Drogie psy. Dlaczego ten pies jest warty fortunę? Właściciel może się zdziwić

Mikołaj Wójtowicz
Mikołaj Wójtowicz
Chihuahua Conchici była psem milionerki Gail Posner. Ta nim zmarła na raka w 2010 roku, założyła 3-milionowy fundusz dla swojego pieska. Po śmierci właścicielki okazało się, że chihuahua została także właścicielką domu - willi w Miami o rynkowej wartości 9 milionów dolarów.
Chihuahua Conchici była psem milionerki Gail Posner. Ta nim zmarła na raka w 2010 roku, założyła 3-milionowy fundusz dla swojego pieska. Po śmierci właścicielki okazało się, że chihuahua została także właścicielką domu - willi w Miami o rynkowej wartości 9 milionów dolarów. unsplash
Pies może być drogi i nie chodzi tylko o sytuację, kiedy musimy dużo zapłacić za kupno szczeniaka z renomowanej hodowli. Gdy wydajemy pieniądze na pupila – czy właściwie odnosimy jakieś korzyści? Okazuje się, że płacimy nie tyle za samo zwierzę, co za pewne jego właściwości. Sprawdzamy, dlaczego pies może być drogi i czy można mu coś zapisać w spadku.

Dlaczego psy są drogie?

Kupując psa, w dużej mierze płacimy za rodowód zwierzęcia i jego geny pochodzące od jednej konkretnej rasy. Te powinny być odpowiednio udokumentowane.

Wartość zwierzęcia podnoszą również dokumenty, np. o jego przodkach. Ci mogli zdobywać nagrody, tytuły w ramach konkursów lub posiadali konkretne walory. Hodowcy dbają o ciągłość i odpowiednie pochodzenie psów. Dzięki temu pies może być warty niebagatelne sumy.

Na wartość psa wpływ będzie mieć także trud i energia, którą włożymy w jego hodowlę. I to nie tylko kwestia odżywania, ale także zadbania, by ten nie posiadał pasożytów lub innych chorób. Karma odpowiednio wysokiej jakości, częste wizyty u weterynarza, odpowiedni „zdrowy” styl życia dla naszego zwierzaka to dodatkowe koszty, czas i uwaga, która trzeba temu poświęcić.

Niektóre rasy są trudne i kosztowne w utrzymaniu. Hodowca musi wydać na nie odpowiednio duże środki finansowe i zapłacić za wizyty u weterynarza, mikroczipy, rejestracje w odpowiednich stowarzyszeniach i szczepienia.

Czy psu można zapisać spadek?

W Polsce nie ma możliwości, aby zapisać swój majątek pupilowi. Zgodnie z art. 927 § 1 Kodeksu Cywilnego dziedziczyć mogą tylko osoby fizyczne lub prawne. Zwierzę jest za to częścią majątku – i możemy je odziedziczyć.

Ograniczenie to nie obowiązuje np. w Stanach Zjednoczonych. Tam cały swój majątek można zostawić pupilowi. Zatem pies też może być bogaty, a majątkiem będzie zarządzać jego opiekun. Sprawdzamy, co posiadają najbogatsze pieski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu