Życzenia świąteczne na Wigilię, Boże Narodzenie i Nowy Rok. Kiedy nie wypada życzyć komuś dużych pieniędzy?

Mikołaj Wójtowicz
Mikołaj Wójtowicz
Życząc komuś zarabiania dużych pieniędzy i tego, by ich nigdy nie brakowało - możemy również wyrazić nadzieję, że te uda się połączyć pracę z pasją i czerpać z niej codziennie satysfakcję.
Życząc komuś zarabiania dużych pieniędzy i tego, by ich nigdy nie brakowało - możemy również wyrazić nadzieję, że te uda się połączyć pracę z pasją i czerpać z niej codziennie satysfakcję. pixabay
Życzenia świąteczne powinny być odpowiednio przemyślane i dobrane. Składając życzenia na Wigilię, Boże Narodzenie czy na Nowy Rok czasami zastanawiamy się, czy wypada życzyć komuś dużo pieniędzy i wysokich zarobków. Kiedy będzie to faux pas? Sprawdzamy, czy są jakieś sytuacje, kiedy jest to niestosowne.

Spis treści

Co jest ważniejsze w życiu od pieniędzy? Czyli życzenia na wigilię

W naszej kulturze najbardziej ceni się życie i zdrowie. Życzenie komuś dużo pieniędzy może być niestosowne w różnych sytuacjach. Co, jeżeli ktoś pieniądze już ma, a marzy o czymś, czego nie da się za nie kupić? Może się okazać również nieodpowiednie w sytuacji, gdy dana osoba jest chora.

Chory może potrzebować pieniędzy na lekarstwa lub specjalistyczną kurację i terapię. Za pieniądze nie zawsze można jednak kupić zdrowie - dlatego w takiej sytuacji zdecydowanie lepiej złożyć komuś życzenia związane z powrotem do zdrowia. Trudno jest cieszyć się z pieniędzy, gdy brakuje nam podstawowej sprawności fizycznej.

Oprócz pieniędzy możemy winszować

  • miłości i serdeczności,
  • wspaniałych przyjaźni,
  • mądrych, inspirujących, rozwijających znajomości.

W pracy spędzamy nawet 1/3 naszego życia. Z tego powodu niezwykle ważne jest, żeby nie tylko być zadowolonym z własnej pracy, ale i zarabianych pieniędzy.

Życząc komuś wysokich zarobków, możemy również wyrazić nadzieję, że te uda się połączyć - pracę z pasją i czerpać z niej codziennie satysfakcję.

Życzenia wierszowane na Boże Narodzenie – lepiej złożyć je osobiście, czy wysłać SMS-em?

Pieniądze nie są najważniejsze. Choć ułatwiają realizację naszych życiowych celów, to jednak są niżej w hierarchii wartości. Nie wiem, czy u was w domu macie zwyczaj składania wierszowanych życzeń przy opłatku, z okazji Bożego Narodzenia lub Nowego Roku.

Moje doświadczenie pokazuje, że najlepiej sprawdza się kilka słów powiedzianych prosto od serca. Wierszowanki są miłe, jednak nadają się do wysłania SMS-em lub przez czat.

Jeżeli jednak nie chcemy składać życzeń „od serca”, możemy sobie w głowie ułożyć i zaplanować, co chcemy powiedzieć. Mogą to być np. życzenia dotyczące nie tylko dużych zarobków, ale i również wesołych świąt, smacznej Wigilii, wymarzonych prezentów pod choinką lub udanego Sylwestra z przyjaciółmi.

Dla wielu osób może być to tremujące, zwłaszcza gdy nie znamy dobrze osoby, z którą przyjdzie nam łamać się opłatkiem. Warto jednak pamiętać, że ćwiczenie czyni mistrza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu