Biedronka pomoże swoim pracownikom z Ukrainy. Zaoferowała bezzwrotne wsparcie finansowe. Kto je otrzyma?

OPRAC.: Red.
Biedronka oferuje wsparcie finansowe. Kiedy ruszą pierwsze wypłaty dodatkowych środków dla pracowników z Ukrainy?
Biedronka oferuje wsparcie finansowe. Kiedy ruszą pierwsze wypłaty dodatkowych środków dla pracowników z Ukrainy? Pawel Relikowski/Polska Press
Sieć Biedronka przyzna wszystkim pracownikom obywatelstwa ukraińskiego zatrudnionym na umowę o pracę bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. – To gest solidarności sieci z ukraińskimi pracownikami, szczególnie ważny dla tych, których rodziny pozostały na Ukrainie – wyjaśniono w komunikacie. Piszemy o tym, skąd decyzja o wsparciu, kto otrzyma pomoc sieci handlowej oraz kiedy ruszą wypłaty.

Jak wyjaśniono w komunikacie prasowym, zarząd sieci Biedronka podjął decyzję o udzieleniu „bezzwrotnego wsparcia dla pracowników z Ukrainy”.

Pierwsze wypłaty w ramach programu „Możesz liczyć na Biedronkę” trafią do beneficjentów w przyszłym tygodniu. – Bezzwrotne zapomogi losowe będą wypłacane po złożeniu przez pracownika wniosku przez stronę www.dlanaswjm.pl w szybkiej i uproszczonej procedurze – wyjaśniono.

–W imieniu wszystkich pracowników Biedronki w Polsce chcemy przekazać ukraińskim koleżankom i kolegom najszczersze wyrazy wsparcia i pełnej solidarności w tym niezwykle trudnym czasie. Mamy nadzieję, że wy i wasi najbliżsi będziecie bezpieczni, a trwający kryzys szybko znajdzie swoje pokojowe rozwiązanie – skomentował Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka, cytowany w komunikacie.

Ponadto sieć zapowiedziała, że pracuje „nad specjalną uproszczoną ścieżką zatrudniania dla członków rodzin pracowników oraz dodatkowym wsparciem dla ukraińskich kolegów i koleżanek”.

Jak poinformowano, obecnie zespół Biedronki na co dzień tworzy prawie 80 tysięcy osób, z czego 1,8 tysięcy to osoby pochodzące z Ukrainy.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu