepielewski
Osoby, które chcą zamówić usługę czyszczenia lub naprawy obuwia muszą wypełnić formularz na stronie internetowej Żabki.
Osoby, które chcą zamówić usługę czyszczenia lub naprawy obuwia muszą wypełnić formularz na stronie internetowej Żabki. Szymon Starnawski/Polska Press
Żabka regularnie rozszerza zakres oferowanych usług, co ma uprościć życie klientów oraz oszczędzić ich czas. Tym razem sieć postawiła na obuwie, a dokładniej naprawę i czyszczenie butów, którą realizuje wspólnie z firmą usługową WoshWosh. Ile kosztuje czyszczenie lub naprawa butów w Żabce i jak to zrobić?

Spis treści

W sklepach Żabka można zrobić zakupy, opłacić rachunki, umówić konsultację czy wypłacić gotówkę, ale to nie wszystko. Od 5 czerwca sieć oferuje usługę naprawy oraz czyszczenie butów. Zamówienia można składać za pośrednictwem strony internetowej.

– Zaskakiwanie naszych klientów kolejnymi wyjątkowymi usługami i rozwiązaniami to specjalność Żabki. Wprowadzając usługi we współpracy z WoshWosh, pomagamy klientom oszczędzać ich czas, ale także pieniądze, ponieważ naprawa i czyszczenie obuwia są dużo tańsze niż kupno nowego. Wspólnie z naszymi klientami dbamy także o środowisko, realizując naszą strategię odpowiedzialności i m.in. wcielając w życie zasadę zero waste – jedna para butów rozkłada się średnio aż 50 lat! Dlatego zachęcamy klientów, aby odświeżyli swoje ulubione buty na lato właśnie z WoshWosh i Żabką, którą mają tuż za rogiem – przekazał w komunikacie prasowym Przemysław Tomaszewski, Dyrektor Ds. Sprzedaży i Rozwoju Usług, Żabka Polska.

Czyszczenie oraz naprawa butów w Żabce – ile kosztuje i jak zamówić usługę?

Usługę naprawy lub czyszczenia butów można zamówić poprzez stronę internetową Żabki (zakładka „Wygodne usługi”). Klienci po wypełnieniu krótkiego formularza i zaznaczeniu interesującej usługi mogą spakować obuwie i zanieść od najbliższego punktu Żabka wskazanego w zgłoszeniu.

Ile kosztuje czyszczenie butów w Żabce? Cennik usług oferowanych przez sieć prezentuje się następująco:

  • czyszczenie (59 złotych) - obejmuje czyszczenie butów w środku i na zewnątrz, wymianę sznurowadeł, a także ozonowanie,
  • czyszczenie + naprawa standard (79 złotych) - obejmuje czyszczenie butów w środku i na zewnątrz, impregnację, wymianę zapiętek, podklejanie, ozonowanie wymianę sznurowadeł, a także naprawę,
  • czyszczenie + naprawa premium (119 złotych) - obejmuje czyszczenie obuwia w środku i na zewnątrz, ozonowanie, naprawę i wymianę zapiętek, wymianę sznurowadeł, podklejanie fleków,
  • pakiet naprawczy butów sportowych (69 złotych) - podklejanie, impregnacja, naprawa zapiętek, ozonowanie,
  • pakiet naprawczy dla butów eleganckich (59 złotych) - wymiana zapiętek i fleków, impregnacja, ozonowanie.

Co więcej, możliwe jest także zamówienie tylko wymiany fleków (36 złotych) lub zelówek (35 złotych). Koszt naprawy zapiętek wynosi natomiast 39 złotych. Czas realizacji złożonego zamówienia wynosi maksymalnie 10 dni przy opcji czyszczenia i 14 dni dla pakietów oraz napraw szewskich. Odbiór obuwia będzie możliwy w tym samym sklepie, w którym zostały oddane do realizacji usługi.

Czyszczenie butów na rzecz środowiska

Żabka wyjaśnia, że regularne czyszczenie oraz naprawa obuwia wydłuża ich życie nawet o kilka sezonów. To natomiast sprawia, że po pierwsze oszczędzamy pieniądze, a po drugie zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko.

– Wybierając w Żabce usługę czyszczenia butów wspólnie z WoshWosh, a nie piorąc je w pralce, można zmniejszyć ślad węglowy aż o 93 proc. Do prania obuwia w pralce zużywa się bowiem między 35 a 50 litrów wody. Przy każdym praniu z obuwia wydobywają się mikrowłókna, które następnie przyczyniają się do zanieczyszczania wód i oceanów. Pranie butów w pralce powoduje także ich niszczenie, rozklejanie, pękanie i utratę koloru – wyjaśnia Żabka.

Jak wylicza Żabka, czyszczenie obuwia, zamiast kupowania nowego, może natomiast ograniczyć ślad węglowy nawet o 85 procent. Produkcja pary butów to nawet 14 kg dwutlenku węgla, który trafia do atmosfery, a także 50 litrów zużytej wody.

Firma WoshWosh, zajmująca się realizacją usługi, podkreśla, że dodatkowo wspiera ideę zero waste, organizując sprzedaż butów używanych czy zbiórki dla potrzebujących. Przedstawiciele firmy zaznaczają również, że od lat współpracują z lokalnymi szewcami, rekultywując w ten sposób te ginące rzemiosło.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu