Absolwenci Politechniki Świętokrzyskiej wśród najbogatszych Polaków. Kielecka uczelnia na podium rankingu

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Zestawienie składa się z trzech części. Pierwsza pokazuje, która uczelnia statystycznie ma największe szanse, aby wychować przyszłego miliardera. Sprawdzano więc, które z polskich uczelni mogą pochwalić się największą liczbą absolwentów z majątkiem przekraczającym 100 milionów euro. W tej kategorii bezkonkurencyjna jest Akademia Górniczo-Hutnicza imienia Stanisława Staszica w Krakowie 10 absolwentów. Na drugim miejscu Uniwersytet Warszawski - 8 absolwentów, na trzecim Politechnika Warszawska - 6. Na kolejnych miejscach Uniwersytet Wrocławski oraz trzy Politechniki - Wrocławska, Łódzka oraz Ślaska w Gliwicach - po 3 absolwentów.Druga część rankingu została przygotowana w oparciu o wartość zgromadzonego majątku najbogatszych absolwentów danych uczelni. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu, na drugie miejsce awansowała Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, a na trzecim Uniwersytet Warszawski. Na czwartym miejscu znalazła się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Na kolejnych miejscach: 5.Politechnika Warszawska; 6. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; 7. Uniwersytet Wrocławski; 8.Politechnika Wrocławska; 9.Politechnika Śląska w Gliwicach ; 10. Politechnika Łódzka;Wysokie miejsce Politechniki Świętokrzyskiej to w dużej mierze zasługa Michała Sołowowa, absolwenta kieleckiej uczelni, najbogatszego Polaka, zarówno według rankingów Forbes czy Wprost. W portfelu inwestycyjnym biznesmena z Kielc znajdują się takie spółki jak Synthos, Barlinek czy Cersanit.Przygotowano też ranking miast. Po raz kolejny zaciętą walkę stoczyła Warszawa z Krakowem. W stolicy edukowało się dziewiętnaście osób z majątkiem przekraczającym 100 milionów euro a w Krakowie siedemnaście. W obu tych miastach w stosunku do roku poprzedniego mamy wzrost odpowiednio o dwie i trzy osoby. O dwie osoby wzrósł również Wrocław, który z siedmioma absolwentami z pokaźnym majątkiem znalazł się na trzecim miejscu naszego zestawienia. Na miejscach klasyfikowanych znalazły się jeszcze na czwartym Poznań z Łodzią - po 4 milionerów oraz na szóstym: Gliwice, Lublin i Katowice - po 3.
Zestawienie składa się z trzech części. Pierwsza pokazuje, która uczelnia statystycznie ma największe szanse, aby wychować przyszłego miliardera. Sprawdzano więc, które z polskich uczelni mogą pochwalić się największą liczbą absolwentów z majątkiem przekraczającym 100 milionów euro. W tej kategorii bezkonkurencyjna jest Akademia Górniczo-Hutnicza imienia Stanisława Staszica w Krakowie 10 absolwentów. Na drugim miejscu Uniwersytet Warszawski - 8 absolwentów, na trzecim Politechnika Warszawska - 6. Na kolejnych miejscach Uniwersytet Wrocławski oraz trzy Politechniki - Wrocławska, Łódzka oraz Ślaska w Gliwicach - po 3 absolwentów.Druga część rankingu została przygotowana w oparciu o wartość zgromadzonego majątku najbogatszych absolwentów danych uczelni. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu, na drugie miejsce awansowała Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, a na trzecim Uniwersytet Warszawski. Na czwartym miejscu znalazła się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Na kolejnych miejscach: 5.Politechnika Warszawska; 6. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; 7. Uniwersytet Wrocławski; 8.Politechnika Wrocławska; 9.Politechnika Śląska w Gliwicach ; 10. Politechnika Łódzka;Wysokie miejsce Politechniki Świętokrzyskiej to w dużej mierze zasługa Michała Sołowowa, absolwenta kieleckiej uczelni, najbogatszego Polaka, zarówno według rankingów Forbes czy Wprost. W portfelu inwestycyjnym biznesmena z Kielc znajdują się takie spółki jak Synthos, Barlinek czy Cersanit.Przygotowano też ranking miast. Po raz kolejny zaciętą walkę stoczyła Warszawa z Krakowem. W stolicy edukowało się dziewiętnaście osób z majątkiem przekraczającym 100 milionów euro a w Krakowie siedemnaście. W obu tych miastach w stosunku do roku poprzedniego mamy wzrost odpowiednio o dwie i trzy osoby. O dwie osoby wzrósł również Wrocław, który z siedmioma absolwentami z pokaźnym majątkiem znalazł się na trzecim miejscu naszego zestawienia. Na miejscach klasyfikowanych znalazły się jeszcze na czwartym Poznań z Łodzią - po 4 milionerów oraz na szóstym: Gliwice, Lublin i Katowice - po 3. archiwum
Politechnika Świętokrzyska na wysokim 2 miejscu w Polsce w Rankingu Szkół Wyższych mierzony majątkiem najbogatszych Polaków 2019. Tak wysokie miejsce w rankingu to w dużej mierze zasługa najsłynniejszego absolwenta kieleckiej uczelni - Michała Sołowowa - od kilku lat najbogatszego Polaka według wszystkich rankingów. Trzecią już edycję Rankingu przygotowała firma Pracownia Ekonomiczna 2033.

