Nowe lotnisko Warszawa - Radom w Radomiu
Główne obiekty nowego lotniska są w trakcie budowy lub na ukończeniu, więc trwające procedury przetargowe nie powinny mieć wpływu na terminowość oddania do użytku lotniska w Radomiu- dotyczą ważnych, ale mniej czasochłonnych inwestycji. Między innymi Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” poszukuje firmy, która zajmie się budową i montażem systemów zabezpieczeń technicznych. Firma zamierza przeznaczyć na ten cel niespełna 10 milionów złotych. PPL prowadzi też procedury związane z wynajmem pomieszczeń na sklepy restauracje. Nie ma w tej sprawie jeszcze rozstrzygnięć, ale wiadomo, że są chętni wynająć całą dostępną powierzchnię w terminalu.
Swoje przetargi dotyczące lotniska w Radomiu ogłosiła też Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Dotyczą one budowy obiektu Radiokumunikacyjnego w Skaryszewie oraz sprzętu i wyposażenia wieży kontroli lotów.
Tymczasem na lotnisku mimo zimowej aury bez opóźnień realizowane są najważniejsze inwestycje. Trwają między innymi roboty wykończeniowe w terminalu, wieży kontroli lotów i strażnicy lotniskowej straży pożarnej oraz w budynkach towarzyszących po zachodniej stronie lotniska.
Przy ulicy Lubelskiej zbudowano budynki, które mają służyć administracji lotniska, celnikom i Straży Granicznej. jest też duży magazyn. Obecnie w sąsiedztwie tych budynków budowany jest parking. Na płytach postojowych dla samolotów pojawiły się pierwsze malunki oznaczeń poziomych.
Największy ruch jest przed terminalem, gdzie budowane są parkingi, a także drogi dojazdowe oraz przystanki dla autobusów komunikacji miejskiej oraz przystanki shuttle bus.
Zobaczcie najnowsze zdjęcia z drona z budowy nowego radomskiego lotniska.
Port Lotniczy w Radomiu budowany jest z założenia z bardzo dużą ilością miejsc parkingowych. Tania lub wręcz darmowa możliwość pozostawienia samochodu będzie jednym z atutów lotniska, które ma zostać oddane do użytku w 2023 roku.
