Aż rok bez lęku o stłuczony ekran smartfona!

Materiał informacyjny Huawei
Specjalna ochrona serwisowa dla smartfonów Huawei P30 Pro, P30 lub P30 lite, kupionych między 8 lipca a 31 lipca tego roku. Użytkownik będzie miał 12 miesięcy na jednorazowe skorzystanie z bezpłatnej naprawy stłuczonego ekranu lub uszkodzonej tylnej obudowy. To ważna informacja dla klientów biorąc pod uwagę fakt, że trzy czwarte Polaków obawia się uszkodzenia ekranu swojego smartfona, a 41% badanych przyznaje, że uszkodziło ekran swojego urządzenia na przestrzeni ostatnich 2 lat - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie Huawei.

Specjalna usługa Huawei Cares obejmuje naprawę przedniej szyby i wymianę tylnej obudowy telefonu. W sytuacji, gdy uszkodzeniu ulegną oba elementy, Huawei wymieni za darmo obie części podczas jednorazowej naprawy przewidzianej w regulaminie.

Rejestracja w programie Huawei Cares jest warunkiem skorzystania z oferty. Można jej dokonać za pomocą aplikacji HiCare, dostępnej w telefonach Huawei. Informacja o pomyślnej rejestracji pojawi się w aplikacji HiCare i będzie dostępna w zakładce „Ja”. Użytkownik będzie też mógł w każdej chwili sprawdzić status swojej rejestracji na stronie internetowej Huawei w zakładce „informacje o okresie gwarancji”, gdzie znajdzie niezbędne informacje po wpisaniu numeru seryjnego swojego smartfona.

Skorzystanie z usługi Huawei Cares nie ma wpływu na status gwarancyjny telefonu. Jeśli uszkodzenie telefonu okaże się poważniejsze niż defekt szyby lub obudowy, pozostałe wady zostaną naprawione odpłatnie lub bezpłatnie w zależności od warunków gwarancji. Oferta Huawei Cares nie dotyczy zwykłych śladów użytkowania telefonu, takich jak zarysowania i otarcia na przedniej i tylnej pokrywie smartfona.

Z oferty można skorzystać wysyłając telefon do serwisu w ramach nieodpłatnej przesyłki „door-to-door” lub odwiedzając salon, w którym użytkownik kupił telefon.

Jak Polacy chronią swoje smartfony? Nasze nawyki pod lupą.

Ponad połowa polskich respondentów zgadza się ze stwierdzeniem, że ciężko dziś wyobrazić sobie życie bez smartfona. W zeszłorocznym badaniu Ipsos dla Huawei, opisującym stopień przywiązania Polaków do smartfonów, 95% pytanych przyznało, że zabiera smartfon ze sobą wychodząc z domu, a aż 43% jest gotowych wrócić po zapomniany telefon ryzykując spóźnienie do pracy czy szkoły.

Jak podaje Ipsos, trzy czwarte (76,5%) badanych w Polsce obawia się uszkodzenia ekranu smartfona. Co drugi boi się awarii telefonu wynikającej z zalania urządzenia wodą. Zważywszy na fakt, iż zdaniem 8 na 10 Polaków smartfony są zbyt delikatne i łatwo je uszkodzić, warto odnotować, że 70% posiadaczy smartfonów w naszym kraju używa do ich ochrony specjalnych etui, a 60% stosuje folię ochronną na ekranach telefonów.

Z badań zleconych przez Huawei wynika także, że 9 na 10 Polaków uważa, że wymiana uszkodzonego ekranu jest zbyt droga. Prawie dwie trzecie badanych (62%) deklaruje, że nigdy nie skorzystało z usługi wymiany uszkodzonego wyświetlacza. Natomiast jedna czwarta z tych, którzy skorzystali, twierdzi, że koszt wymiany zamknął się w kwocie do 600 złotych.

Respondenci w 10 krajach objętych badaniem (nie licząc Polski - Austria, Kanada, Grecja, Turcja, Szwecja, Czechy, Węgry, Rumunia i Serbia) są zgodni, że producenci smartfonów powinni robić więcej, by zapewnić konsumentom ochronę urządzeń przed konsekwencjami ludzkich błędów i losowych wypadków. Odpowiedzi twierdzącej udzieliło 87,5% zapytanych, w przypadku Polski było ich nieco więcej – 88,3%.

Mobilna fotografia na najwyższym poziomie

Huawei P30 Pro jest pierwszym na rynku smartfonem wyposażonym w peryskopowy zoom. Główny aparat Huawei P30 Pro został wyposażony w cztery obiektywy, natomiast Huawei P30 w trzy obiektywy, opracowane we współpracy z marką Leica. Aparaty fotograficzne obu modeli zostały wyposażone w innowacyjny sensor SuperSpectrum, dzięki któremu można wykonywać wysokiej jakości zdjęcia nocne, a także nagrywać wideo w trybie nocnym. Huawei P30 Pro został wyposażony w baterię o pojemności 4200 mAh. Zapewnia to użytkowanie telefonu w standardowych warunkach od 1,5 do 2 dni. Dzięki funkcji szybkiego ładowania Huawei SuperCharge 40W, Huawei P30 Pro można naładować aż do 70% zaledwie w 30 minut.

Huawei P30 lite wyposażony jest w 8 rdzeniowy i 64 bitowy procesor Kirin 710. Zastosowano w nim trzy moduły fotograficzne: standardowy (48 megapikseli), szerokokątny (8 megapikseli) oraz dodatkowy moduł do analizy głębi ostrości sceny. Ten ostatni pozwala na rozmycie tła za fotografowanym obiektem – tzw. efekt bokeh.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu