- Nie ma takich planów. Zgodnie z porozumieniem akcjonariuszy, Asseco ma nadal działać jako niezależnie funkcjonujący podmiot - powiedział ISBtech Wiza w odpowiedzi na pytanie, czy Asseo może rozważyć konsolidację z Sygnity i Simple z portfela inwestycyjnego TSS.
Spółka stawia na przejęcia w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz rozwijające produkty i usługi oparte na AI.
- Nasz zespół ds. fuzji i przejęć poszukuje dynamicznych firm oraz zaangażowanych liderów. Szczególną uwagę obecnie zwracamy na podmioty działające w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz rozwijające produkty i usługi oparte na sztucznej inteligencji. Jednocześnie pozostajemy otwarci na firmy posiadające produkty dla sektorów, w których działamy - powiedział Artur Wiza.
Od 2004 roku Asseco przeprowadziło ponad 140 transakcji przejęć, znacząco rozszerzając skalę działalności oraz obecność na rynkach międzynarodowych.
Asseco Poland jest największą grupą IT w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od ponad 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla przedsiębiorstw i instytucji z kluczowych sektorów gospodarki. Firma obecna jest w 62 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 33 tys. osób. Rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r. (początkowo jako Comp Rzeszów). Głównym akcjonariuszem jest sama spółka Asseco Poland SA posiadająca 17,84 proc., Cyfrowy Polsat SA (10,13 proc.) Adam Góral Fundacja Rodzinna (10,01 proc.).
Źródło: ISBnews
