Spis treści
Z czego powstaje bio LPG? Wydajność ma znaczenie
Bio LPG znane jest też jako biopropan. To odnawialny odpowiednik tradycyjnego LPG, przy czym produkcja oparta jest o odpady organiczne i biomasę. Główne surowce wykorzystywane do produkcji bio LPG to m.in. oleje roślinne, tłuszcze zwierzęce czy zużyte oleje spożywcze. Ma taką samą wydajność, jednak ślad węglowy jest mniejszy. W efekcie może być istotnym elementem strategii dekarbonizacji w sektorach transportu, przemysłu i ogrzewania.
Co istotne, bio LPG nie generuje nowych kosztów, może być dostarczany bez modyfikacji tradycyjnych urządzeń zasilanych LPG – kotłów czy pojazdów. Pomaga realizować cele w zakresie redukcji emisji i obniża jej wydatki.
Redukcja emisyjności, jaką zapewnia bio LPG, znacząco obniży koszty związane z opłatami z tytułu emisji. Bio LPG to również wygodny sposób na realizację korporacyjnych celów redukcji emisji dla obecnych użytkowników LPG. Dla podmiotów niezużywających znaczących wolumenów energii elektrycznej, może stanowić najwygodniejszy, najtańszy, a czasami jedyny dostępny sposób na spełnienie tych wymogów, twierdzi Mateusz Kędzierski, menedżer ds. regulacji i relacji zewnętrznych w firmie Gaspol.
Bio LPG paliwem przyszłości? Nie odbiega od tradycyjnego LPG
System bilansu masowego pozwala dostarczać wspólnie bio LPG i tradycyjny LPG, gwarantując zgodność z regulacjami środowiskowymi. Każda ilość paliwa odnawialnego jest odnotowana i dostarczana klientom.

Z naszego bio LPG skorzystają przede wszystkim liczni odbiorcy z sektora ciepłownictwa, przemysłu oraz transportu. Jednocześnie, dzięki certyfikacji w czołowym globalnie systemie International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) oraz naszej wiedzy i kompetencjom, będziemy mogli wesprzeć pierwszych użytkowników paliwa i doradzić im m.in. jak poprawnie rozliczyć redukcję emisji, dodaje Kędzierski.
Do 2030 roku rynek bio LPG może osiągnąć blisko 196 mld dolarów, zwiększy się też świadomość korzystania z tego paliwa. Nie oznacza to gwałtownego zwiększenia produkcji w Europie, nadal może być ograniczona.
Źródło: mat. prasowe
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!