Zestawienie składa się z trzech części. Pierwsza pokazuje, która uczelnia statystycznie ma największe szanse, aby wychować przyszłego miliardera. Sprawdzano więc, które z polskich uczelni mogą pochwalić się największą liczbą absolwentów z majątkiem przekraczającym 100 milionów euro. W tej kategorii bezkonkurencyjna jest Akademia Górniczo-Hutnicza imienia Stanisława Staszica w Krakowie 10 absolwentów. Na drugim miejscu Uniwersytet Warszawski - 8 absolwentów, na trzecim Politechnika Warszawska - 6. Na kolejnych miejscach Uniwersytet Wrocławski oraz trzy Politechniki - Wrocławska, Łódzka oraz Ślaska w Gliwicach - po 3 absolwentów.

Druga część rankingu została przygotowana w oparciu o wartość zgromadzonego majątku najbogatszych absolwentów danych uczelni. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu, na drugie miejsce awansowała Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, a na trzecim Uniwersytet Warszawski. Na czwartym miejscu znalazła się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Na kolejnych miejscach: 5.Politechnika Warszawska; 6. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; 7. Uniwersytet Wrocławski; 8.Politechnika Wrocławska; 9.Politechnika Śląska w Gliwicach ; 10. Politechnika Łódzka;

Wysokie miejsce Politechniki Świętokrzyskiej to w dużej mierze zasługa Michała Sołowowa, absolwenta kieleckiej uczelni, najbogatszego Polaka, zarówno według rankingów Forbes czy Wprost. W portfelu inwestycyjnym biznesmena z Kielc znajdują się takie spółki jak Synthos, Barlinek czy Cersanit.

Przygotowano też ranking miast. Po raz kolejny zaciętą walkę stoczyła Warszawa z Krakowem. W stolicy edukowało się dziewiętnaście osób z majątkiem przekraczającym 100 milionów euro a w Krakowie siedemnaście. W obu tych miastach w stosunku do roku poprzedniego mamy wzrost odpowiednio o dwie i trzy osoby. O dwie osoby wzrósł również Wrocław, który z siedmioma absolwentami z pokaźnym majątkiem znalazł się na trzecim miejscu naszego zestawienia. Na miejscach klasyfikowanych znalazły się jeszcze na czwartym Poznań z Łodzią - po 4 milionerów oraz na szóstym: Gliwice, Lublin i Katowice - po 3.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Absolwenci Politechniki Świętokrzyskiej wśród najbogatszych Polaków. Kielecka uczelnia na podium rankingu - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu