Tak wyglądał rok 2023 na rynku targowym
Co roku Polska Izba Przemysłu Targowego publikuje raport, który jest podsumowaniem minionego roku w branży. Na konferencji prasowej 4 czerwca zaprezentowano ten z poprzedniego roku - "Targi w Polsce w 2023 roku".
Co zawiera raport?
- W Europie środkowo-wschodniej mamy międzynarodowych wystawców i zwiedzających. Jesteśmy najbardziej międzynarodowym rynkiem. Nasi sąsiedzi chętnie przyjeżdżają do nas na targi - mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu grupy MTP.
Ogólnie w Polsce w 2023 roku zorganizowano 121 targów, a wielkość wynajętej powierzchni wystawienniczej wzrosła znacznie, osiągając 130% stanu z roku poprzedniego. Jeśli chodzi natomiast o frekwencje, w 2023 roku również zauważono wzrost. Liczba wystawców ogółem zwiększyła się o 21%, a liczba wystawców międzynarodowych - o 38%.
Kobierski zaznaczył jednak, że branża targowa nie wróciła jeszcze do parametrów sprzed pandemii. Dodał, że rynek bardzo dynamicznie się odradza i że liczy na to, że za rok będzie mógł powiedzieć, że w roku 2024 parametry były wyższe nawet niż te sprzed pandemii.
Jak MTP poradziły sobie na rynku polskim w 2023 roku?
- Mogę się pochwalić, bo praca wielu osób spowodowała, że jesteśmy wciąż liderem w rankingach. Rok 2023 był wymagającym rokiem, bo jeszcze rozpędzaliśmy się po pandemii i wiedzieliśmy, że trwa wojna w Ukrainie - mówi Filip Bittner, wiceprezes zarządu grupy MTP.
Wiceprezes dodał, że w Poznaniu odbyło się ponad 50 wydarzeń, do Poznania przyjechało ponad 6400 wystawców z Polski i zagranicy. W imprezach targowych w 2023 roku wzięło udział ponad 675 tysięcy zwiedzających. W sumie - wraz z kongresami czy konferencjami, MTP odwiedziło ponad milion 300 tysięcy osób, a zarząd zainwestował ponad 50 milionów złotych w renowację pawilonów.
Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]
Jarmarki, festiwale, pokazy i parady! Oto najciekawsze impre...
