Spis treści
Mierząca 14 metrów wysokości instalacja powstała w Polsce w partnerstwie z katowicką spółką Energoinstal S.A. to pierwszy moduł reaktora jądrowego. Jest częścią technologii, która już niebawem ma trafić do Polski.
Demonstrator technologii jądrowej można obejrzeć to część projektu elektrowni
Last Energy, amerykański deweloper mikroelektrowni jądrowych z siedzibą w Waszyngtonie zaprezentował swój pierwszy wyprodukowany w Polsce prototyp wyspy jądrowej. Demonstrator technologii jądrowej, który można zobaczyć przed PGE Narodowym 4 i 5 października, to część w pełni modułowego projektu elektrowni, która może zapewnić bezpieczną, stabilną i bezemisyjną energię w perspektywie kilku lat – informuje PAP MediaRoom.
Energia z atomu już znalazła swoich nabywców
Spółka Last Energy Polska podpisała już umowy sprzedaży energii z ponad 50 jednostkami elektrowni PWR-20 w Europie, w tym z 20 w Polsce. Firma zawarła też porozumienia z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną i Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, gdzie obecnie rozwija już swoje projekty.
Transformacja energetyczna to ogromne wyzwanie dla Polski. Atom to jej podstawa
Jak podkreśla założyciel i CEO Last Energy, Bret Kugelmass, transformacja energetyczna, która czeka Polskę, to zarówno wyzwanie, jak i szansa dla sektora nowoczesnych technologii.
– Polska to dla nas jeden z najważniejszych europejskich rynków, gdzie strategia rozwoju energii jądrowej jest filarem transformacji energetyki zawodowej i przemysłowej. Ponadto położenie geograficzne Polski oraz trendy makroekonomiczne, w tym geopolityczne, czynią z niej idealne miejsce, by stać się regionalnym hubem dla naszej technologii – komentuje Bret Kugelmass.
